Skocz do zawartości

Polecane posty

(...) Chciałem mieć wszystkie numery i dzięki prenumeracie nie mam. Bo ktoś mądrzejszy wymyślił, że prenumerata nie obejmuje numeru specjalnego, jakim jest XIII.

Może przed napisaniem że "ktoś mądrzejszy wymyślił" warto byłoby się nad tym trochę zastanowić?

Gdyby XIII był objęty prenumeratą, to prenumerata "roczna" nie byłaby już roczną, tylko 11-miesięczną (bo 12 numerów), albo 13-numerową (przez 12 miesięcy)... Tym sposobem płacisz za roczna prenumeratę i dostajesz 12 numerów przez 12 miesięcy...

Może to i skomplikowane, ale logiczne i mi to odpowiada...

A co do numeracji... ja również jej nie rozumiem, ale taki detal nie przeszkadza mi w obliczu zwielokrotnionej, świątecznej dawki ulubionego CDA :D

P.S.

Ja też nie dostałem jeszcze pisemka... Ale jestem prenumeratorem, dostaje CDA taniej, z prezentami i nierzadko PRZED premierą, więc narzekać na jednorazowe opóźnienie to tak jakby mówić "Dzisiaj znalazłem na ulicy TYLKO 10zł"... Nie narzekajcie bo i tak na prenumeracie wychodzicie na +...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zastanowić??

Zastanowiłem się i napisałem. Moim zdaniem to nie był najmądrzejszy pomysł. Jażeli jakiegoś pisma wychodzi 45 nr rocznie, to w prenumeracie ma być 12??

Nie zgłaszam tego jako pretensji, bo zapłaciłem za 12 i tyle dostanę. Jednak to nie zmienia faktu, że wolałbym dostać ten 13-ty i potem na końcu jeden mniej, tak aby wyszło 12 numerów; lub po prostu zapłacić za te 13 numerów. Te 15 zł w tą, czy w tamtą przy zakupie prenumeraty nie ma znaczenia.

Jest wprawdzie możliwość osobistego zakupu tej nieszczęsnej 13ki, ale powiedz to tym, których nie ma w kraju.

Co do numeracji tych 13-tek to juz napisałem swoją opinię.

Tyle wyjaśnień.

Podzieliłem się moją opinią i wątpliwościami, a może powinienem raczej to napisać w "Co bym zmienił w CDA".

Jestem po prostu ciekaw, co inni o tym sądzą.

Pozdrawiam.

EDIT. Krzysiek 547, a co do "zastanowić", to ja się czasem nie zastanawiam, tylko pisze. Jak myślisz, skąd to ostrzeżenie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczniowy CDA dotarł do mnie wcześniej, ale już lutowy niestety nie

` :( Jest 23, a w skrzynce pustki ...

U mnie sytuacja jest analogiczna... Pewnie jutro dostaniemy, jeżeli zima nie zaskoczy Polskich listonoszów. 23 jest okropną liczbą(poczytaj o niej w necie...), dlatego nie dostaliśmy naszego Ukochanego Czasopisama :(

U mnie też pustki, ale ja się już przyzwyczaiłem. Od kilku numerów jest 1 do 2 dni po kiosku. A co do 23 to się urodziłem w ten dzień, więc raczej pechowy nie jest :wink:

U mnie podobna sytuacja:)

A już miałem nadzieję,że po grudniowym numerze (przyszedł w dniu premiery) wszystko będzie w porządku z terminem dostarczania CD-Action prenumeratorom.Ale cóż-podobno nadzieja matką głupich ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes! Yes! Yes! 10 minut temu obudził mnie listonosz, wiedziałem co to będzie... Z łóżka zerwałem się jak nigdy wcześniej! Teraz mogę pochwalić prenumeratę, ale nie będą to peany... Od poniedziałku mam różyczkę i cały tydzień muszę siedzieć w domu. Nie zarażę Pani z kiosku. A CDA mam na swoim biurku. Żyć nie umierać... :)

Mam na dzieję, że prenumeratorzy też dziś dostaną to, na co tak bardzo czekają... Trzymam za Was kciuki ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff,dostałem wczoraj czasopismo i teraz spokojnie zabieram się za jego lekturę.Na szczęście tylko jeden dzień opóźnienia,ale osoby zajmujące się wysyłką niech mają na uwadze opinie prenumeratorów na temat opóźnień,bo w końcu możemy powiedzieć:"DOŚĆ!".A wtedy...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze sytuacja wydaje sie patowa. Bo niby komu innemu Bauer moze powierzyc dystrybucje pism do skrzynek prenumeratorow ? Na chwile obecna nikomu... Co nie zmienia faktu iz krew mnie zalewa, ze jeszcze nie dostalem najnowszego numeru.

