Jump to content
Sign in to follow this  
Kazama

Rozwiązany: Słuchawki, mikrofon

Recommended Posts

Witam serdecznie! Jestem kompletnie nieogarnięty w sprawach technicznych i nie potrafię sobie poradzić z tak prostą rzeczą jak podpięcie słuchawek i mikrofonu. Pierwszy problem to taki, że ani słuchawki ani mikrofon nie działają jak są podłączone do tylnego panelu w komputerze. W przednim działają, ale tutaj pojawia się drugi problem, ponieważ mikrofon wtedy wydaje ciągły dźwięk, coś w stylu bassu, który ciągle słychać. Mam kartę dźwiękową Xonar DG, a mikrofon to chyba zalman zm-mic1. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Panel sterowania->Dźwięk i sprawdź, jakie urządzenie zostało wybrane do odtwarzania (i nagrywania).

Przedni panel masz podpięty do Xonara, czy płyty głównej?

Wygląda to tak i tak. Otworzyłem też komputer i wydaje mi się, że przedni panel jest podpięty do Xonara, ale ręki nie dam uciąć, wybacz...

A na co by mi była Twoja ręka? ;)
Jeżeli wewnątrz komputera coś jest podpięte do Xonara, to najpewniej właśnie przedni panel.

18 godzin temu, Kazama napisał:

ani słuchawki ani mikrofon nie działają jak są podłączone do tylnego panelu w komputerze

Tak się jeszcze zastanawiam - chodzi o złącza na Xonarze, czy tylny panel na płycie głównej?

Nie śmiej sie ze mnie przyjacielu, że głupoty pisze, ale opisze Ci to tak - mam z tyłu komputera dwa panele do których mogę podpiąć słuchawki i mikrofon. W jednym z tych paneli jest bodajże sześć wejść, a w drugim, który jest niżej, są cztery wejścia. Z przodu mam dwa wejścia. I słuchawki nie działają w żadnym gnieździe z tylu, tylko w tym jednym z przodu. Mikrofon tez nie działa w żadnym z tych tylnich, a podłączony do przodu wydaje z siebie ten "bass". 

Ten górny z szóstką to płyta główna - tamte gniazda należą do integry, więc w tym wypadku Cię nie interesują. Cztery dolne powinny należeć do Xonara i to na nich powinieneś się skupić - najlepiej do zielonego podłączyć słuchawki, a do czerwonego mikrofon.

Słuchawki podłączone do tyłu do Xonara działają, ale mikrofon wciąż wydaje ten przerażający bass.

A sprawdź, czy kabelek od mikrofonu nie przechodzi w okolicach jakiegoś sprzętu mogącego generować zakłócenia.

Chyba znalazłem przyczynę - jak trzymam mikrofon w ręku i rękę na komputerze to te szumy prawie zanikają. Chodzi o uziemienie?

EDIT:

Zrobiłem prowizoryczne uziemienie i to pomogło, dziękuję za cierpliwość i porady!

Edited by Kazama

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...