Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GABEN

Słuchawki do grania proszę o szybką odpowiedź

Polecane posty

@webtom

Z ciakawosci zajrzalem na internety i ten moj Audiotrak Prodigy Cube BE jest opisany jako DAC na stronie producenta, jak i na szeregu innych stron (m.in. w roznych sklepach typu komputronik, na overclock.net, audiostereo.pl i innych). Zreszta i na naszym forum doradzano mi jego zakup jako DAC wlasnie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tesu napisał:

na stronie producenta

Tutaj żadnego wystąpienia "DAC" nie widzę (choć w sumie nie wiem, czy to strona producenta, bo to "audiotrack" ciut nie pasuje).

34 minuty temu, Tesu napisał:

Zreszta i na naszym forum doradzano mi jego zakup jako DAC wlasnie. ;)

No w tym temacie nikt poza Tobą nie ułożył tych trzech liter w takiej kolejności :smile:

34 minuty temu, Tesu napisał:

komputronik, na overclock.net, audiostereo.pl i innych

W komputroniku pojawia się "Zewnętrzna karta dźwiękowa na USB ze wzmacniaczem słuchawkowym w oparciu o DAC marki Wolfson" - czyli karta, której elementem składowym jest DAC (czyli układ zamieniający sygnał cyfrowy na analogowy).
Choć fakt faktem, że na pozostałych dwóch całe urządzenie zdaje się być tytułowane DACiem.

W sumie to przykładowo audiofanatyk twierdzi, że "Nazwa ta używana jest też bardzo często w określeniu do zewnętrznych „kart dźwiękowych”, w których DAC pełni rolę kluczową".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, webtom napisał:

Tutaj żadnego wystąpienia "DAC" nie widzę (choć w sumie nie wiem, czy to strona producenta, bo to "audiotrack" ciut nie pasuje).

Ale juz D/A Converter wystepuje, co znaczy to samo.

 

36 minut temu, webtom napisał:

W sumie to przykładowo audiofanatyk twierdzi, że "Nazwa ta używana jest też bardzo często w określeniu do zewnętrznych „kart dźwiękowych”, w których DAC pełni rolę kluczową".

I pewnie ma racje. Nie zamierzam kruszyc z Toba kopii o to, co DACiem jest, a co nie, bo wielkiego znaczenia to nie ma i szkoda czasu na okladanie sie linkami. Jedne strony opisuja Prodigy Cube jako zewnetrzna karte dzwiekowa, inne jako USB DAC, wiec obaj mamy racje.  Zreszta dla tematu tego watku, od ktorego obaj odbieglismy, nie ma to znaczenia.

Dobre sluchawki warto podlaczyc do zewnetrznej karty dzwiekowej. Jesli DAC bedzie pelnil w niej wazna role, to tym lepiej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2017 o 16:53, webtom napisał:

W sumie to przykładowo audiofanatyk twierdzi, że "Nazwa ta używana jest też bardzo często w określeniu do zewnętrznych „kart dźwiękowych”, w których DAC pełni rolę kluczową".

I właśnie Prodigy Cube jest przykładem takiej karty dźwiękowej z zamontowanym DAC. Sygnał z mikrofonu zapewne przetwarzany jest przez przez inny układ. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, paluszki rybne sprzedają się lepiej, niż kawior...

Inna sprawa, że co prawda nie wiem, gdzie podejrzeć sprzedaż z całego 2017, ale na podstawie wyświetlanych ostatnich 3 m-cy, po zsumowaniu wszystkich wariantów Cloudów (czarne, białe, nawet nie wliczając dwójek), jednak one stają się najpopularniejsze.

A jeżeli Cloudy są dla Ciebie za drogie - może jednak rozważysz Superluxy/Rockmaster OE/Somic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloudy nie są dla mnie za drogie, nie znam się na słuchawkach, te logitech g403 do mnie przemawiają ale nie jestem pewien które będą najlepsze, i czy muszę dokładać jeszcze do karty dźwiękowej dodatkowe 150zł

8 minut temu, webtom napisał:

Wiesz, paluszki rybne sprzedają się lepiej, niż kawior...

Inna sprawa, że co prawda nie wiem, gdzie podejrzeć sprzedaż z całego 2017, ale na podstawie wyświetlanych ostatnich 3 m-cy, po zsumowaniu wszystkich wariantów Cloudów (czarne, białe, nawet nie wliczając dwójek), jednak one stają się najpopularniejsze.

A jeżeli Cloudy są dla Ciebie za drogie - może jednak rozważysz Superluxy/Rockmaster OE/Somic?

 

9 minut temu, Dirian napisał:

Tylko że to zestawienie to nijak się ma do czegokolwiek. Chyba że odnosi się do liczby sprzedanych egzemplarzy, no ale na pewno nie do jakości dźwięku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi mówi, że jeżeli chcesz słuchać muzyki, to G403 zbytnio się nie obronią.

Co do reszty słuchawek, to zależy, ile chcesz docelowo wydać i czego oczekujesz - jeżeli ograniczymy budżet do ~300 zł, to najpewniej najlepszą jakość dźwięku zapewniłoby połączenie Superluxów i jakiejś przyzwoitej dźwiękówki*, z drugiej strony sam po zakupie Somiców wrzuciłem moje HD669 do szafy i zbytnio za nimi nie tęsknię (może to dlatego, że brzmienie na planie V nieco mi się "przejadło"), a może zintegrowany mikrofon z Cloudów będzie dla Ciebie jakąś zaletą.

*Tak właściwie to mógłbyś się pochwalić modelem płyty głównej (zakładam, że masz peceta)? Bo jakbyśmy myśleli o dźwiękówce, to wypadałoby poznać dostępne gniazda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, webtom napisał:

Coś mi mówi, że jeżeli chcesz słuchać muzyki, to G403 zbytnio się nie obronią.

Co do reszty słuchawek, to zależy, ile chcesz docelowo wydać i czego oczekujesz - jeżeli ograniczymy budżet do ~300 zł, to najpewniej najlepszą jakość dźwięku zapewniłoby połączenie Superluxów i jakiejś przyzwoitej dźwiękówki*, z drugiej strony sam po zakupie Somiców wrzuciłem moje HD669 do szafy i zbytnio za nimi nie tęsknię (może to dlatego, że brzmienie na planie V nieco mi się "przejadło"), a może zintegrowany mikrofon z Cloudów będzie dla Ciebie jakąś zaletą.

*Tak właściwie to mógłbyś się pochwalić modelem płyty głównej (zakładam, że masz peceta)? Bo jakbyśmy myśleli o dźwiękówce, to wypadałoby poznać dostępne gniazda.

ms7996

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...