Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kavalorn

Desktop ok 3200-3600

Polecane posty

Witam, zwracam się z kolejną prośbą o złożenie komputerka, tym razem dla brata :) Budżet to jakieś 3200-3600 zł.

  • Budżet na komputer:3200-3600
  • Części do kupienia: Wszystko poza nagrywarką, dyskiem twardym, dyskiem SSD i kartą dźwiękową (to mam) (chyba, że można przełożyć zasilacz, obudowę - dane jego poniżej)
  • Czy wliczyć system w cenę: NIE, całość będzie śmigać na obecnej licencji na Windows 10 64bit Home.
  • Zastosowanie komputera: Gry, Multimedia, praca
  • Preferowany sklep: Morele chyba, że jest jakiś inny który
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 2x Full HD, nie planuję wymieniać póki nie padną także płynne granie w 1080p 60fps to jedyne czego szukam na dłuższy czas. Dokładnie monitory do Acer v243HL (główny) oraz Acer K242HQL (używany jako drugi).
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Raczej nie
  • Termin zakupu komputera: Na dniach
  •  
  • Dodatkowe uwagi: Poniżej daję spec obecnego komputera do poglądu czy coś jeszcze można z niego wziąć przed sprzedażą części.
  • Karta graficzna w którą celuję to MSI GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 OC (styknie prawda?) - wiem, że ciężko jest z dostępnością ale mam opcję kupna nówki za niecałe 1600zł. Więc jeśli w danym sklepie będzie droższa to poproszę bez karty (ale liczyć to 1600 przy uwzględnianiu budżetu :) )
  • Czy są jeszcze jakieś sklepy poza morelami które potrafią sprzęt złożyć?

    Obecny sprzęt brackiego to:
  • Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)
    Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)
    Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
    Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)
    Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB DDR5 PCI-E 256BIT DVI/HDMI/Dsub BOX (GV-R927XOC-2GD)
    Procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, do 3.30 GHz) BOX BX80646I54440
    Obudowa Zalman Z3 - USB3.0 - CZARNA
    Płyta główna MSI H81M-E33 Sc LGA1150, H81M-E33, Intel H81M, 2xDDR3, VGA+HDMI, GbLAN, mATX - (H81M-E33)Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/G/AS) BOX + Cyberlink
    Muzyczna Karta Xonar DGX
    SSD: Goodram Iridium Pro 240GB
    Będę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5 za niecałe 1700

Gigabyte GeForce GTX 1060 OC 6GB GDDR5 za ok 1600

albo spytam inaczej, którą wersję 1060 brać najlepiej (dajcie z 2-3 topowe w kolejności jak da radę) to zobaczę jak to wychodzi.

@Bull3t mówisz, że po samej karcie wydajność skoczy dużo zauważalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kavalorn napisał:

mówisz, że po samej karcie wydajność skoczy dużo zauważalnie?

Jeśli mowa o grach, to wydajność będzie znacząco wyższa.

Nie dopytałem: do jakiej pracy będziesz używał tego sprzętu?

Godzinę temu, Kavalorn napisał:

(dajcie z 2-3 topowe w kolejności jak da radę)

MSI Gaming X/X+

Gigabyte Aorus

Ale można śmiało wziąć jakiś tańszy model, np. Gigabyte WindForce, MSI Armor. Ogólnie rzecz ujmując, ceny są - nie bójmy się użyć tego określenia - złodziejskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej by było, gdybyś od razu napisał, że kartę planujesz nabyć w komputroniku? Bo w takim tempie karty zdążą się rozejść, zanim zakończysz te podchody...

W każdym razie przy takich cenach sam bym celował w MSI Gaming X. Bądź poczekał, aż ceny wrócą do normalności, bo w końcu R9 270X prezentuje jeszcze całkiem niezły poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

44 minuty temu, webtom napisał:

Nie prościej by było, gdybyś od razu napisał, że kartę planujesz nabyć w komputroniku? Bo w takim tempie karty zdążą się rozejść, zanim zakończysz te podchody...

W każdym razie przy takich cenach sam bym celował w MSI Gaming X. Bądź poczekał, aż ceny wrócą do normalności, bo w końcu R9 270X prezentuje jeszcze całkiem niezły poziom.

Kartę nabywać będę od niezależnego sprzedawcy który min. zaopatruje sieć komputronik. Sam komputronik dostał raptem garstkę kart różnych modeli które pewnie rozejdą się przez weekend jeśli jeszcze są dostępne. Natomiast tutaj chciałem się zorientować jakie karty są dobre aby nie wtopić kasy (co aktualnie i tak jest mniej więcej pewne przy obecnych cenach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bump i pytanie:

ASUS GeForce GTX 1060 STRIX OC 6GB GDDR5

MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6GB GDDR5

czy może

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1060 6GB GDDR5

 

Zauważyłem, że oprócz wersji Gaming X i X+ jest jeszcze samo gaming. Czy któraś z tych byłaby stanowczo wiodąca?

 

Bądź inna z dostępnych na

https://www.komputronik.pl/category/12560/karty-graficzne-nvidia-geforce.html?a[507][]=90782&filter=1#!#%23products-list

Praktycznie dostępność pokrywa się z tym co mają w sklepie ew. mam możliwość zakupu po nieco mniejszej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jak gwarancja, jeśli masz fakturę od firmy to póki ta firma działa to możesz reklamować przez te 3 lata. Gorzej jakby ta firma upadła, bo MSI nie przyjmuje grafik od klienta końcowego, jedynie od sklepów. Także w takim wypadku jesteś trochę w tyłku gdyby coś się ze sklepem stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...