Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nikczemnikzlasu

Pierwszy w w życiu nowy PC. Składak do gier. Cena nieznana. Średnio się znam by samemu dobrać sprzęt.

Polecane posty

  • Budżet na komputer: nieznany
  • Części do kupienia: ----
  • Czy wliczyć system w cenę: TAK win 10
  • Zastosowanie komputera: gry oczywiście
  • Preferowany sklep:  w Morele można wrzucać do koszyka dla przejrzystości zakupów
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): szukam. Zastanawiam się nad ultrapanoramą ponad 24 cale.
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie wiem co przyniesie przyszłość 
  • Termin zakupu komputera: spokojnie, jeszcze na jedną wypłatę lub dwie mogę poczekać.
  • Dodatkowe uwagi: kartę graficzną wybrałbym GTX 1060, ale nie wiem dokładnie jaką. Procesor i5 - 6600K mam na uwadze a może i5 - 7600K? Drogie to wszystko i nie wiem czy będzie mi aż taki potrzebny. Załóżmy jednak że i5 -  6600k lub i5 - 7600k. Ponadto monitor, przydałby się także pod konsole PS3 no i czy dałoby się podpiąć pod taki monitor starszą konsole PS2?

Na razie to chyba wszystko co przychodzi mi do głowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby określić:

a) cenę - bo jednak ciężko złożyć coś, nie wiedząc jaki jest budżet

b) czy będzie podkręcany CPU - bo do kręcenia trzeba trochę dopłacić (droższa płyta główna, dodatkowe chłodzenie na procek), więc najlepiej się określić - albo kręcisz albo nie (albo chcesz mieć taką opcję i jesteś gotów za to dopłacić).

A co do terminu - generalnie najlepiej zebrać kasę i wrócić góra na kilka dni przed zakupem, bo ceny i dostępność części zmieniają się niekiedy z godziny na godzinę, więc złożony dziś sprzęt za 2 miesiące może być nieaktualny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kasy chcę wydać na kompa. Myślę, że dowiem się jeśli zaczniemy go składać. Żeby wam trochę uprościć dobór sprzętu, podałem kartę graficzną, która jest najpewniejsza rzeczą jaką chcę mieć w tym kompie. Gorszej karty graficznej na pewno nie wybiorę.

Jeśli chodzi o procesor i podkręcanie to skłaniałbym się do ostatniej opcji jaką podałeś, czyli chcę mieć możliwość podkręcenia sprzętu, ale bardziej z czystej ciekawości niż z potrzeby. Chyba, że uznacie to za niepotrzebne. Nigdy nic nie podkręcałem bo nie miałem nawet czego. Grało się na tym co się miało.  Chciałbym żebyście mi doradzili zanim na coś się zdecyduje. 

Jeśli będę musiał dopłacić do sprzętu wybierając podkręcany procesor to napisz może jaką kwotę. Z tego co widzę to za podkręcany i5 6600K od zwykłego muszę zapłacić 100 zł więcej.  Jakie różnice są dalej? Jestem ciekawy. 

Co do terminu. Nie lubię się spieszyć ani robić czegoś na ostatnią chwilę. Pieniądze mam, ale nie wiem ile chcę na kompa wydać. Głupio podawać cenę z góry gdy nie wiem jakiego kompa chcę mieć. Nad każdą częścią szukam za i przeciw czy to mi będzie  potrzebne czy lepiej wybrać coś innego. W końcu sprzęt jest dość drogi. Za samą kartę graficzną nie jeden polak musiałby oddać pensje z całego miesiąca swojej pracy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że można GTX 1060 upchnąć w zestawie budżetowym (i5-7400, MSI B250 Pro-VDH, (alternatywnie Ryzen 5 1400, Asrock B350M Pro4), 8GB RAM DDR4, Zalman Z3, SilentiumPC Vero L2 500W, Toshiba P300 1TB, Palit Dual) za ~3,5 tys., a można wziąć i7-7700K, Gigabyte'a GA-270X-Gaming 5, Noctuę NH-D15 (alternatywnie Ryzena 7 1700X i Asrocka X370 Taichi), 16GB DDR4 wysoko taktowanej pamięci, Blu-Raya, Phanteksa Enthoo Luxe, Bitfenixa Whisper M 650W, Samsunga 960 Evo 250GB, Cruciala MX300 525GB, Toshibę P300 3TB, MSI Gaming X, AIM SC808 i dobijamy do ~9 tys.

