Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zestawik

Z370 Corsair 3000 cl16

Polecane posty

Witam. Wczoraj złożyłem swój zestaw zaproponowany przez Bull3t, link do koszyka napęd i dysk inne ponieważ mieszkam w uk i jako ciekawostkę dodam ze udało mi się nawet zaoszczędzić około 500 zł w stosunku do morele.net + wysyłka, ale nie o tym teraz mowa problem polega na tym, że po wczytaniu XMP koputer uruchamiał się jakby 2 razy pierwsze 3 sekundy odpalał po czym gasł a nastęnie uruchamiał się normalnie w dodatku w programie occt maxymalne taktowanie procesora wynosiło 2,8 i nie skakało gdzieś przypomniał mi się artykuł, że w rzeczywistości w i5 8400 dostajemy nie 2,8 a 3,8-3,9 czego nie udało mi się osiągnąć nawet po maxymalnym obciążeniu programem. Ustawiłem zatem pamięci na sztywno 3066, w biosie nie ma opcji 3000 a xmp to jakaś chyba kpina ;)W occt wreszczie udało mi się osiągnąć magiczne 3,8 zatem zacząłem testowac, niestety zasnąłem ;d a po 4h katowaniu kiedy się20171015_160752.thumb.jpg.00c8077c09719e7ad3860a50893bfe6f.jpg obudziłem wszystko było ok maxymalna temp. procesora <60 oC. Jako że do tej pory raczej bawiłem się w upgrade poprzednich komputerów a takiego chyba jeszcze nigdy nie składałem skłaniam się z prośbą do was czy ktoś mógłby zajrzeć w zdjęcia biosu i coś doradzić. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Za chwilkę dodam zdjęcia lepszej jakości bez tego oślepienia ;) i wyjaśnię co i dlaczego przestawiałem.

A więc tak w Temacie błąd oczywiście cl15:) 

Zdjęcie 1

Pytanie co do złącz sata3_0 Jest raczej okej co do instrukcji. Nie wiem co z pozostałymi jest to obojętne?

Zdjęcie 2

Tutaj zmieniłem usb support ponieważ nie mogłem włączyć biosu zaraz po uruchomieniu komputera klawiatura po prostu nie działała niestety nic to nie dało obecnie używam asrock restart. Dodam tylko dla zainteresowanych tematem ze zaraz po złożeniu komputera klawiatura działała i uruchamiała się jeszcze w biosie. Problem zaczął występować po zainstalowaniu Razer Synapse. Nic nie dało nawet odinstalowanie. Ktoś ma jakiś pomysł? 

Zdjęcie 3

Tutaj pamięci na sztywno reszta auto co o tym myślicie coś pozamieniać jest okej? Napięcie 1.35 na sztywno.

Zdjęcie 4

I bootowanie. Jako pierwszy ssd reszte wyłączone 2 opcja ustawiła się sama chyba po użyciu asrock restart. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady dotyczące ustawień, a może coś jeszcze powinienem zmienić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...