Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tesu

DAC + sluchawki

Polecane posty

Ello,

Od pieciu lat uzywam headseta Razer Megalodon i chociaz przez ten czas nigdy nie sprawial mi zadnych problemow, to mysle, iz nadeszla odpowiednia pora, aby sie z nim rozstac i przesiasc na cos nowego. Potrzebuje wiec Waszej rady odnosnie zakupu DAC, sluchawek i najlepiej jeszcze mikrofonu, zebym mogl sie z ludzmi jakos porozumiewac.

Sprzet ma sluzyc glownie do grania. Gatunek gier - tu bardzo roznie, ale czesto sa to strzelanki, gry akcji i space simy. Sluchawki powinny byc zamkniete i nauszne, beda uzywane wylacznie w domu. Wbudowany mikrofon bylby milym dodatkiem, ale nie jest obowiazkowy, moge go dokupic osobno i tak jak reszta bedzie uzywany raczej tylko w grach.

Moj budzet: zdroworozsadkowy, nie oczekuje, ze zmieszcze sie w np. 200 zlotych, ale pomimo tego, ze jest on dosc elastyczny, to jednak po bandzie tez wolalbym nie jechac bez racjonalnej potrzeby.

No i jeszcze pytanie bonusowe z oddzielnym budzetem. Do telewizora/laptopa/konsoli w salonie mam podpiete zakupione jeszcze w 2006 roku glosniki 2.1 Logitecha. Chociaz wciaz graja i maja niezly bas, to obecny stan ich obudowy i okablowania jest juz mocno sredni i je takze przydaloby sie w niedalekiej przyszlosci wymienic na cos nowszego. Jaki zestaw 2.1 moglibyscie mi polecic? Zastosowanie byloby identyczne, czyli glosniki bylyby podpiete do TV/konsoli/laptopa i graly glownie podczas ogladania filmow, sluchania muzyki oraz sporadycznej gry na konsoli.

Z gory dzieki za Wasze sugestie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to np. Superlux HD 668B (półotwarte) / HD 669 (zamknięte) i do tego FiiO E10K Olympus 2. Jak coś droższego i lepiej wykonanego, to słuchawki można wymienić na Pioneer SE-A1000 (otwarte) albo Sennheiser HD 380 Pro (zamknięte). Z headsetów np. Superlux HMC-631 (zamknięte) lub Kingston HyperX Cloud (zamknięte). Aczkolwiek w przypadku headsetów jest pewien problem, bo E10K nie ma wyjścia mikrofonowego, wiec byłoby trochę zabawy z podpięciem mikrofonu do integry. Chyba że by dopłacić do Audiotrak Prodigy Cube Black Edition - wtedy problem znika.

Generalnie wybór słuchawek muzycznych jest spory, podałem moim zdaniem najciekawsze opcje z którymi miałem do czynienia, ale pewnie ktoś coś jeszcze dorzuci, szczcególnie jakbyś sprecyzował ile chcesz wydać na te słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1000 złotych przewiduje też budżet na głośniki, czy też na to planujesz przeznaczyć oddzielną sumę?

Ach, zignoruj powyższy kawałek. Nie zauważyłem, że napisałeś o tym już w pierwszym poście (ale i tak warto byłoby wiedzieć ile wynosi ten budżet na same głośniki). Jak wrócę do domu to coś skomponuję w tej sprawie, bo siedem minut w pracy to trochę za mało na napisanie sensownego posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie lekki problem stanowi w twoim przypadku to, że chcesz słuchawki zamknięte, a segment z którego chciałbym polecić Ci dobry sprzęt dla graczy zdominowany jest przede wszystkim przez open-backi. Takie AKG K612PRO, czy Audio Technica ATH-AD700X to bardzo mocni zawodnicy, którym ciężko dorównać. Mógłbym Ci oczywiście polecić swoje Shure SRH840, choć tutaj z zastrzeżeniem, że jeżeli używasz okularów to mogą być one dla Ciebie kapkę niewygodne (dosyć mocny ucisk na skroń). Są też Beyerdynamic DT 770 Pro 250 Ohm. Te są już mega wygodne, ale bas potrafi trochę przytłaczać ilością. Klasyczna wersja (bez Pro w nazwie) jest pod tym względem bardziej wyrównana, ale jej cena jest wyższa, a jakość dźwięku tej podwyżki nie usprawiedliwia. Co jeszcze... AKG K550 są bardzo dobre. Oferują delikatny dźwięk, który co prawda nie grzeszy basem, ale dla fanów tego typu brzmienia - miodzio!

