Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zestawik

Z370? Jakie ?

Polecane posty

Witam. Chciałbym zaczerpnąć waszych opinii, mianowicie jaką płytę główną polecilibyście do podkręcenia i3-8350K w niedalekiej przyszłości przesiadka na  i5-8600K lub  i7-8700K. Na płycie nie chciałbym oszczędzać w sumie można powiedzieć ze cena nie gra roli. Z dostępnością procesorow lekki problem ale myślę że narazie ta i3 spokojnie mi wystarczy ;) osobiście zastanawiałem się nad https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-extreme4-z370-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-m-2-atx-1533536/ jakieś sugestie opinie? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii jest to słuszny wybór, niezłe wyposażenie i cena w miarę przyzwoita. Co do wyboru procesora, to może jednak lepiej wziąć i5-8400?

Najlepiej wypełnij poniższą ankietę:

  • Budżet na komputer:
  • Części do kupienia:
  • Czy wliczyć system w cenę:
  • Zastosowanie komputera:
  • Preferowany sklep:
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza):
  • Czy sprzęt będzie podkręcany:
  • Termin zakupu komputera:
  • Dodatkowe uwagi:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bull3t za odpowiedź jak zwykle mnie nie zawiodłeś ;) Namówiłeś mnie na początku chciałem złożyć cos sensownego sam ale przecież i5-8400 też można kręcić a nawet pewnie nie miałbym takiej potrzeby puki co.

 

  • Budżet na komputer: Nie mam pojęcia 4-5k (może być górna granica)
  • Części do kupienia: Obudowa, Płyta główna, Procesor, Ram, Zasilacz, Może jakieś hdd (ssd posiadam 840 evo 250GB), Napęd
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak
  • Zastosowanie komputera: Gry 
  • Preferowany sklep: Nie ma znaczenia 
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza)Samsung C24F390 1920 x 1080 
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Raczej tak ;)
  • Termin zakupu komputera: Już ;)
  • Dodatkowe uwagi: Posiadam chłodzenie Cooler Master 212 Evo i GeForce 750Ti (wiem słabiutko) ale chce złożyć jak najlepszy zestaw przy czym  zostać przy tej karcie puki co do tego monitora i upodobań co do moich gier tj. DOTA, Cs:Go, Fifa. Po czym wymienić Kartę a na koncu monitor ;) sytuacja z procesorami powinna sie ustabilizować i będe miał juz bazę na przykład do i7 8 generacji z literką K ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zestawik napisał:

Namówiłeś mnie na początku chciałem złożyć cos sensownego sam ale przecież i5-8400 też można kręcić a nawet pewnie nie miałbym takiej potrzeby puki co.

Kręcić i5-8400 się nie da. Ale można wymusić pracę wszystkich rdzeni z maksymalną wartością Turbo, czyli 4GHz (przykład - użyto płyty Gigabyte'a).

Poza tym, i5-8400 będzie miał wyższą "odsprzedawalność" w stosunku do i3-8350K. ;)

 

Zaproponuję coś takiego: koszyk. Na obudowie i zasilaczu nie oszczędzałem, co widać po cenach tych podzespołów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zestaw złożony. Jak zwykle mnie nie zawiedliście. Obudowa jest super i myślę że nawet z moimi zdolnościami manualnymi (czytaj bardzo dobrymi) miałbym niezłe wyzwanie upchać wszystkie podzespoły do mniejszej skrzynki ;) Wystąpił jeden problem, dla zainteresowanych odsyłam do tematu klik, póki co ram ustawiony na sztywno i wygląda na to że działa stabilnie. Dodatkowe moje pytanie jaka karta graficzna do tego zestawu optymalnie do monitora oraz przyszłościowo 8700k. Nie wiem czy jest sens ładować pieniądze w wyższej klasy grafikę do monitora FHD 60hz. Monitor raczej do wymiany (ale nie wiem kiedy) jest nowy a musiałem wymienić poprzednika na szybko jeszcze przy starym zestawie. A może rozwiązaniem byłoby kupić takiego gtx1060 a kiedy znowu będę czuł niedosyt zrobić upgrade procesor-grafika-monitor. I czy Zasilacz dalej uciągnie to wszystko gdyby tak w przyszłości wsadzić przykładowo gtx1080 plus 8700k i kręcić procesor.? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, zestawik napisał:

Dodatkowe moje pytanie jaka karta graficzna do tego zestawu optymalnie do monitora oraz przyszłościowo 8700k.

Do aktualnego zestawu (uwzględniając monitor FHD 60Hz) - na pewno nic mocniejszego niż GTX 1070. Najrozsądniej byłoby jednak wziąć GTX 1060 6GB lub RX 580 8GB (ceny już nieźle spadły). W jednym z komentarzy pod tym filmem, przeczytać można zalecenie dotyczące sprzedaży Pascali w lutym - to by mogło wskazywać na premierę jakichś kart graficznych (Nvidia Volta?), choć nie wiem skąd facet może to wiedzieć, za "pewnik" na pewno tego bym nie brał.

Jaką kartę kupić do i7-8700K? - Jaką tylko uznasz za słuszną. ;)

53 minuty temu, zestawik napisał:

I czy Zasilacz dalej uciągnie to wszystko gdyby tak w przyszłości wsadzić przykładowo gtx1080 plus 8700k i kręcić procesor.?

Zasilacz spokojnie da radę (klik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...