Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adimali

Wymiana karty graficznej i dysku twardego

Polecane posty

Witam.

Przyszło mi na myśl żeby moze wymienic cos w swoim komputerze. Kupiony byl w lipcu 2014 a teraz sie zastanawiam czy by nie wymienic karty graficznej na lepsza, lub zakupic dysk SSD (generalnie mialem dokupic go za 2-3 miesiace po zakupie calego zestawu... no i mamy rok 2017:) )

To moj zestaw http://www.morele.net/of/Sri1e3gmJ05K0hD/

Oprocz tego co tu sie znajduje mam HDD 800GB i dodatkowa kosc RAMu.

1. Jest sens wymieniac karte graficzna na jakas do okolo 1000zl

2. Czy stara sprzedam za okolo 500zl? Gwarancja do lipca 2017

3. Czy moze dokupic dysk SSD jakies 120GB? Jakis do polecenia?

Swoja droga wszystko z mojego zestawu znacznie podrozalo obecnie... chocby procek:)

Czekam na sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Starczyloby na RX 470, ktora dałaby wyraźny wzrost wydajności.

2. Raczej coś w okolicach 450 zł, ale może ze względu na gwarancję uda się za kilka dych więcej.

3. Raczej większy sens miałby zakup większego dysku bo te 120GB są mało opłacalne. Np. GoodRam Iridium Pro 240GB lub Crucial MX300 275GB.

Dolar poszedł w górę to i części podrożały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. RX 470 4GB da całkiem sporego kopa wydajnościowego. Choć podaj jeszcze jakieś szczegóły nt. monitora.

2. Trochę dużo, choć ze względu na gwarancję mogłoby się udać.

Dnia 13.01.2017 o 18:58, webtom napisał:

3. Od biedy są SP920, ew. SSD370, ale tak na dobrą sprawę ciężko uzasadnić niedołożenie do ~250GB (przynajmniej o ile nie wiązałoby się to np. z utratą nerki) - Iridium Pro ma lepsze kości MLC i 5-letnią gwarancję, a SU800 i przede wszystkim MX300 - większą pojemność.

A co do cen - mam takie podejrzenie, że wzrost kursu dolara o ~35% może mieć tu jakiś znaczenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymiana na np. RX-470 4GB przyniesie bardzo duży przyrost wydajności.

2. Z tego co widzę na Allegro jest sporo R9-270X w cenach od 450zł, więc pewnie za R9-270 wziąłbyś coś bliżej 400zł.

3. Generalnie warto wziąć SSD, ale w dzisiejszych czasach lepiej byłoby dopłacić do ~240GB, np. GoodRAM Iridium Pro 240GB.

Co do cen, to nie ma sensu na to patrzeć. Większość podzespołów nie jest już sprzedawana, więc ceny mają wzięte z tyłka ;) - choć tak czy owak podwyżki były.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tylko czy warto wydawać teraz te 1000zł na RX 470? Z tego co widziałem w najbliższym czasie planowane są premiery, więc można liczyć że potanieje trochę... Mi się nie pali z zakupami ale chociaż z 6 miesięcy niech nie tanieją bo będę zły:P Z tego co czytałem zakup wersji 8GB nie ma większego sensu, czyli raczej kierować się na 4GB. Rozumiem, że dokładanie do RX 480 nie ma wiekszego sensu?

Natywna rozdzielczość monitora to 1920x1080.

2. Spróbuję wystawić za około 450zł z ceną do negocjacji, fakt gwarancja powinna skusić mimo wszystko:)

3. Dzieki za info z dyskiem, na pewno pomyślę nad tym:) Nie będę pchał się w te mniejsze. Z tym, że i tak póki co karta graficzna ALBO dysk SSD...

A w sprawie cen dolara to fakt jestem tego świadomy, ale mimo wszystko jakoś tak cieszy to oko, pomimo tego że mam już 2,5 letni sprzęt to po pierwsze jest dalej w sprzedaży a po drugie trzyma swoją pozycję cenową... Jakoś dziwnie mnie to kręci - rok temu kupiłem TV za 2000zł i po 2 miesiącach był za 1500zł więc zonk - ale cóż takie są prawa rynku:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, adimali napisał:

Tylko czy warto wydawać teraz te 1000zł na RX 470?

Problem jest taki, że tańsze karty są dużo wolniejsze od RX 470 i przez to niezbyt opłacalne. Dodatkowo RX 460 oraz GTX 1050 nie dadzą Ci żadnego sensownego przyrostu wydajności (o ile w ogóle jakikolwiek), a GTX 1050 Ti da zbyt mało, żeby to w ogóle miało sens.

I co do czekania - w tych widełkach cenowych jakichś większych zmian bym się nie spodziewał przez najbliższy rok. Vega to high end i wyżej, a w niższych segmentach można się spodziewać jedynie odświeżonych wersji Pascali i Polarisów, które na ceny jakoś mocno nie powinny wpłynąć. Z nowych konstrukcji ma wyjść jedynie coś takiego jak Polaris 12, ale to raczej będzie najniższy segment rynku (czyli jeszcze niżej niż RX 460).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...