Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhand

Rozwiązany: Komputer do gier do 2000zł (sama jednostka centralna ;))

Polecane posty

Witam, w związku z tym, że (prawdopodobnie) upaliła mi się płyta główna w kompie o symbolicznej wartości i naprawa/wymiana nie ma sensu (bo i tak musiałbym się zdać na części używane), powziąłem decyzję o zakupie nowej puchy :). Peryferia wszelakie mam, więc tylko buda potrzebna, czyli:

- procesor

- RAM

- karta graficzna

- płyta główna

- zasilacz

- dysk twardy

- ewentualnie obudowa

to tyle, napęd optyczny na USB jakiś mam, więc niepotrzebny (zresztą, groszowa sprawa :)), ostatecznie zasilacz mógłbym zostawić ten co mam (SilentiumPC Elementum E1 SI 85+ 350W), aczkolwiek niechętnie (wolałbym raczej już skompletować same nowe podzespoły), obudowa też by się może jakaś znalazła, podobnie, jak dysk twardy (mogę wyciągnąć z tego PC co zasilacz).

Monitor, którym dysponuję, ma rozdzielczość natywną 1280x1024, złącza D-SUB i DVI (aktualnie kabelka DVI nie posiadam). Jestem sceptycznie nastawiony do części używanych. SSD nie chcę :P.

Da radę coś złożyć w tym budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tego się spodziewałem, jak czytałem o tym, że mogą być problemy z dostępnością na premierę parę tygodni temu. Cóż, to i tak kiepska pora na składanie kompa, a zresztą i tak zakładałem, że coś tam pewnie trzeba by było dołożyć, choć wolałbym, żeby się 3kzł z tego nie zrobiły :D.

@Bull3t

Z zestawu który podałeś - RAM niedostępny. Ale plus taki, że ten sklep sprawdziłem parę razy i narzekać na nich nie mogę (choć spotkałem się z opiniami, że "lubią" wysłać klientowi sprzęt używany jako nowy). Choć, hm, ASRock... Powiem, że, delikatnie mówiąc, nie mam pozytywnych wspomnień związanych z tą marką :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3-8100 znajdziesz, ale nie ma tańszych płyt (200-400 zł).

3 minuty temu, Blackhand napisał:

Z zestawu który podałeś - RAM niedostępny.

Do wymiany na ten.

Kartę graficzną można natomiast wymienić na MSI - na Gigabyte'a trzeba sporo czekać.

4 minuty temu, Blackhand napisał:

Choć, hm, ASRock... Powiem, że, delikatnie mówiąc, nie mam pozytywnych wspomnień związanych z tą marką :D.

A tam wybrzydzasz... :icon_biggrin:   

Wpadka zawsze może się zdarzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciężko będzie, ale, hm, 2,5k to już raczej max, i tak pewnie koszty wysyłki mnie zjedzą... Jak nie da rady, to czy propozycja Bull3ta będzie dobrą alternatywą? Czy da się coś lepszego w tej kasie skompletować (bo np. na C2D E8500 z 3GB RAM i Radeonie HD 4600 w takim TF: Devastation procek de facto się "nudzi", obciążenie oscyluje koło 15%, w szczycie sięga 20-paru %).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM weź ten, tamten jest aktualnie za drogi. Kartę z koszyka można podmienić na GTX 1050 Ti (np. Gigabyte) - 4GB pamięci mogą się przydać.

Kod zniżkowy na montaż i wysyłkę znajdziesz tutaj: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zni%C5%BCkowe-do-sklep%C3%B3w-internetowych/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frak, przyspałem i ceny poszły w górę, np. ten 4GB Gigabyte już 750pln kosztuje :/ (procek i/albo mobo chyba też poszły w górę). Konfig wychodzi teraz 2425 z groszami, nadal jest opłacalny (z tym RAMem za 299 i po wymianie karty na tego MSI)? Czy da się coś zejść z ceną? Bo jak nie, to biorę, bo zaraz ceny znów pójdą do góry :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blackhand napisał:

Konfig wychodzi teraz 2425 z groszami, nadal jest opłacalny (z tym RAMem za 299 i po wymianie karty na tego MSI)?

