ChodzNaGrzyby

Rozwiązany: Jaki PC wybrać?

Witam. Przedstawię sytuacje po krótce - chce kupić komputer, ale zupełnie się na tym nie znam. Spędziłem kupe czasu na grzebaniu w różnych forach, stronach etc. ale dalej nie wiem co i jak. Więc przybywam do was z prośbą. Jest tu jakiś dobry człowiek, który wybrał by mi jakiś dobry PC? Sam sobie nie radze, a ludziom ze sklepów średnio ufam. Szukam całego zestawu tj. skrzynka+ monitor (słuchawki, mysz i klawe kupię sobie w pierwszym lepszym miejscu). Domyślnie chce przeznaczyć na ten cel 3500zł, ale w najgorszym razie mogę jeszcze dołożyć. Myślę, że łatwiej (i lepiej?) będzie kupic gotowca. Także, jeśli jakaś dobra duszyczka pomogłaby mi w wyborze, będę dozgonnie wdzięczny :)

0

Jak bardzo spieszy Ci się z zakupem? Warto byłoby poczekać do 5 października, bo wtedy powinna się wreszcie ziścić premiera procesorów Intel Coffee Lake.

0

No do 5 października mogę poczekać, jeśli miało by to jakoś mi pomóc.

0

Sądzę, że jakiś model z nowej generacji procesorów może mieć rację bytu w Twoim budżecie.

0

Jeśli się nie spieszy, to nie ma sensu.

0

To może jeszcze jedno pytanko. Lepiej składać PC samemu, czy kupić gotowca? Wolałbym gotowca bo nie znam się na składaniu, i średnio chce mi się z tym bawić, ale jeśli byłoby z korzyścią dla wydajności/ceny sprzętu to bym się zdecydował jednak na składanie.

0

W większości przypadków najlepiej zamówić PC z części dobranych własnoręcznie, w ten sposób dostajesz najlepszy sprzęt za najniższą cenę. Jeśli nie czujesz się na siłach samemu składać komputer, to zawsze możesz zamówić usługę montażu, która w wielu sklepach jest darmowa lub kosztuje symboliczną złotówkę.

0

Tylko jak mam dobrać sobie części, jeśli kompletnie się na tym nie znam? :D Bo ekspertom ze sklepów średnio ufam.

0

Od tego jesteśmy my, żeby pomóc :P

Jak już wyjdą nowe procesory Intela to wtedy się pomyśli o doborze komponentów, jednakże trzeba uczciwie liczyć, że na początku pewnie ich dostępność w sklepach będzie bardzo słaba.

0

No ok, także po premierze tych procków, powróce z tematem. A ten jest chyba do zamknięcia.

0

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.