Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Melitran

PC do gier

Polecane posty

Cześć,


 

  • Budżet na komputer: ~4600zł
  • Części do kupienia: Skrzynka.
  • Czy wliczyć system w cenę: Skrzynka.
  • Zastosowanie komputera: Komputer typowo pod gry - czasami jakiś photoshop czy blender.
  • Preferowany sklep: Morele dla łatwiejszego zobrazowania - ale będę kupował na Allegro, bo chce skorzystać z rat 0%.
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Jest Full HD i HDMI
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Może w przyszłości, gdyby brakowało mocy.
  • Termin zakupu komputera: Na dniach.
  • Dodatkowe uwagi: Zależy mi na sprzęcie, który uciągnie obecne gry jak i nowe przez kilka lat. Nie zależy mi na wyglądzie tylko wydajności i kulturze pracy. Obudowa prosta, bez wodotrysków z możliwością fajnego schowania kabli.
    Chciałbym coś z Ryzenem 1700, bo widzę, że ta nowa generacja Intele, to nic wartego uwagi, jeśli chodzi o przyszłość pod DX12.
    RAM'u chciałbym 16GB. Dysk HDD 1TB. Bez systemu i nagrywarki. Karta Wi-Fi.



    Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Melitran napisał:

Chciałbym coś z Ryzenem 1700, bo widzę, że ta nowa generacja Intele, to nic wartego uwagi, jeśli chodzi o przyszłość pod DX12.

Zerknij na wyniki z DX12: Hitman, RoTR. ;) Gdybyś napisał, że np. RX 580 jest lepszy niż GTX 1060 (w DX12), to może i bym się z Tobą zgodził. W kwestii procesorów chyba nie znajdziemy jednolitego stanowiska.

Może być zestaw z Intelem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Melitran napisał:

Tyle, że ja chciałem Ryzena 7 1700, a ten na tle Intela nowej generacji wypada dużo lepiej.

Przyjrzałeś się dokładnie temu testowi?

R7 1700 (~1300 zł), podkręcony do 4GHz ,w jednej grze przegania i5-8400 (aktualnie ~ 870 zł, za jakiś czas powinien kosztować poniżej 760 zł) - Crysis 3. W pozostałych tytułach wygrywa Intel.

 

Poglądowy koszyk: klik. Kartę graficzną zmień na GB WF. Płytę główną podmień natomiast na np. MSI Z370 SLI.

Jeśli zależy Ci na wysokiej kulturze pracy, to możesz zakupić dodatkowo chłodzenie cpu - SPC Fera 3 v2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Melitran napisał:

Tyle, że ja chciałem Ryzena 7 1700, a ten na tle Intela nowej generacji wypada dużo lepiej.

Nie wypada. Może nie ma takiej różnicy jak wychodzi z testów PurePC (PurePC jest obrażone na AMD, bo złamali NDA i AMD nie chce im wysyłać sampli), ale jednak w grach Intel na chwilę obecną jest lepszy. Sytuacja nieco może się zmieniać jeśli weźmie się pod uwagę inne rzeczy, ale patrząc tylko na gry tu i teraz, to Coffee Lake jest lepszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla rzeczy, które są mało potrzebne. Jeszcze jakieś zalety względem tej Asusa ma? Bo dopłącać prawie 200zł by mieć lepsze audio USB 3.1, to bez sens, bo i tak z tego nie skorzystam. Nie przerzucam tak dużych danych przez usb, żeby robiło mi to różnice czy będzie 3.0 czy 3.1. Audiofilem też nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Melitran napisał:

Bo dopłącać prawie 200zł by mieć lepsze audio USB 3.1, to bez sens, bo i tak z tego nie skorzystam.

Słabe rozeznanie przeprowadziłeś, w zależności od oferty konkretnego sklepu, dopłata jest rzędu 30-50 zł (sprawdź np. x-kom, komputronik, esc.pl).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...