Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jangotat

Komputer do gier do 8 tys. + peryferia

Polecane posty

Witam serdecznie,

jako że udało mi się odłożyć małą kwotę a że grałem teraz przez dłuższy czas na konsoli postanowiłem powrócić na łono PCMR i tu moja prośba o doradzenie w wyborze podzespołów aby złożyć sensowny zestaw. 


Budżet na komputer: 8000 zł.
Części do kupienia: Skrzynka + peryferia (osobny budżet ≈500 zł.) + krzesło (osobny budżet 1000 zł.)
Czy wliczyć system w cenę: Tak
Zastosowanie komputera: Gry
Preferowany sklep: Może być Morele.net
Model posiadanego monitora: W tej chwili to LG DM27800 
Czy sprzęt będzie podkręcany: Tak, choć nigdy tego nie robiłem ;)
Termin zakupu komputera: Około tygodnia


Złożyłem taki o to zestaw

Wybrałem Palita bo w testach przeczytałem że jest na równi a często nawet przewyższa MIS GTX 1080 Gaming X a jest tańszy. Ale zastanawiam się jeszcze czy nie wybrać Zotac
Ale w ogóle gdzieś czytałem że mają wyjść odświeżone wersje 1080 z szybszymi pamięciami. Wiadomo kiedy wyjdą i czy warto czekać? 


Płytę główną wybrałem MSI M5 bo niby dobra i fajnie wygląda ale nie jestem pewien, a może wystarczy M3 albo po prostu TOMAHAWK? Nie wiem, nie znam się na płytach. 


Co do peryferiów - potrzebuję mysz, klawiaturę i podkładkę, myślę nad którąś z tych modeli;

Mysz: SteelSeries Rival 100 , Mionix CASTOR , ZOWIE EC2-A

Klawiatura: A4 Tech Bloody B120 , Tracer GAMEZONE Illuminato , Sharkoon Skiller Mech SGK1
Podkładka: Mionix Alioth L 

Możecie coś polecić?  
Krzesło wybrałem SPC Gear SR500F ale chętnie wysłucham jeszcze opinii innych. 

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 z szybszymi pamięciami mają pojawić się w połowie kwietnia, czyli realnie trzeba będzie jeszcze z ~ miesiąc poczekać na dostępność.

Przy czym zacznijmy od tego, że jeżeli zamierzasz grać na ekranie 1080p, to sens inwestycji w GTX 1080 jest niewielki. Tu by starczył GTX 1060, a jak musisz grać na ultra, to GTX 1070 za ~ 1900 zł. 

Co do reszty zestawu, cooler bym podmienił na https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-macho-rev-b-517031/- będzie cichszy od Grandisa. Pastę zmienił na https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-aeronaut-3-9g-1-5ml-tg-a-015-r-747401/ - BQ DC1 ma dość kiepską trwałość. Ew. do Macho dostaniesz przyzwoitą pastę, choć jest trochę wodnista i dość ciężko ją nałożyć, więc te 3 dyszki można wydać.

Co do płyty, generalnie fajna, ale tańszy ASrock Z270 Extreme 4 jej raczej nie ustępuje, a jest wyceniony zdecydowanie lepiej - https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z270-extreme4-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-vga-atx-975977/

Myszka - Rival 100 jest dość budżetowy, to czuć gdy się weźmie do łapy. Castor jest spoko, sam mam i używam od dobrych kilku miesięcy. EC2-A też świetna mysz - tu już zalezy od preferencji co do kształtu. Castor to myszka raczej pod mniejszą dłoń. Przemyśl też który chwyt używasz (palm, claw, fingertrip).

Klawiatura - no tutaj albo dopłacasz do porządnego mechanika (np. OZONE STRIKE PRO), albo wziąłbym dobrą membranówkę, np. Gigabyte Force k7.

W kwestii krzeseł się nie orientuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze ponarzekał na dobór zasilacza: 750W jest sporą przesadą - nawet jakby przyszedł Ci do głowy (raczej mało rozsądny) pomysł zamontowania dwóch kart graficznych, to i tak 650W powinno wystarczyć. Choć właściwie moc mocą, ale to nie główny problem - X70W ma nieprzesadnie dużo miejsca na zasilacz, a RMx od 750W wzwyż jest dłuższy, co w połączeniu z odpinanymi kablami może skutkować trochę niepokojącą bliskością koszyka na dyski.
Alternatywnie mógłbyś pomyśleć o podmianie obudowy na np. Enthoo Pro/Enthoo Pro M z oknem z hartowanego szkła - raz że mają przestronniejszą piwnicę, dwa - nie jest ona aż tak zabudowana, więc mógłbyś zamontować zasilacz wentylatorem do góry (jako że wentylator jest nieaktywny przy niskim obciążeniu, to całkiem możliwe, że pojedynczy GTX 1070/1080 nie będzie go w stanie go uruchomić).

