Skocz do zawartości

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.


Polecane posty

@2up

siedmioletnemu dzieciakowi w miare ogranemu mozna mini ninjas polecić

w media markcie jest teraz po 13 zł a w resdzcie sklepów 25 zł

edit:

ewentualnie jeszce w serii planeta gier są fajne gry dla dzieci m. in. na fali, czy kangurek kao

jeżeli nie to od 3 listopada bedą gry w biedronce i będzie m. in. załoga g czy opowieści z narnii 1

Edytowano przez jacekw123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję gry w stylu CoD/Medal of Honor - tych gier przeszedłem wszystkie części - prócz CoD MW3, powiedzcie mi czy opłaca się go kupować - może polecacie jakąś inną gre z niezłą grafiką - oczywiście kompatybilną z Windows XP... Z góry dzięki

@EDIT - Mogą być także gry w stylu Assassins Creed/Two Worlds/Wiedźmin z rozbudowanym systemem walk bądź kosmiczną grafiką (uwielbiam estetyczne gry...)

Edytowano przez bolko150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolko150,

szczerze mogę polecić Crysis 2, grafika jest wypasiona, a sam mechanizm rozgrywki mnie powalił. Dorzucę jeszcze Frontlines - Fuel of War, chociaż nie wiem czy jeszcze ktoś gra tam w multi. Klucz Crysis 2 do Origina teraz po 40 złotych, a Frontlines jest w topsellerze. Obie gry serdecznie polecam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś gra nawiązująca do tower defence (bo tych znam mnóstwo, z Plants vs Zombies i Orcs Must Die! na czele), ale bardziej jakby "base defence"? Już tłumaczę co mam na myśli, w TD za zadanie mamy budowanie wież (czy jakichkolwiek innych środków ofensywnych ostrzeliwujących wroga) przy ścieżce aby powstrzymać go przed dotarciem do bazy, a ja szukam gry, w której celem jest umocnienie samej bazy - rekrutowanie ludzi, inwestowanie w jakieś mury czy druty kolczaste, być może "własnoręczna" obrona. Najlepiej w realiach postapokaliptycznych z zombie, ale każdym innym też bym się zadowolił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy znacie jakieś RPG godne polecenia (możliwe, że bardziej chodzi mi o cRPG), ale nie hack'n'slash (czy jakoś tak) ?

Wiem, że to ogólne określenie, dlatego postaram się zawęzić krąg poszukiwań):

-dobrze, gdyby grafika wyglądała w miarę dobrze (jakoś nie trawię grafiki w grach sprzed 10 lat)

-gra musi pójść na średniej jakości sprzęcie[niekoniecznie najwyższa jakość grafiki] (athlon 3200+, radeon x1650 1,5GB RAM)

-gra nie powinna bazować na D&D i pochodnych (nie lubię takich turówek i mnóstwa statystyk)

-gra nie może się znudzić po kilku godzinach grania (żeby chciało się w nią grać po kilka razy i grać rożnymi klasami - woj, mag itp.)

- multi mile widziane (acz przeżyję bez niego)

-rozwój postaci - w sumie, to nie wiem jaki (ale nie domyślny z Obliviona lub taki w Gothicu [punkty na poziom i okrojone statystyki]) - najlepiej kilka "drzewek" (na różne specjalizacje)

=czyli poszukuję takiego, który Wy polecicie (najlepiej z wytłumaczeniem systemu działania)

-multum eq (dobieranie pancerzy, broni) ale bez szukania ich godzinami (np. w Titan Quest)

-cena - do 30-40zł (ew. trochę więcej)

To chyba tyle (najwyżej dopiszę).

To teraz tytuły, w które grałem, więc ich nie wypisujcie:

Saga Gothic, pakiet z Legendy RPG, Saga NWN2 i trochę NWN, KoTOR, Jade Empire, Titan Quest Gold, Dark Messiah..., Mass Effect 1&2, Drakensang The Dark Eye,SpellForce 1&2, Wiedźmin 1&2, Avencast i trochę Oblivion bez dodatków/modów (pluginów?)