Tak, nadal jest opłacalny. Karta MSI będzie jak najbardziej w porządku.

Godzinę temu, Blackhand napisał:

Czy da się coś zejść z ceną?

Można coś "porzeźbić" (np. biorąc płytę mATX), ale chyba nie bardzo jest sens.

Godzinę temu, Blackhand napisał:

(procek i/albo mobo chyba też poszły w górę).

Procek (obecnie jest tańszy o 10 zł) i mobo raczej trzymają ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Blackhand napisał:

(zabawne, kod na "pendrive'a za 1 zł" przecenia wysyłkę na 0 zł, nie wiem czy tak powinno być, ale cóż, zamówienie zatwierdzili :D)

Jak wyżej, tak być powinno, o czym swoją drogą jest napisane w owym temacie ;) Przeczytaj dokładnie, to zdziwienia nie będzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Happens :D. Nie chciałem "darmowego montażu", a źle przeczytałem z pośpiechu, że darmowa wysyłka jest tylko po wybraniu usługi montażu :).

 

K, tydzień nie minął, więc zamiast nowego posta - EDIT.

Na razie tylko wszystko złożyłem "do kupy", przetestować możliwości nie mam, bo potrzebny jest kabelek DVI cyfrowy, a takowego nie posiadam (kolejny wydatek...). O obudowie i zasilaczu się wypowiem - czarne kable są stylowe, ok, ale ja jakoś jestem przyzwyczajony do kolorowych (zboczenie zawodowe pewnie). Długości kabli i ich ilość - jak do jakiegoś serwera domowego big tower, dosłownie połowa kabli leży nie podłączona, no ale na zapas będzie :D. Szkoda,  że w razie czego obudowę trzeba będzie wymienić, bo ta w środku strasznie ciasna jest. Tragiczny system montażu dysku - przecież jak zacznie pracować, to się będzie bujał na wszystkie możliwe strony, jutro razem z kablem "sanki" kupuję do wnęki 5,25", do tego te plastiki do montażu w koszu 3,5" jakieś chyba do dysków z asymetrycznie rozmieszczonymi otworami na wkręty. Po otwarciu pudła się z obudowy jakieś kawałki plastiku wysypały, ścianka boczna z jednej strony nie spasowana (wkręt wchodzi pod skosem a sama ścianka odstaje na jakieś 0,5 cm). Na plus dużo wiatraków - łącznie 3, choć nie wiem czemu ten przedni zasilany tylko z molexa... Rozbawił mnie PC speaker - mały "buczek" na kilkucentymetrowym kablu :D. Generalnie, od dziś od Zalmana się będę trzymał jak najdalej, trzeci raz się przejechałem (dwa poprzednie to pasta STG1, która to bardzo niechętnie rozstaje się z pędzelkiem i podkładka ZM-NC1000 w której jeden wiatraczek się zatarł po kilku dniach użytkowania).

Aha, port COM? srsly? Szkoda, że "śledzia" nie dali jeszcze xD. Swoją drogą ciekawe jak to jest obsługiwane we współczesnych windowsach, bo już w Viście MS pomachał 16-bitowemu hardware'owi na pożegnanie środkowym palcem ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, komp zmontowany, przetestowany (choć może WftO to kiepski materiał testowy, bo gra bazuje na Unity, który, jak się dowiedziałem, wydajnością nie grzeszy i nawet potwora potrafi zadławić), tak że proszę o kłódeczkę :).

Dobrze, że Coffee Lake nie wziąłem, bo Intel się wypiął z ta platformą na W7 (a za W10 nie przepadam, mam uraz do kafelków po W8, poza tym nie ogarniam tego interface, dobrze, że skróty, które z XP jeszcze pamiętam, wciąż pod W10 działają - np. klawisz Windows+r czy Windows+Pause/Break, bo bez tego to bym szału dostawał za każdym razem jak mam coś zrobić na kompie z W10).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...