Do podkręcania musisz doliczyć lepszą płytę (Intel: +200/250 złotych, AMD: Ryzen 5 +100 złotych, Ryzen 7 +350 złotych) i chłodzenie: +200-250 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem, mogą być problemy z zakupem karty GTX 1060. "Górnicy" używający kart do zarabiania na kryptowalutach najpierw wykupili Radeony, a teraz najwyraźniej czyszczą sklepy z GTX 1060 i GTX 1070. ;)

W sierpniu powinny się pojawić nowe procesory Intela - Coffee Lake (6 rdzeni). Jeśli Ci się jakoś nie spieszy z zakupem, to można by poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Irenez napisał:

Problem w tym, że można GTX 1060 upchnąć w zestawie budżetowym (i5-7400, MSI B250 Pro-VDH, (alternatywnie Ryzen 5 1400, Asrock B350M Pro4), 8GB RAM DDR4, Zalman Z3, SilentiumPC Vero L2 500W, Toshiba P300 1TB, Palit Dual) za ~3,5 tys., a można wziąć i7-7700K, Gigabyte'a GA-270X-Gaming 5, Noctuę NH-D15 (alternatywnie Ryzena 7 1700X i Asrocka X370 Taichi), 16GB DDR4 wysoko taktowanej pamięci, Blu-Raya, Phanteksa Enthoo Luxe, Bitfenixa Whisper M 650W, Samsunga 960 Evo 250GB, Cruciala MX300 525GB, Toshibę P300 3TB, MSI Gaming X, AIM SC808 i dobijamy do ~9 tys.

Do podkręcania musisz doliczyć lepszą płytę (Intel: +200/250 złotych, AMD: Ryzen 5 +100 złotych, Ryzen 7 +350 złotych) i chłodzenie: +200-250 złotych.

Fajnie komp ten zbliżony do 9 tyś. Szkoda, że nie wrzuciłeś wszystkiego do koszyka w Morele byłoby przejrzyściej. Przesadziłeś jednak z doborem sprzętu. Nie chcę kupować GTX 1070 bo to wydatek ponad 2 tysięcy złotych. Dlaczego nie GTX 1060? Nie dołożę kolejnego tysiaka do lepszej karty.  

Koszyk ze sprzętu jaki podałeś wygląda mniej więcej tak: https://www.morele.net/inventory/info/R8xNlm/    edit

Nie wrzuciłem jeszcze karty graficznej i obudowy. To na razie przymiarka, sprawdzam jak to wygląda. Na nic jeszcze się nie decyduje.

10 godzin temu, 2real4game napisał:

To może napisz chociaż w jakie gry zamierzasz grać, ilu klatek oczekujesz i czy musisz mieć wszystkie ustawienia na ultra. Bo bez tego nie ma to sensu.

Chciałbym by komp służył mi przez lata. Jeśli chodzi o gry to lubię wojenne, myślę, że na tym kompie odpalałbym BF 1. Wiedźmina oczywiście bo lubię rpgi. No i chciałbym odpalić jeszcze wiele innych nowych gier w niedalekiej przyszłości. Granie na średnik detalach odpada. Mam dość lagów i grzebania w ustawieniach. Kolega wyżej podał wypasiony sprzęt, ale nie wiem czy nie jest zbyt wypasiony. Pamiętajcie, że nie mam monitora. W pierwszym poście pisałem, że zastanawiam się nad ultrapanoramicznym powyżej 24 cali. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nikczemnikzlasu napisał:

Nie chcę kupować GTX 1070 bo to wydatek ponad 2 tysięcy złotych.

Zanim rozpoczęło się koparkowe szaleństwo, w miarę przyzwoite modele dało się kupić za nawet nieco poniżej 1800 zł.

19 minut temu, Nikczemnikzlasu napisał:

Nie dołożę kolejnego tysiaka do lepszej karty.

GTX 1060 6GB (o wariancie 3GB najlepiej w ogóle zapomnieć) to wydatek rzędu 1200-1300 zł, więc w normalnych warunkach dopłata do 1070tki to ~600 zł.

19 minut temu, Nikczemnikzlasu napisał:

Koszyk ze sprzętu jaki podałeś wygląda mniej więcej tak: https://www.morele.net/koszyk/

Żeby koszyk widzieli inni, musiałbyś go najpierw zapisać (opcja widoczna na podlinkowanej przez Ciebie stronie po zalogowaniu).

19 minut temu, Nikczemnikzlasu napisał:

W pierwszym poście pisałem, że zastanawiam się nad ultrapanoramicznym powyżej 24 cali. 

Jakie wymiary i rozdzielczość Ci się marzą? 29'' i 2560x1080 (wysokość będzie miał zbliżoną, jak 23'' FullHD)?

19 minut temu, Nikczemnikzlasu napisał:

Fajnie komp ten zbliżony do 9 tyś

Jesteś skłonny tyle wydać na samą skrzynkę, czy kompletny zestaw z systemem i monitorem?
(abstrahując już od tego, że 960 EVO to gruba przesada dla gracza, podobnie można by było zejść z prockiem do Ryzena 5 1600, a i ~połowę tańszy cooler raczej nie robiłby większych problemów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, webtom napisał:

abstrahując już od tego, że 960 EVO to gruba przesada dla gracza, podobnie można by było zejść z prockiem do Ryzena 5 1600

Celem pokazania tego zestawu było, że nawet bez pójścia w opary absurdu (NVMe 1TB+ itp. historie) widełki cenowe są... widoczne.