Paradoksalnie paczki wysylane poczta dostawalem ostatnio nastepnego dnia po nadaniu... A CDA jak nie bylo tak nie ma. Ale to byly priorytety (ze tak znow po cichu wroce do ich tematu...). Swoja droga - co sie stalo, pare miesiecy temu jezeli prenumeraty nadawane byly dzien przed premiera wysylane byly ze stempelkiem priorytet. A dzis jakby Bauer mial prenumeratorow bardziej w ... powazaniu niz wczesniej i jakos nie przejmuje sie tym, ze pisma nadawane sa czasami dopiero w dniu premiery kioskowej i to listem zwyklym...

Chlopaki z CDA - nacisnijcie troche wydawce, zeby sie bardziej postal !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie dostałem swojego numeru. Jeżeli nie dojdzie do poniedziałku, to rezygnuję z prenumeraty. Jeszcze za nią nie zapłaciłem, więc zadzwonię i powiem, że pieprzę taki biznes, że czasopismo od tygodnia w kiosku, a ja jeszcze jej nie mam. Prenumeruję kilka czasopism i jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim bajzlem, żeby tydzień czekać od premiery na czasopismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie dostałem swojego numeru. Jeżeli nie dojdzie do poniedziałku, to rezygnuję z prenumeraty. Jeszcze za nią nie zapłaciłem, więc zadzwonię i powiem, że pieprzę taki biznes, że czasopismo od tygodnia w kiosku, a ja jeszcze jej nie mam. Prenumeruję kilka czasopism i jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim bajzlem, żeby tydzień czekać od premiery na czasopismo.

To nie jest wina CD-Action tylko poczty, albo twoja, bo nie zapłaciłeś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalić wine na poczte, niby można. Jednak kiedy to my robimy opłaty w punktach i te punkty kradną pieniądze i znikają. Płacimy jeszcze raz i nikt sie nie pyta, czy i gdzie wpłaciłeś. Do nich nie dotarło. Jeżeli poczta przesyłki gubi to niech BAUER wysyła po dwie, może choć jedna dojdzie. Klient ma prawo domagać się od wydawnictwa, a oni niech się z pocztą nawet i strzelają. To już ich sprawa. Ty zapłaciłeś i masz mieć. Ja mieszkam we Wrocku i dostaje w dzień kioskowej premiery po południu. Co do stanu, to na razie jeszcze ujdzie. Jednak kiedy dostane podarte to strzele fotke i wysle gdzie trzeba. Nie bluźnijcie, nie dzwońcie. Spokojnie. Tam pracują poważni ludzie i poważnie podejdą do tematu. Klient ma swoje prawa, ale jak przyjdzie taki i k..., ch... to wiecie jak sie takiego traktuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłaszam tego jako pretensji, bo zapłaciłem za 12 i tyle dostanę. Jednak to nie zmienia faktu, że wolałbym dostać ten 13-ty i potem na końcu jeden mniej, tak aby wyszło 12 numerów; lub po prostu zapłacić za te 13 numerów.

Numer 13 jest numerem specjalnym i jak zostało powiedziane wcześniej nie jest objęty prenumeratą. Włączenie go do tej nie jest to jednak takie proste jak by się wydawało. Tu dochodzimy do tej numeracji o której wspominałeś i której nie rozumiałeś. Numery specjalne to nie tylko numer 13 - w różnych latach wychodzi ich różna liczba 1-3 czy nawet więcej we wcześniejszych latach i są oddzielnie numerowane. Stąd też 13 w każdym roku ma inny numer. A trudno je włączyć do prenumeraty bo pewnie nie do końca wiadomo ile takich numerów specjalnych wyjdzie.

