Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czachahaha

Sama skrzynka do 5000 zl

Polecane posty

Cześć,  potrzebuję pomocy w wyborze odpowiedniego zestawu.  Potrzebuję dosłownie wszystkiego co potrzebne aby tylko zmontować i grać :-) chciałbym to wszystko zamontować w obudowie phanteks eclipse 400s (biała). Myślę o dysku hhd i ssd.  Będę grać w gry i edytować oraz zbierać filmy z go pro i drona. Mój monitor to acer 27 cali z wejściem hdmi i rozdzielczością full hd. Chciałbym kupić zestaw na morele lub komputronik.  Będę używać Windowsa 10 którego też chciałbym włączyć w wspomniane koszty. Proszę. O konfigurację uwzgledniajaca wszystko abym nie musiał byłem o chlodzeniu np. Pozdrawiam i czekam na propozycje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/inJFSA/    (zignoruj fakt, że w koszyku jest obudowa - propozycja z innego tematu) + Toshiba P300 + Windows 10 BOX. Krótki opis zestawu:

- i5 7600;

- 16 GB DDR4 o niezłych parametrach;

- bardzo fajny model RX 480 8GB;

- dysk SSD na kościach MLC o pojemności 500GB (może chcesz mniejszy?) w atrakcyjnej cenie, choć trzeba na niego trochę poczekać;

- solidny zasilacz z wysoką sprawnością (80 Plus Gold) i 5-letnią gwarancją (po rejestracji na stronie producenta).

 

Kiedy zamierzasz dokonać zakupu?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zrobić zakup w następnym tygodniu.  Hmm 500 giga ssd na początek z pewnością mi wystarczy a z czasem będę mógł kupić coś więcej. A takie pytanie. Skoro planuję konkretny model obudowy to czy dowolne podzespoły będą pasować?  Chodzi o wymiary. I kupując procesor dostaje w zestawie chłodzenie tak? Wybacz ale lata już w temacie nie siedzę serio na PC ostatnio siedziałem 2 lata temu i teraz chce sobie odbić.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Bull3t

Zauważyłeś, że Eclipse 400S nie ma miejsca na napęd optyczny?  Nie jest to problem nierozwiązywalny (vide napęd zewnętrzny, np. ten), ale warto o tym wspomnieć. Z drugiej strony, nawet Windows 10 Boxowy jest już na penie.

10 minut temu, Czachahaha napisał:

Skoro planuję konkretny model obudowy to czy dowolne podzespoły będą pasować?  Chodzi o wymiary.

Zasadniczo poza ew. nieobecnością wewnętrznego napędu optycznego, to do tej obudowy powinna pasować dowolna płyta ATX, dowolna mainstreamowa karta graficzna, a jedynym ograniczeniem jest wysokość ew. chłodzenia (160mm).

12 minut temu, Czachahaha napisał:

I kupując procesor dostaje w zestawie chłodzenie tak?

Do niepodkręcalnych (bez literki K/X) Inteli dołączane są chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive to raczej mniej problematyczne rozwiązanie w dzisiejszych czasach.

Co do "klasy", to w telegraficznym skrócie: im lepszy certyfikat, tym nieco niższy pobór mocy i mniej wydzielanego ciepła przez zasilacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Irenez napisał:

Zauważyłeś, że Eclipse 400S nie ma miejsca na napęd optyczny?

Wkleiłem zestaw, który wcześniej zaproponowałem w innym temacie. O fakcie umieszczenia obudowy w koszyku wspomniałem, o napędzie już zapomniałem. Ale dzięki za czujność. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja nawet wolę mieć napęd na biurku. Raz to będzie pasować do białej podstawy monitora (no frame) i lampki a 2 nie muszę się schylac. Ten zestaw jest świetny tylko zastanawiam się dlaczego 8 giga od radiowa jest o 1000 zł tańsze od n-vidi. Chyba że różnica jest taka że ja tego nie odczuje będąc normalnym użytkownikiem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czachahaha napisał:

Ten zestaw jest świetny tylko zastanawiam się dlaczego 8 giga od radiowa jest o 1000 zł tańsze od n-vidi.

Bo te karty od Nvidii mające 8GB pamięci (GTX 1070/1080) są poza tym sporo wydajniejsze. Bezpośrednim konkurentem dla tego Radeona jest GTX 1060 6GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i bardzo cenne są wasze uwagi. Chciałbym zapytać jeszcze o 2 rzeczy. Tryb turbo w odblokowanych procesorach włącza się samoczynnie od potrzeby czy to jest operacja która samemu się robi i trzeba mieć już konkretną wiedzę na ten temat? I co myślicie o dyskach sshd?  Hybryda ssd i HDD brzmi kusząco patrząc na wykresy tabelki i cenę. Ale wszystko to reklama. Jak to wygląda w rzeczywistości? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...