Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Left 4 Dead (seria)

Polecane posty

Najlepsza moim zdaniem kampania dodatkowa: Death Aboard. Przyjemnie, dość zróżnicowanie (jeden z pokoi to wiszący na dźwigu kontener). Mapy są rozbudowane, pod koniec czeka ucieczka balonem. W przeciwieństwie jednak do oficjalnych kampanii, miejsce "wsiadu" do wehikułu, jakim się ucieka, jest w innym miejscu niż to, gdzie się je przywołuje.

Jeżeli jest ktoś chętny do gry, nie tylko w DA, mój steam: Pagul.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się rozkręcamy z polecaniem, dorzucam Heaven Can Wait. Trudna, długa, naprawdę nie wiem, jak to można przejść na ekspercie. Na starcie nie dostaje się apteczek (:O), a Horda naciera bez przerwy.

edit

Właśnie zasysam Silent Hill. Można by zebrać drużynę do zmodowanych kampanii, tak btw.

edit.2

Co do SH:

Long campaign! (Took me 4 hours on advanced)

Unique gameplay requiring you to explore the maps and find items to continue

Day and night/horror versions a nice touch

Helpful hints to help the player realize kind of what must be done without giving away too much

Good atmosphere, silent hill style

Traps

Maps :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w Silent Hill i mnie się osobiście bardzo nie podoba. Za to kolega z którym grałem był zachwycony. Kwestia gustu :happy:

W każdym bądź razie ja w tę kampanie z wami na pewno nie zagram. Ale może w naszym klanie chętni się znajdą? :wink:

Zrobił ktoś z was osiągnięcie Nic Specjalnego? Ja nie mogę tego zaliczyć, a to już ostatnie osiągnięcie dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi w takim razie, jak zdobyłeś osiągnięcie za 4 kampanie na ekspercie? U mnie "ptaszek" przy poszczególnych nazwach znika po kilku godzinach po zaliczeniu kampanii. Wyjątkiem No Mercy.

Właśnie przeszedłem SH. Kampania jest niesamowita. Zajęła nam 4,5h na Normalnym. Ciemności w alternatywnym mieście są naprawdę genialne. Nigdy nie grałem w SH, ale przewaliłem wiele stron o tej serii i mogę powiedzieć, że lokacje oraz zadania do zrobienia są naprawdę bardzo klimatyczne, szalone i potrafią przestraszyć.

Nic Specjalnego dostaje się za nieoberwanie atakiem żadnego ze specjalnych zarażonych przez żadną osobę z drużynę przez całą kampanię.

Zastanawia mnie, jak zrobić rzut pojazdem do celu. Na KK dostaje się tanka chyba tylko na końcu, w bazie samochodów, gdzie paradoksalnie nie ma samochodów, lecz ciężarówki. I tylko jeden kontener, jakim można rzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest jeden kosz na śmieci i często jest też jeden samochód. Parę gier i zrobisz.

Powiedz mi w takim razie, jak zdobyłeś osiągnięcie za 4 kampanie na ekspercie?

Nie było to łatwe zadanie. Męczyliśmy śię z kolegą bardzo długo, najtrudniej było chyba na Krwawym Żniwie. Ale w końcu się udało. :cool:

U mnie "ptaszek" przy poszczególnych nazwach znika po kilku godzinach po zaliczeniu kampanii.

No to nie wiem, widocznie masz jakiegoś buga. A może nie grasz od początku do końca? Pamiętaj, żeby zaczynać w poczekalni i wytrwać aż do napisów końcowych. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Ciemności w alternatywnym mieście są naprawdę genialne

Właśnie mi się kompletnie nie podobają. Nic nie widać, zupełnie nic.

A poza tym jak grałem w tą kampanię, to postacie ocalonych barwiły się na różne kolory, np niebieski Luis. Może to brzmi śmiesznie, ale klimat psuje.

nigdy nie skończyłem kampanii na ekspercie, za słaby jestem i nigdy nie trafiłem na dobry team

Nie przejmuj się - w końcu się uda. ,,Nie od razu Rzym zbudowano'' xD

Zanim ja ukończyłem po raz pierwszy kampanie na expercie, musiałem wiele razy ponieść porażkę. Ale jak już się udało to satysfakcja była przeogromna. :smile:

Jak byś potrzebował pomocy to możesz mnie zaprosić do gry - jak będę miał czas (za zwyczaj weekend, wieczór) to pomogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się na wielu forach o te znikające kampanie. Ponoć nie ja jeden mam z tym problem, a jak do tej pory Valve nic z tym nie zrobiło. Ba, mówiono mi nawet, że w dwójce był podobny problem, ale szybko sobie z nim poradzono. Chyba w końcu zostawię info na valvowskim forum. Gwoli wyjaśnienia: tak, startuję w poczekalni, przeżywam każdą mapę, wsiadam do pojazdu i oglądam napisy do końca. Dostaję znaczek, który po kilku godzinach znika.

Tak naprawdę te kampanie są śmiesznie proste. Wystarczy obeznana drużyna i WSZYSTKO da się przejść. Do trzeciej mapki Dead Air podchodziłem jakieś 30 razy. Gdy później grałem z przypadkowo spotkanymi ludźmi pokonaliśmy ją za pierwszym podejściem.

