Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

djmaxkg

NOWY KOMPUTER DO 4 TYŚ

Polecane posty

Witam serdecznie. A więc decyzja zapadła w czerwcu nastąpi u mnie zakup nowego kompa. Budżet to około 4 tyś bez monitora a więc sam komputer.

Co do podzespołów jakie mnie interesują to nie jestem rozeznany ale sam procek to Intel - I5 7600K z tego co wyczytałem to jedyny taki procek do 1000zł który spokojnie wystarczy na parę lat.

Komputer będzie wykorzystywany do gier oraz do renderowania filmów i to jest dla mnie również ważne by procek był szybki  co do reszty to zdaje się na was i czekam na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, djmaxkg napisał:

Co do podzespołów jakie mnie interesują to nie jestem rozeznany ale sam procek to Intel - I5 7600K z tego co wyczytałem to jedyny taki procek do 1000zł który spokojnie wystarczy na parę lat.

Jesteś tego pewien? :)

Gdyby Ci nie było jakoś spieszno do zakupu, to informuję, że w sierpniu mogą być dostępne procesory Intel Coffee Lake (6 rdzeni fizycznych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam w miarę dobry firmy Acer  V223HQL co do procka to może warto się wstrzymać z zakupem jesli faktycznie w sierpniu mają być nowe procesory choć wątpię że będą w moim zasięgu cenowym. Co do samego podkręcania to sam nie wiem czy będę podkręcać czy też nie ale fakt faktem że ten procesor jaki napisałem jest procesorem bardzo dobrym jeśli chodzi o budżet jaki posiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wcześniej Intel nie zwiększał ilości rdzeni, więc nie za bardzo można się sugerować przeszłością.

Dnia 23.05.2017 o 20:40, djmaxkg napisał:

do renderowania filmów

Przy tym zastosowaniu raczej szedłbym w Ryzeny. Od biedy w i7 od Intela. Na pewno nie i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, że dostaliśmy już przedsmak przerzucania ilości rdzeni do półki niżej w postaci Pentiuma G4560 oraz to, że AMD w cenie około tysiaka daje 6R/12W to jednak mam wrażenie, że 6R/6W Core i5 (jeśli takie powstaną, a była mowa o takich w przeciekach) będą w podobnych cenach do i5 7600(K).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Ationxa - również uważam, że zwiększenie ilości wątków w Pentiumach to było preludium do dalszych roszad w ofercie Intela. Niebawem Computex, zobaczymy jak Intel wyceni procki na platformę X299, może da to jakiś obraz sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki priorytet ma rendering, jeśli wysoki - to przyda się "wincyj" rdzeniów. W każdym razie, ja bym poczekał na nowe procki. Sądzę, że w czerwcu będzie już coś na ich temat wiadomo (jeśli będą miały faktycznie zadebiutować na Gamescomie w sierpniu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...