Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AsgarotThavu

Upgrade zestawu dla gracza

Polecane posty

Witam

Chciał bym zapytać czy karta : Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti AORUS 11GB GDDR5X (352 bit), DVI-D, 3xHDMI, 3xDP, BOX (GV-N108TAORUS-11GD)

moze zastąpić kartę w takiej konfiguracji :

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja ma sens (powiedzmy, że większy w przypadku rozdzielczości wyższej od FHD), druga to opcja dość mocno dyskusyjna - raz, że mimo wszystko nie kojarzyłbym już i7-2600K z GTX 1080Ti, dwa, że oprócz procesora, przy tej karcie dość wolny RAM może być sporą kulą w bardziej wymagających tytułach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzowując  sytuację oba zestawy już posiadam i zastanawiam się nad upgrade pierwszego i przeżucić tego gtx 970 do drugiego skoro już go mam a zależy mi na posiadaniu 2 sprawnych stanowisk do grania i wydaje mi się że stary zestaw mógł by być jeszcze całkiem wydajny z tą kartą a zestaw podstawowy zyskał by sporo mocy/wydajności  za sprawą tego 1080 ti(już z takim założeniem że wymienię w nim kartę jakiś czas po premierze nowych grafik kupowałem ten zestaw). Posiadany ekran w nowym zestawie to : Monitor BenQ XL2730Z (btw z gtx970 nie chce pracować w trybie innym niż 60 hz czy ja coś robię nie tak czy to wina karty) 

Czy lepiej zlikwidować stary zestaw i zbudować coś wokół tego gtx 970 ewentualnie co jeszcze z niego wykorzystać ?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AsgarotThavu napisał:

Czy lepiej zlikwidować stary zestaw i zbudować coś wokół tego gtx 970 ewentualnie co jeszcze z niego wykorzystać ?

Nie trzeba go likwidować, i7-2600K da radę z GTXem 970.

2 godziny temu, AsgarotThavu napisał:

Posiadany ekran w nowym zestawie to : Monitor BenQ XL2730Z (btw z gtx970 nie chce pracować w trybie innym niż 60 hz czy ja coś robię nie tak czy to wina karty)

Jakim kablem podłączyłeś monitor do karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kabel display port rozwiązał problem uzyskania 144 hz na omawianym sprzęcie.

Mam pytanie dodatkowe 

Mam zamiar wymienić ram w zestawie drugim Pamięć GoodRam DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 x 4096 CL9 (GR1333D364L9/8GDC)

jakie najlepsze kości mogę wsadzić do tego zestawu w 2 opcjach 8 i 16 gb. czy wymiana 8gb na lepsze 8gb dużo zmieni?;D

 

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć takie GoodRamy 1866/CL10 (463 zł to w miarę przyzwoita cena), albo poszukać jakiejś lepszej oferty na allegro. Tylko nie ma co szaleć za bardzo z wyższymi taktowaniami, bo raczej płyta będzie miała problem z takimi pamięciami.

Dnia 10.11.2017 o 18:15, AsgarotThavu napisał:

czy wymiana 8gb na lepsze 8gb dużo zmieni?;D

Coś pewnie zmieni, ale to zależy od konkretnej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...