Może i dało by się włączyć samą 13 z jakimkolwiek numerem wyjdzie, ale przypuszczam, że rodziło by to komplikacje związane z tym kto i za co płaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina CD-Action tylko poczty, albo twoja, bo nie zapłaciłeś

Czy poczty, to mnie już nie interesuje, ale wątpię w to, bo prenumeruje kilka pism i z żadnym takich problemów nie ma. Owszem, zdarza się dzien opóźnienia, ale tydzień to już gruba przesada. Co do mojej winy - zostałem poinformowany, że blankiet wpłaty przesyłają wraz z pierwszym numerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sledze tego temtu zbyt uwaznie i byc moze to pytanie sie juz pojawilo. Nie chcialo mi sie tez czytac wszystkich postow (z lenistwa :oops: ). Tak wiec czy mozna zaprenumerowac CDA do inengo kraju, a konkretniej do Irlandii? I czy w takim wypadku cena przesylki pocztowej wzrosnie? Jesli tak, to o ile?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłaszam tego jako pretensji, bo zapłaciłem za 12 i tyle dostanę. Jednak to nie zmienia faktu, że wolałbym dostać ten 13-ty i potem na końcu jeden mniej, tak aby wyszło 12 numerów; lub po prostu zapłacić za te 13 numerów.

Numer 13 jest numerem specjalnym i jak zostało powiedziane wcześniej nie jest objęty prenumeratą. Włączenie go do tej nie jest to jednak takie proste jak by się wydawało. Tu dochodzimy do tej numeracji o której wspominałeś i której nie rozumiałeś. Numery specjalne to nie tylko numer 13 - w różnych latach wychodzi ich różna liczba 1-3 czy nawet więcej we wcześniejszych latach i są oddzielnie numerowane. Stąd też 13 w każdym roku ma inny numer. A trudno je włączyć do prenumeraty bo pewnie nie do końca wiadomo ile takich numerów specjalnych wyjdzie.

Może i dało by się włączyć samą 13 z jakimkolwiek numerem wyjdzie, ale przypuszczam, że rodziło by to komplikacje związane z tym kto i za co płaci.

--Rozy. doskonale rozumiem już jakimi prawami rządza się te numery, co nie zmienia faktu, że moim skromnym zdaniem to jest pomysł delikatnie mówiąc chybiony. Tamte, jak mówiłeś specjalne, ni wiadomo w jakiej kolejnosci i ilosci się pojawią. Jednak zapomnijmy o numeracji miesięcznej. Pomyślmy o numeracji głównej. Mówiłem o niekonsekwancji. Albo jest to CDA, albo NIE JEST. Kiedy obchodziliście święto z okazji numeru 100-ego, trzynastki były wliczone. Do prenumeraty już się nie liczą.itp, itd.

Mi chodziło głównie o prenumerate zagraniczną. No bo jak pisałem, gdy ktoś jest na miejscu, to sobie kupi.

Kto za to zapłaci. Moim zdaniem proste CDA ukazuje się 13 w roku i roczna prenumerata obejmuje 13 numerów.

Jednak tak jak mówiłem, pisze to teraz tylko po to, żeby wyjaśnić o co mi chodziło i co miałem na myśli. Walczyć o jakiekolwiek zmiany nie zamierzam, bo śa ludzie którzy mają płacone za takie decyzje i to ich działka, nie moja :wink:

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina CD-Action tylko poczty

Dorzucajac od siebie do tego co juz pare osob powiedzialo:

czy ja jako odbiorca mam wybor jaka firma i w jaki sposob dostarczy mi pismo ? Nie. Czy ja jako odbiorca mam w ogóle prawo składać reklamacje Poczcie Polskiej ? Nie. Więc to na wydawnictwu ciąży obowiązek tego, aby mnie jako klienta zadowolić, a od Poczty dochodzić swoich praw jako nadawca przesyłki.

Podobnie jak man_iac wciąż nie dostałem swojego numeru CDA, a jest to już druga taka sytuacja w ostatnim czasie. Pierwszy numer który w oryginale do mnie nie dotarł to był 12/2006. Teraz coś się dzieje z 2/2007... W poprzednim roku prenumeraty nie miałem takich problemów - nie wiem z czego to wynika, ale wygląda na to, że nie jestem odosobnionym przypadkiem więc chyba najwyższa pora, żeby wydawca i dystrybutor coś wymyślili bo niedługo koszty dosyłek ich dobiją ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś zna procedurę zapłaty za prenumeratę ??

