Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gedrat

Ścinka

Polecane posty

Hej,

Niedawno padł mi zasilacz w komputerze i przy okazji jego wymiany kupiłem również nową kartę graficzną. Moja dotychczasowa przygoda z komputerami nie przebiegała za dobrze, ponieważ poprzednia karta graficzna Radeon HD4850 sypała artefaktami na potęgę, które narastały powoli, żeby w pewnym momencie nastąpiła "ścinka" , chwilowe zaciemnienie obrazu po czym komunikat o tym ,że sterownik AMD przestał działać. Jednak jeżeli po tym nie wyłączało się ani nie usypiało się komputera to wszystko działało jak należy, także jakoś się do tego przyzwyczaiłem. Podejrzewam ,że zasilacz mógł paść właśnie przez tę kartę ,bo był on w miarę nowy także zdecydowałem się również na wymianę karty. Chciałem coś nowego, z gwarancją na 3 latka, co by dobrze chłodziło, brało mało energii i po prostu działało. Wybór padł na Radeona RX 460 2gb OC od Gigabyte. Karta za mocna na mój stary procesor Intel Quad 2 Q8300 2.5GHz ,ale z tego co się dowiedziałem komponenty można łączyć dowolnie z tym ,że po prostu dobra karta ze słabym procesorem nie wykorzysta całości potencjału, a lepszy procesor sobie kiedyś dokupię, a ta konfiguracja i tak będzie lepsza od poprzedniego Radeona. No i zaraz po odbiorze z serwisu robię test karty. W tym czasie akurat pogrywałem sobie w Far Cry 3 i byłem pozytywnie zaskoczony, bo gra śmigała na wysokich w 40 do 60-paru klatek z naciskiem na 50 w górę, żadnych artefaktów, wszystko tak jak powinno być. Jednak następnego dnia z zaskoczenia przeglądając internet wywala mi tę "ścinkę" z komunikatem ,że sterownik AMD przestał działać. No ,że karta jest nowa to poleciałem z researchem i zrobiłem reinstall sterowników z tym ,że wszystkie stare usunąłem (z rejestru również) i nic to nie dało. "Ścinka" ta pojawiała się losowo i bardzo często. Zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi, że trzeba zrobić reinstall systemu najlepiej na Win 10 (wtedy miałem Win 7) no to zrobiłem. Win 10 sam pięknie zainstalował sterowniki, wszystko śmiga ,aż do czasu kiedy zacząłem grać. W bardziej wymagających momentach (chyba) rozgrywki wciąż występuje taka "ścinka" z tym, że teraz jest ona bardzo krótka i wszystko wraca do dobrego stanu tak ,że mogę kontynuować rozgrywkę i nie załącza się również komunikat o sterowniku. Nie występuje  to więcej niż raz "na sesję".  Także da radę z tym żyć ,ale jednak wolałbym ,żeby wreszcie ten komputer działał bez zarzutu. Chce się powiedzieć, że to karta się przegrzewa ,ale nie. Sprawdzałem w HWmonitorze i temperatury są fenomenalne. Nie wiem ,czy to jest miarodajne ,ale RX pełni teraz rolę klimatyzacji w pokoju ,bo wieje od niego chłodem ,że aż miło. RX wymaga 350 W ,a nowy zasilacz oferuje 520 W. Także wszystko powinno być ok ,ale jednak nie jest. Skończyły mi się pomysły co może być nie tak. Czy to pech i nowy RX jest wadliwy, czy może procek to w jakiś sposób powoduje. Jakieś pomysły ,czy latać z kartą na gwarancji?  

Płyta główna to Gigabyte G41M-Combo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Logic 520. Wcześniej pisałem ,że owa ścinka zdarza się raz ,ale ostatnio miałem ją 3 razy pod rząd z tym ,że za trzecim razem trzeba było zresestować komputer. Nie wiem czy to jakaś wskazówka ,ale towarzyszy temu burczenie w słuchawkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ciężko o 100% pewność, że to problem tego Logica, ale bez wątpienia wypadałoby go wymienić, bo trzymanie w komputerze materiału pirotechnicznego tak czy siak nie jest zbytnio wskazane - ile byłbyś w stanie wydać na zasilacz z prawdziwego zdarzenia? (rozsądek podpowiada, żeby nie schodzić poniżej Vero L2 500W)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2045600.html

Gość tam mówi o jakimś kontrolerze. Nie mam pojęcia o co z tym chodzi ,ale robię właśnie skany tym Hd tunem. Pomoże to jakoś? Bo nie sądzę ,aby to zasilacz był problemem. Zacznę myśleć o jego wymianie dopiero kiedy będę miał 100% pewność ,że to przez z niego.

Error Scan w drodze

HDTune_Benchmark_Hitachi_HDT721032SLA380.png

HDTune_Health_Hitachi_HDT721032SLA380.png

HDTune_Info_Hitachi_HDT721032SLA380.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest pewien problem. Co prawda karta tak naprawdę nie potrzebuje aż 350W, ale i tak Twój zasilacz może mieć problem z jej nakarmieniem - według tabliczki znamionowej ma on dwie linie +12V - 16A i 14A, co w sumie daje 360W. Osobiście jednak nie sądzę, żeby potrafił wyciągnąć aż tyle. Lepiej go wymienić dla bezpieczeństwa, ale szczerze mówiąc, to nie sądzę, żeby to on powodował ten problem.

Ta ścinka jest na samym początku rozgrywki, czy po jakimś czasie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...