Barwienie postaci to wina serwera. Niektóre mają powgrywane jakieś dziwne modyfikacje i tak się dzieje. Co do ciemności: no o to właśnie chodzi, że nic nie widać ;) Wyłączenie latarki jest równoznaczne z wyłączeniem monitora, a tu trzeba jeszcze unikać witch i nie spaść z krawędzi. Nawiasem mówiąc, akcja, kiedy wreszcie trafia się do latarni i oczekuje na ratunek, a tu się okazuje, że przybyło się za późno i trzeba szukać innej drogi... bezcenne. A te reakcje pozostałych graczy :O

edit. Daj tylko steama, a pogramy. Spróbuję być sprytny i po prostu zrobić te kampanie na tyle szybko, by ptaszki nie zdążyły zniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kampanię Silent Hill grałem i mi się nie podoba

po 1. nie lubię szukać jakiś kluczy i innych bzdetów - wolę zabijać :P

po 2. nie mogłem jej ukończyć, bo juz na drugiej mapie coś się zablokowało chyba i przeszukalem całą mapę w poszukiwaniu jakiejś dźwigni czy coś w tym stylu ale nic nie znalazłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm? Na drugiej mapie musisz znaleźć szkołę, spryskać czymś rękę zombiaka, odpalić generator i coś tam jeszcze. Ogólnie kampania ma tylko jedną wadę: czasem odblokowuje się nowe drzwi... mhm... przypadkiem, tzn. nie wiem, na jakiej dokładnie zasad. Jest klucz w zegarze i w klatce. Za nic w świecie nie możemy ich wziąć. Biegamy sobie, biegamy, a tu nagle któryś podchodzi do zegara i normalnie bierze klucz. W rurze: nie idzie wyciągnąć. Podchodzę, klikam [E] i mam.

Taka mała prośba. Nie wiem, dlaczego, ale masa ludzi nie pisze "ch" przy liczbie mnogiej "jakichś". "Jakiś" rower, dzban, ale nie lubię szukac jakiCHś kluczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na left4dead.org pisali, że opóźnienie to kwestia tygodni, a nie miesięcy. Na oficjalniej stronie gry pisze niestety tylko wczesna wiosna. :/

Dzisiaj ok. godziny 17 będę grał z kolegą w Left4Dead 2:

*kampania - Karnawał Śmierci

*poziom trudności - expert

Są dwa wolne miejsca, więc zapraszam wszystkich chętnych. Wiadomo, że jak ktoś chce grać od początku, to niech odpisze tutaj przed 17, bądź napisze mi na steamie/xfire.

Oczywiście w trakcie trwającej już gry też można dołączać. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawello12 gdybym zauwazyl twoje zaproszenie wczesniej to pewnie bym z wami pogral.:D Brat teraz katuje tylko w EvE wiec moglbym pozyczyc od niego L4D2 i troszke bym z wami popykal. Moze kiedys sie jeszcze zgadamy.:D

Tak w ogole to ostatnio ciekawa sytuacje obserwowalem. Na jednej z kampanii (chyba parish - tam gdzie heli ucieka od ocalalych) w trybie versus infected rozwalili team ocalalych w kilka sekund po tym jak ci opuscili safe zone. Zdarzyli tylko otworzyc drzwi i swietnie zorganizowany team zajal sie kazdym z ocalalych.xD Co prawda spitter nie mogl sie rzucic na kogos i przygwozdzic go do ziemi, ale i tak zabral najwiecej HP. Akcja pierwsza klasa. Ocaleni moze nie byli zlymi graczami, ale byli w takim szoku, ze nie mogli juz zrobic nic (charger jednego wzial, hunter innego, a jockey jeszcze kogos^^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nic straconego. Kolega musiał na jakieś urodziny jechać, więc z gry i tak nic nie wyszło niestety. Zazwyczaj gramy w piątki, więc jeżeli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy (kolejne niespodziewane urodziny :tongue: ) to w ten piątek będziemy grali również. Może wtedy się przyłączysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chce ktoś zagrać na costumowej mapie zapraszam do tego tematu: http://left4dead.org.pl/forum/viewtopic.ph...541&start=0.

Wprawdzie póki co umarł z powodu braku chętnych, jednak może się to zmienic :smile:

P.S. Bym zapomniał. Ten temat jest dla posiadaczy left4dead 1.

P.S. Mój profil steam: http://steamcommunity.com/profiles/76561197993596468

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L4D to bez cienia wątpliwości najlepszy co-op w jakiego grałem (pewnie nie tylko ja). Jedynka, jak i dwójka trzymają... hmm... klimat? Nie wiem jak to nazwać, bynajmniej siekanie kolejnych fal zombiaków (z kumplami u boku), jak najbardziej przypadło mi do gustu. :happy:

Zaś co do bohaterów - mam wrażenie, że bardziej zżyłem się z pierwszą czwórką. Naprawdę, staram się polubić tak samo ich następców, lecz... cóż, nieskutecznie. Może po prostu przesadzam. Nieważne tam; gra jedyna w swoim rodzaju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohaterowie z 2 są po prostu dużo gorsi. Ja na początku totalnie ich nie lubiłem. Potem grałem, grałem i z czasem się do nich przekonałem. Rochelle ma nawet koszulkę z Depeche Mode, a lubię ten zespół ;)

Ale i tak nie ma to jak Zoey, Bill, Luis i Francis z jedynki. Lepszych bohaterów nie ma i pewnie nie będzie nawet w kolejnych częściach (o ile powstaną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby jakby w trójce było ich ośmiu. Left8Dead :) Ale w tedy musiałoby być osiem razy więcej zombiaków do rozwalenia. I żeby w kolejnej części było więcej swobody i zmienna pora dnia oraz pogoda. Większa różnorodność zombie też by się przydała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to beznadziejny pomysł. Ciężko było by znaleźć dobrą, 8 osobową drużynę. Teraz jest nieraz trudno 4 znaleźć, a co dopiero 8. A zmienne pory dnia to moim zdaniem też nie za bardzo - powinna być cały czas noc jak w 1. Może zmienna pogoda, to by mogło być fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...