Po drugie SSD - MX300 525GB prezentuje zbliżoną wydajność, ma tę samą długość gwarancji (choć w sumie to przy tej pojemności 3 lata zaczynają nieco boleć...), a odznacza się odczuwalnie lepszym stosunkiem cena/pojemność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dirian napisał:

GTX 1080 z szybszymi pamięciami mają pojawić się w połowie kwietnia, czyli realnie trzeba będzie jeszcze z ~ miesiąc poczekać na dostępność.

I pewnie będą znowu wyżej wyceniony.

Myślę na przerzuceniem się na 1440p w najbliższym czasie, jeżeli rzeczywiście jest taka moc w tych 1080. Mogłem napisać wcześniej, wybacz :) 

Z tego co znalazłem Thermalright Macho Rev. B jest ciszy o ≈ 2,5 dBA a Grandis 2 wydajniejszy i tańszy.

MSI M5 vs. ASrock Z270 Extreme 4, czyli różnica to przede wszystkim wygląd i 130 zł. Zastanowię się bo M5 mi się podoba ;) 

Przetestuje mysz ZOWIE EC2-A a klawiaturę wezmę polecaną Gigabyte Force k7

35 minut temu, webtom napisał:

750W jest sporą przesadą

Wziąłem RM750X bo to tylko 30 zł. drożej niż RM650X a przy gwarancji na 10 lat może się jeszcze do czegoś przydać w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jangotat napisał:

Myślę na przerzuceniem się na 1440p w najbliższym czasie, jeżeli rzeczywiście jest taka moc w tych 1080.

O jak bardzo "najbliższy czas" Ci chodzi? Żeby się nie okazało, że uda Ci się to ładnie zgrać z premierą Volty (co pewnie negatywnie odbije się na wsparciu starszych kart w sterownikach) i nagle zostaniesz zmuszony do ustawiania ~średnich detali w nowych grach.

10 minut temu, Jangotat napisał:

MSI M5 vs. ASrock Z270 Extreme 4, czyli różnica to przede wszystkim wygląd i 130 zł. Zastanowię się bo M5 mi się podoba ;)

W sumie to w tym teście wypadła dość miernie - nadmiar plastiku chyba jej nie służy.

10 minut temu, Jangotat napisał:

Gigabyte Force k7

Tak tylko zaznaczę, że ona ma niski skok klawiszy.

10 minut temu, Jangotat napisał:

Wziąłem RM750X bo to tylko 30 zł. drożej niż RM650X a przy gwarancji na 10 lat może się jeszcze do czegoś przydać w przyszłości. 

A jak się to ma do sporych wymiarów i małej ilości miejsca w X70W?
I patrząc na tendencję do zmniejszania poboru energii, jakoś mi się nie wydaje, żebyś w przyszłości miał lepiej wykorzystać tak potężną moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, webtom napisał:

O jak bardzo "najbliższy czas" Ci chodzi?

Myślę że około 3 miesięcy. 

14 godzin temu, webtom napisał:

W sumie to w tym teście wypadła dość miernie - nadmiar plastiku chyba jej nie służy.

czyli ASrock Z270 Extreme 4 jednak zdecydowanie lepszy?

14 godzin temu, webtom napisał:

A jak się to ma do sporych wymiarów i małej ilości miejsca w X70W?
I patrząc na tendencję do zmniejszania poboru energii, jakoś mi się nie wydaje, żebyś w przyszłości miał lepiej wykorzystać tak potężną moc.

Dla tego pytam się was o zdanie. Jeśli uważacie że to przesada i RM650X wystarczy to wezmę to.

 

Tak wygląda teraz mój koszyk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej masz kartę od MSI - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-msi-geforce-gtx-1080-gaming-8g-dl-dvi-d-hdmi-dp-3-atx-tf-vi-gtx-1080-gaming-8g-1057617/ - więc jakoś średnio widzę sens w dopłacaniu do Palita. Tym bardziej, że MSI będzie bardziej pasować kolorystycznie pod płytę główną... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palita w tej najmocniejszej wersji wybrałem bo jeszcze z godzinę temu kosztował 2585,40zł.

 

Wszystko zamówione, Palit wrócił do niższej ceny i dodatkowo dostałem jeszcze zniżkę od Morele na całe zamówienie :D

Teraz jeszcze poczytać jak to złożyć w jedną całość ;)

Dziękuje wszystkim za pomoc! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...