I pytanie:

Warto kupić Fable 1 (raczej pójdzie na kompie, sądzę, że jest OK, tyko co Wy możecie powiedzieć?)

I mam szansę na uruchomienie Fable III (wiem, że cena wyższa, ale może warto, o ile pójdzie?I co sądzicie?)

Poszukuję jeszcze gry strategicznej (na kompa podanego wyżej):

-nie turowa (np. HOM&M)

-klimat fantasy, ew. średniowiecze

-występowanie kilku(-nastu lub więcej) ras/frakcji

-w miarę dobra grafika

-cena - 30/40zł (ew. trochę więcej)

-chętnie ujrzę multi

Myślałem tutaj o Dawn Of War (2 chyba nie pójdzie?) lub Władca Pierścieni:Bitwa o Śródziemie. Co o nich sądzicie i co możecie mi polecić?

@down

O Risenie myślałem, ale nie wiem, czy ruszy (karta chyba za słaba...). Two Worlds zapomniałem dopisać - grałem i muszę przyznać, że fajna, ale już ją przechodziłem i nie ciągnie mnie za bardzo do niej:) A jak wygląda sprawa z drugą częścią?

Edytowano przez grzesiek1306
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolko150 - mógłbyś spróbować zagrać w homefronta lub metro 2033.

Grzesiek1306 - co byś powiedział na risena? Godny następca gotchica. Jeżeli nie to może two worlds? Fable to według mnie bardziej gra akcji a nie rpg (wiem bo mam i przeszedłem) choć również może ci się spodobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek1306 z rpg'ów polecam Morrowind (poprzednia część Obliviona o ile się nie mylę). Ogromny świat, dużo przedmiotów (choć do tych ciekawszych będziesz miał dostęp po jakimś czasie) i wspaniała klimatyczna muzyka. Najwyżej grafika ci się nie spodoba (jest troszkę przestarzała). A jeśli chodzi o strategiczną fantasy to polecam właśnie Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie (najlepiej drugą część ale ona ma większe wymagania), gra się jeszcze fajniej jak oglądałeś/czytałeś (najlepiej i jedno i drugie) Władcę Pierścieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tytuły, w które grałem, więc ich nie wypisujcie:

Saga Gothic, pakiet z Legendy RPG, Saga NWN2 i trochę NWN, KoTOR, Jade Empire, Titan Quest Gold, Dark Messiah..., Mass Effect 1&2, Drakensang The Dark Eye,SpellForce 1&2, Wiedźmin 1&2, Avencast i trochę Oblivion bez dodatków/modów (pluginów?)

wypisane są tutaj wszystkie ważniejsze i lepsze gry rpg jakie można ci polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś gra nawiązująca do tower defence (bo tych znam mnóstwo, z Plants vs Zombies i Orcs Must Die! na czele), ale bardziej jakby "base defence"? Już tłumaczę co mam na myśli, w TD za zadanie mamy budowanie wież (czy jakichkolwiek innych środków ofensywnych ostrzeliwujących wroga) przy ścieżce aby powstrzymać go przed dotarciem do bazy, a ja szukam gry, w której celem jest umocnienie samej bazy - rekrutowanie ludzi, inwestowanie w jakieś mury czy druty kolczaste, być może "własnoręczna" obrona. Najlepiej w realiach postapokaliptycznych z zombie, ale każdym innym też bym się zadowolił.

Z całego serca mogę polecić Dungeon Defenders i Dungeon Keeper (pierwsza i druga część Keepera do kupienia na GOG.COM, a Dungeon Defenders na platformie Steam za 11,99?). Do pana Bolko150, ciężko mi umieścić Far Cry 2 razem z MoH i CoD na jednej półce, ale jest to bardzo ciekawa gra.

Jakieś inne gierki - ^^ ? np. w stylu wiedźmina ? lub najlepiej w stylu TW/lub Obliviona biggrin_prosty.gif

Tutaj mogę dodać Dragon Age (obie części).

