Skocz do zawartości

Rozwiązany: Komputer 3300 z systemem i Officem, monitor 550


Polecane posty

Komputer dla dzieciaków w placówce szkolno-wychowawczej. Ogólnie praca biurowa, ale w jakieś małe gierki dzieci by mogły zagrać. Musiałem zrobić zapytanie ofertowe i dostałem m.in. coś takiego:

https://www.komputronik.pl/product/376413/dell-vostro-3668-mt-n105vd3668emea01-.html

https://www.komputronik.pl/product/309019/komputronik-pro-sk-500-p004-.html

Wytyczne:
- co najmniej i5-7400,
- co najmniej 4 GB RAM,
- MS Windows 10 Pro,
- MS Office 2016.

Do tego monitor bodajże do 550 zł.

Z uwagi na to, że placówka nie ma informatyka, myślałem nad SDD zamiast HDD, by komputer trzymał długo świeżość (zwłaszcza, że będzie wielu użytkowników). Do tego Office 2013 chyba będzie tańszy, a dzieci wiele nie stracą, na Windowsach się nie znam, ale niech już będzie to pro.

Monitor wskazano na Iiyamę ProLite, ale martwią mnie te kąty i za tę kasę - TN i bez regulacji wysokości? Będzie ciężko dzieciom ogarnąć, jak otoczą komputer.

Budżet 3 300,00 zł za cały zestaw (komputer + oprogramowanie Windows, Office), monitor 550 - możecie doradzić coś bardziej sensownego?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być gotowiec. Tyle że 1 sklep, 1 faktura, i muszą ją wystawić do końca roku. Te zestawy m.in. dostałem jako odpowiedź na przetarg.

Na pewno może być słabszy, ale informatyk pod-firmy wyznaczył te wytyczne na przetarg... Trzeba się z grubsza ich trzymać. Budżet 3,3k, jak nie wydam to oddaje do Ministerstwa, więc lepiej już to spożytkować, bo później dotacji już długo nie dostanę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer: https://www.morele.net/inventory/info/f0d60d69/ - i3-8100 oferuje wydajność porównywalną do i5-7500, zatem będzie lekka różnica względem i5-7400. Później będzie można zrobić upgrade do i5/i7 (6 rdzeni) lub dołożyć RAM - w przypadku H110 są tylko 2 gniazda dla pamięci, a dual channel przyda się przy zintegrowanej grafice. Nie wiem jednak, czy te czynniki są w ogóle istotne. W celu zbicia ceny poniżej 3300 zł można wymienić dysk na wersję 1TB, albo zmienić zasilacz na SPC Vero L2 500W (gdy wróci do oferty).

Monitor: AOC i2369Vm

 

TUTAJ znajdziesz kody zniżkowe na montaż/pendrive + wysyłkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzycie, ale ten budżet okazał się budżetem na.. cały zestaw komputerowy. 3 300,00 zł na jednostkę centralną z oprogramowanie, monitor, klawiaturę i myszkę ;D Cała resztę dopłacam sam..

Z racji tego.. ścinać! :D

Poważnie:

1. Windowsa wziąłem w wersji HOME, bo chyba z PRO do worda i drukowania kolorowanek nie potrzebuję. Jest to licencja komercyjna (z tego co widzę). Tylko czy ja potrzebuje takiej? Placówka nie będzie zarabiać, może Office w wersji student też pyknie (licencja dom/student)? 400 zł zawsze do przodu... Na OpenOffice nie dostałem zgody, tanie państwo kurka wodna..

2. Jakaś klawiatura, myszka z wersji budżetowej? Dosłownie, z budżetu Państwa Polskiego ;P

3. Monitor nieco tańszy, a również na IPS (kąty widzenia)?

Przedłużono mi termin zakupu do 20 grudnia, tak że kupa czasu ;)

 

@Edit
Do tego mam drukarkę za 550 zł, jak się na tym znacie, do chętnie przyjmę pomoc...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej poprzedniej propozycji (klik) dokonamy kilka zmian:

- ASRock Z370 Pro4;

- tańszy RAM (radiatory w innym kolorze);

- Toshiba P300 1TB (tak dla przypomnienia).

4 godziny temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

1. Windowsa wziąłem w wersji HOME, bo chyba z PRO do worda i drukowania kolorowanek nie potrzebuję. Jest to licencja komercyjna (z tego co widzę). Tylko czy ja potrzebuje takiej?

Na licencję komercyjną uwagi bym nie zwracał, bo propozycja z koszyka jest najtańszą. W wersji Pro dostajesz pewne możliwości szyfrowania, co raczej nie jest Ci potrzebne.

4 godziny temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Placówka nie będzie zarabiać, może Office w wersji student też pyknie (licencja dom/student)? 400 zł zawsze do przodu...

Widzę, że istnieje licencja dla placówek edukacyjnych (#1, #2), ale w opisie widnieje informacja: "MOLP jest licencją typu OPEN, aby z niej skorzystać pierwsze zamówienie powinno być złożone na co najmniej 5 dowolnych licencji – w razie pytań prosimy o kontakt z Handlowcem " - czyli byś musiał wziąć przynajmniej 5 sztuk.

Wydaje mi się, że Office w wersji "dla Użytkowników Domowych i Uczniów" będzie ok, ale nie zaszkodzi zasięgnąć "języka" u kogoś bardziej kompetentnego.

4 godziny temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

2. Jakaś klawiatura, myszka z wersji budżetowej?

Może taki zestaw Logitecha: klik.

4 godziny temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

3. Monitor nieco tańszy, a również na IPS (kąty widzenia)?

Właściwie może być matryca VA (kąty widzenia jak IPS) - BenQ GW2270HE.

4 godziny temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Do tego mam drukarkę za 550 zł, jak się na tym znacie, do chętnie przyjmę pomoc...

Miło, że informujesz o posiadaniu drukarki. Jakiej pomocy oczekujesz w kwestii posiadania drukarki? :icon_biggrin:

Gdybyś jednak chciał dokonać zakupu, to polecam urządzenie Brother DCP-J105 (sam takie posiadam) - 3 lata gwarancji po rejestracji na stronie producenta, tanie zamienniki (przykład).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię do MS z rana i wszystkiego się dowiem o licencjach, bo teraz tak ładnie poskładałeś części, że i się w budżecie zmieszczę z monitorem włącznie (3 291,77 zł).

Bardzo śmieszne z tą drukarką... ;) Wcięło "do zamówienia", cała placówka do wyposażenia - telewizor, uchwyty, nagłośnienie, jak coś to mogę podrzucić wiele pozycji ;) Podoba się drukarka, pewnie na nią trafi.

Trzymajcie kciuki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Wcięło "do zamówienia", cała placówka do wyposażenia - telewizor, uchwyty, nagłośnienie, jak coś to mogę podrzucić wiele pozycji ;)

To już wykracza poza moje kompetencje. ;)

 

Co do drukarki (czy raczej urządzenia wielofunkcyjnego), w zestawie niestety nie ma tuszy - uprzejmie informuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...