Tak jak uważam, że w przypadku zestawu z GTX 1060 dla normalnego człowieka rzeczywiście szczytem dokładania jest zestaw z i7-7700K/R5 1600 + płyta za maks. 750 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nikczemnikzlasu napisał:

Chciałbym by komp służył mi przez lata. Jeśli chodzi o gry to lubię wojenne, myślę, że na tym kompie odpalałbym BF 1. Wiedźmina oczywiście bo lubię rpgi. No i chciałbym odpalić jeszcze wiele innych nowych gier w niedalekiej przyszłości. Granie na średnik detalach odpada. Mam dość lagów i grzebania w ustawieniach. Kolega wyżej podał wypasiony sprzęt, ale nie wiem czy nie jest zbyt wypasiony. Pamiętajcie, że nie mam monitora. W pierwszym poście pisałem, że zastanawiam się nad ultrapanoramicznym powyżej 24 cali. 

Komputer przez kilka lat spokojnie ci posłuży. Tylko jeżeli nie będziesz chciał mocno schodzić z detali, to po jakimś czasie będziesz musiał wymienić grafikę. Wysokie/ultra ustawienia na ultrapanoramie = 1060 może nie podołać, a i5 to może być trochę za mało do sprzętu "na lata". Chyba że miałeś na myśli, iż będziesz grał na najniższych, bo zależy ci głównie na płynności i braku ścinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, webtom napisał:

GTX 1060 6GB (o wariancie 3GB najlepiej w ogóle zapomnieć) to wydatek rzędu 1200-1300 zł, więc w normalnych warunkach dopłata do 1070tki to ~600 zł.

Jakie wymiary i rozdzielczość Ci się marzą? 29'' i 2560x1080 (wysokość będzie miał zbliżoną, jak 23'' FullHD)?


(abstrahując już od tego, że 960 EVO to gruba przesada dla gracza, podobnie można by było zejść z prockiem do Ryzena 5 1600, a i ~połowę tańszy cooler raczej nie robiłby większych problemów)

 

7 godzin temu, 2real4game napisał:

 Wysokie/ultra ustawienia na ultrapanoramie = 1060 może nie podołać, a i5 to może być trochę za mało do sprzętu "na lata". 

 

Dobra, żeby nie ciągnąć pytaniami i nie męczyć was swoją niewiedzą. Oto koszyk z pełnym zestawem stworzony przez użytkownika Irenez: https://www.morele.net/inventory/info/R8xNlm/ 

Nie było AIM SC808 7.1 PCI-E (SC808) dlatego zastąpiłem to tym  Creative SB Audigy RX 70SB155000001m 

Monitor najlepiej  29' 2560x1080. Znalazłem taki Monitor LG 29UM69G-B - link to sklepu - https://www.morele.net/monitor-lg-29um69g-b-1228328/ Może jednak wy macie coś innego godnego polecenia. 

Chciałbym byście ogarnęli ten koszyk z częściami i jeśli to konieczne coś zamienili. Nie chodzi mi o to byście wklejali to co w rankingach najlepsze tylko pomogli  w miarę możliwości zrozumieć co mi się bardziej opłaci kupić i na czym mogę zaoszczędzić. 

@webtom pisałeś, że "960 EVO to gruba przesada dla gracza". Zamień to , jeśli możesz, na coś innego i wrzuć do kosza i podeślij. 

I tak będę musiał jeszcze coś kasy zebrać bo widzę, że dobór sprzętu to nie taka tania sprawa. W okresie wakacyjnym kompa nie kupie, coś jeszcze kasy odłożę, ale przynajmniej chcę wiedzieć ile wyniesie mnie inwestycja w PC. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Nikczemnikzlasu napisał:

W okresie wakacyjnym kompa nie kupie, coś jeszcze kasy odłożę, ale przynajmniej chcę wiedzieć ile wyniesie mnie inwestycja w PC.

To nie ma teraz sensu rozważać konkretnej specyfikacji.

41 minut temu, Nikczemnikzlasu napisał:

...pisałeś, że "960 EVO to gruba przesada dla gracza". Zamień to , jeśli możesz, na coś innego i wrzuć do kosza i podeślij. 

Po prostu należy podmienić ten dysk na pojemniejszy SSD na SATA.

 

Choć, jak już pisałem, nie ma to większego sensu, ale zdecydowałem się zmodyfikować Twój koszyk (w sierpniu/wrześniu powinny pojawić się nowe procesory Intela - wtedy trzeba będzie dokonać zmian):

https://www.morele.net/inventory/info/GM1xGk/ + GTX 1070/1080

 

Irenez chciał (tak to odebrałem) jedynie wymusić na Tobie określenie budżetu, nie trzeba ładować dokładnie tych podzespołów, które wymienił (choć same w sobie są z naprawdę wysokiej półki).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...