To teraz tytuły, w które grałem, więc ich nie wypisujcie:

Saga Gothic, pakiet z Legendy RPG, Saga NWN2 i trochę NWN, KoTOR, Jade Empire, Titan Quest Gold, Dark Messiah..., Mass Effect 1&2, Drakensang The Dark Eye,SpellForce 1&2, Wiedźmin 1&2, Avencast i trochę Oblivion bez dodatków/modów (pluginów?)

Loki, Torchlight, Temple of Elemental Evil (Świątynia Pierwotnego Zła).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DeadlyPhoenix. Mam jeszcze trzy pytania:

1. Znacie jakieś point'n'clicki podobne do Gemini Rue, Beneath a Steel Sky czy Blade Runner?

2. Gdzie mogę zdobyć Blade Runnera w jakiejkolwiek edycji (nawet elektronicznej)?

3. Jakie znacie gry z klimatem postapokaliptycznym oprócz serii Fallout, Borderlands, Metro 2033, The Fall: Last Days of Gaia i RAGE? Nie mam na myśli tu czegoś w stylu Left 4 Dead, ale coś bardzo klimatycznego, gdzie atmosfera zepsucia i zniszczenia wylewa się wiadrami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Risenie myślałem, ale nie wiem, czy ruszy (karta chyba za słaba...).

Ja grałem w Risena na niskich to już tobie ruszy na pewno - poza tym jeśli chcesz coś pokroju HoMM to polecę King's Bounty - super gra (był w wakacje w CD-A samodzielny dodatek Wojownicza Księżniczka oraz sam King's Bounty chyba rok temu w cda) :) A Dawn Of War 2 powinien ci ruszyć skoro masz Athlona 64 (sprawdź demko na steamie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od poniedziałku idę na praktyki i z tej okazji planuje kupić sobie dwie gry.

Na pewno kupię S.T.A.L.K.E.R.-CS , a drugą jeszcze nie wybrałem bo się waham nad Serious Sam HD Złota Edycja, Homefront, Killing Floor, a także nad NecroVisioN: Przeklęta Kompania ale coś czuje że będzie w cd-a.

Co polecicie z tych gier dla gracza szukającego dobrych wrażeń :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką grę polecacie do 70 zł ?? Zawsze mogę zwiększyć budżet :)

Mój złom ze średniowiecza to:

Procek : AMD Phenom Black Editon x4

Ram : 4 gigsy

Grafa : Radek hd6850

Od razu mówię że nie lubię gier logicznych bo w roku szkolnym mnie denerwują :)

A tak to lubię wszystkie gatunki gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką grę polecacie do 70 zł ?? Zawsze mogę zwiększyć budżet :)

Mój złom ze średniowiecza to:

Procek : AMD Phenom Black Editon x4

Ram : 4 gigsy

Grafa : Radek hd6850

Od razu mówię że nie lubię gier logicznych bo w roku szkolnym mnie denerwują :)

A tak to lubię wszystkie gatunki gier.

A może konkretniej ? Porozglądaj się w sklepie i podaj tytuły które cię interesują a ci doradzimy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie następujące gry:

- crysis 2

- mafia 2

- test drive unlimited 2

- colin mcreally dirt 2

- red orchestra 2

- f1 2010

- fallout 3

- bioshock 2 rapture edition

- shift 2

- pes 2011

- pes 2010

- brink

- anno 1404

- hard reset

- sprintell cell conviction

- dead rising 2

- supereme commander 2

Te gry miałem na uwadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu brałbym Mafię 2, BioShocka 2 albo Fallouta: New Vegas (zamiast 3) - gry, które śmiało można nazwać wybitnymi. Ale jeśli tylko jedną grę to zdecydowanie BioShocka 2 w Limitowanej Edycji Specjalnej - http://muve.pl/pc/akcja/bioshock-2-limitow...ecjalna-pc/3568 . Dziwne, że jeszcze nie wykupili za taką cenę!

Edytowano przez Shortyy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...