Przy headsetach nie kupowałbym nic droższego od rzeczy polecanych przez Diriana, bo to bez sensu. Tańsze słuchawki wymienione w jego poście to też dobry wybór, szczególnie gdy bardziej niż na jakości (szczególnie wykonania) zależy Ci na opłacalności.

Kartę dźwiękową brałbym już pod cały zestaw. Wnioskując po tym, że masz laptopa to pewnie chciałbyś z tego powodu coś na USB, więc tu bezpiecznie poleciłbym, również wymienioną wcześniej, Audiotrak Prodigy Cube Black Edition.

Kolumny to też w sumie dosyć skomplikowana sprawa, bo powyżej granicy 400 złotych raczej nie kupuje się już zestawów 2.1, bo sprzęt z tego pułapu jest zazwyczaj wielogłośnikowy i sub staje się zbędny. Jeżeli masz taką możliwość, a przewiduję że masz, to poszukaj Swans M10 lub Klipsch ProMedia. JBL SoundSticks też są spoko, ale moim zdaniem opinia o nich jest trochę przereklamowana. Mógłbym też polecić Ci coś z 2.0, lub tańsze zabawki, o ile masz oczywiście taką chęć.

Mikrofon na koniec, bo to sprawa najprostsza. Odsyłam do tego obrazka.
Trochę skopałem link. Teraz zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki wielkie za sugestie. W sobote raczej nie bede mial czasu poczytac o proponowanych wyzej modelach, ale mam nadzieje w miare to ogarnac do poniedzialku lub wtorku i wtedy tez pewnie napisze kolejnego posta w tym temacie. Wybor jest spory, a ja wciaz nie jestem pewien, czy otwarte sluchawki sa dla mnie. Anyway, dzieki jeszcze raz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzylem, poczytalem, posprawdzalem ceny oraz dostepnosc i na chwile obecna sklaniam sie ku Audiotrak Prodigy Cube Black Edition (gniazdo mikrofonowe przesadzilo), a do niego Sennheiser HD 380 Pro, Pioneer SE-A1000 lub AKG K612 PRO.

Shure SRH840 odpadaja, bo nie lubie grac w soczewkach, a w okularach moze mi byc z nimi niewygodnie. Z headsetu rezygnuje, mikrofon dokupie osobno. Zastanawialem sie tez nad AKG K550, ale przydaloby sie najpierw przekonac jak graja i jak to jest w nich z tym basem, tyle ze nie mam ich jak posluchac na zywo i nie mam pojecia, czy by mi podeszly.

@Xerber

Co do glosnikow, to Swans M10 odpadaja. Chyba nie sa juz produkowane, bo ich dostepnosc jest praktycznie zerowa nie tylko na amazonie czy ebay, ale tez na stronach producenta. JBL SoundSticks przygladalem sie juz kilka lat temu, ale ostatecznie ich sobie wtedy nie kupilem. A teraz, kiedy za kilka miesiecy po domu bedzie mi biegal ciekawy wszystkiego maly destruktor, tym bardziej ich nie kupie ze wzgledu na ich przykuwajacy uwage design. Zostaja Klipsch Promedia, ale skoro wspomniales o zestawach 2.0, to chetnie poznam propozycje. Byle nie byly zbyt duze i zbyt audiofilskie - maja sie sprawdzac glownie przy ogladaniu TV, troche rzadziej przy graniu i sluchaniu radia, czystej muzyki zbyt czesto nie uswiadcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bede musial zerknac na aliexpress, bo tam jeszcze nie sprawdzalem. Wstepnie poczytalem o tych Microlabach i obydwa modele wygladaja zachecajaco. Najpierw jednak skupie sie na zamowieniu Audiotraka i ostatecznym wyborze modelu sluchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...