Skocz do zawartości

Rozwiązany: Gta V przycina po 40 min grania


nazles

Polecane posty

Witajcie! 
Mam lapka z parametrami :


procesor: Intel Core I5-7300HQ (4 rdzenie, od 2.5 GHz, 6MB cache)

Pamięć: 8GB (SO-DIMM DDR4, 2400 MHz)
Dysk 1T Sata 5400 obr
Grafika + Intel HD graphics 630, NVIDIA Geforce GTX 1050

Po zainstalowaniu gra chodziła idealnie na prawie najwyższych parametrach, bez żadnego przycięcia. Na drugi dzień  po 40 min grania podczas  szybkiej jazdy autem gra zaczyna bardzo spowalniać . Ponownie uruchamiam grę 40 lub 20 min i taka sama reakcja.  Komputer jest nowy,  aktualizowałem sterowniki karty graficznej optymalizowałem ustawienia w Nvidia geforce experience i jest tak samo. Jedyne system jest nie aktualny, wczoraj aktualizowałem, dzisiaj jest kolejna aktualizacja. Ma ktoś może podobny problem?  
Pozdrawiam! 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeje się. Ustawiłem wszystko na maxa, cały czas grałem z zasilaczem, a na baterii jest to samo, 20 lub 40 min i zacina. Sprawdzałem ile podczas gry jest fps,  przy normalnym funkcjonowaniu gry 60-61, przy zacinaniu się po 20 min zaczyna spadać, najmniej było 3, ogólnie  waha się później między 30 a 20. Nie mam pojęcia, na początku nawet na sekundę się nie zacina. Sprawdzałem nawet na najnizszych i jest dokładnie tak samo, 20 min normalnej gry, a później zacina. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to jednak wygląda na temperatury - może wrzuć log z HWiNFO (Sensors only przy uruchomieniu, przed odpaleniem gry przycisk Logging Start i wybierasz docelowy plik csv, po teście Logging Stop i możesz wrzucić zapisany plik csv) zarejestrowany podczas gry do momentu wystąpienia zacięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy komputer, nie może się grzać. Mam też tutaj taką możliwość podczas gry regulowania sobie  pracy  wentylatora, chodzi jak suszarka tak głośno jak włączam na maxa. Tutaj ktoś miał podobny problem :

 
U niego to były sterowniki, zauważyłem, że po aktualizacji dziwnie mi obraz skacze jak kursorem najadę na jakiś napis. Sprawdzę tę temp, ale moim zdaniem to na 100 nie możliwe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, komputer jest nowy po sprawdzeniu temperatur wszystko wygląda na ok. Karta graficzna ok 55 stopni, gdy włączam opcję ''maksymalne chłodzenie'' bez tej opcji 67 max. Procesor 65 z opcją max chłodzenie, bez opcji 78. Gra jest oryginalna kupiona w media expert. Dlaczego tak spadają mi fps"y ? Np w górach mam 90 albo nawet 100 a gdy jadę szybko autem to normalnie nawet 2! W tedy nie da się grać.  Zoptymalizowałem system, wchodząc w menagera zadań podczas gry  gta wykorzystuje prawie 4 GB pamięci  ram inne aplikacje windowsa nie więcej niż 150 mb,  a ogólnie w użyciu pamięci jest 86 %. Komputer napewno pozwala mi na grę, Ram, procesor ma prawie takie parametry jak przewiduje to producent, aby grać na wyższych, bez komplikacji i spowolnień. Więc czy zmniejszę grafikę na minimum czy wezmę na prawie maxa jest dokładnie taka sama reakcja, w sumie na minimum  mi laguje a na ''prawie'' maxa nawet na chwilkę nie, nie wiem co to ma być. W grze jest pasek świadczący ile można jeszcze podnieść wymagania, aby gra chodziła płynnie, program nvidia zoptymalizował mi grę do tego, że  mając 4 Gb w  całej sumie to w grze wykorzystuję prawie 3 gb, czyli jeszcze 1 gb, aby podnieść wymagania.  Co mogę zrobić z tymi fps'ami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...