Zamówiłem przez www - dostałem pierwszy egzemplarz i co dalej ? dostanę jakiś przekaz pocztowy ? (taki wariant wybrałem przy zamówieniu prenumeraty). Liczyłem, że taki przekaz dostanę z pierwszym numerem. Niestety Pani Jankowska nie odpowiada na maile :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--Rozy. doskonale rozumiem już jakimi prawami rządza się te numery, co nie zmienia faktu, że moim skromnym zdaniem to jest pomysł delikatnie mówiąc chybiony. Tamte, jak mówiłeś specjalne, ni wiadomo w jakiej kolejnosci i ilosci się pojawią. Jednak zapomnijmy o numeracji miesięcznej. Pomyślmy o numeracji głównej. Mówiłem o niekonsekwancji. Albo jest to CDA, albo NIE JEST. Kiedy obchodziliście święto z okazji numeru 100-ego, trzynastki były wliczone. Do prenumeraty już się nie liczą.itp, itd.

Mi chodziło głównie o prenumerate zagraniczną. No bo jak pisałem, gdy ktoś jest na miejscu, to sobie kupi.

Kto za to zapłaci. Moim zdaniem proste CDA ukazuje się 13 w roku i roczna prenumerata obejmuje 13 numerów.

Jednak tak jak mówiłem, pisze to teraz tylko po to, żeby wyjaśnić o co mi chodziło i co miałem na myśli. Walczyć o jakiekolwiek zmiany nie zamierzam, bo śa ludzie którzy mają płacone za takie decyzje i to ich działka, nie moja :wink:

Pozdrawiam

Widzisz, niekiedy racje (logiczne) ludzi, uistepowac musza przed racjami ksiegowych i ich Exceli... W kazdym razie czynimy starania by ow nr XIII w taki czy siaki sposob do prenumeraty wlaczyc, co prostym niestety z WIELU przyczn nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawie 99% pewnoscia moge niestety potwierdzic - 2 numer w ciagu 3 miesiecy nie trafil do mojej skrzynki pocztowej. Dzial prenumeraty oczywiscie numer dosle, jak rowniez zaproponowal, ze wszystkie kolejne beda wysylane poleconym. W zasadzie nie jest to dla mnie jakis wielki problem, ale chyba nie o to w prenumeracie powinno chodzic.

Nie obwiniam ani redakcji ani wydawcy za taka sytuacje, a wrecz ubolewam nad tym, iz moze sie to niestety przelozyc na spadek ilosci prenumeratorow, a to zawsze troche kasy mniej dla nich.

Szkoda, ze dopiero za dwa lata (_miejmy_nadzieje_ ze w ogole to nastapi) konkurencja bedzie mogla mocniej wkroczyc na rynek.

A swoja droga ciekawe - ilu obecnych prenumeratorow posiada w swoim miejscu zamieszkania posiada "wlasna" (nie bedaca wlasnoscia Poczty Polskiej) skrzynke pocztowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to co piszę trafi do Bauera. Zmieńcie dosytarczyciela, bo poczta się spóźnia i zawala robotę. Konkurencji najprawdopodobniej będzie bardziej zależało na czasie dostarczenia, bo czuą silną konkurencję, nie tak jak poczta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to co piszę trafi do Bauera. Zmieńcie dosytarczyciela, bo poczta się spóźnia i zawala robotę. Konkurencji najprawdopodobniej będzie bardziej zależało na czasie dostarczenia, bo czuą silną konkurencję, nie tak jak poczta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie poczta nawala, tylko sam Bauer. Zamówiłem prenumeratę, jest już 9 dni po premierze w kiosku, ja nie dostałem żadnej paczki. Skrzynka świeci pustkami. Wczoraj skończyła mi się cierpliwość i napisałem do Bauera rezygnację z prenumeraty. Nie mniej jednak, gdyby paczka w ogóle została wysłana, to jeszcze teraz by poszło. Ja już mam ten numer z kiosku, więc może lepiej, bo zaoszczędzę problemów z odsyłaniem. Szczerze to kompletnie nie interesuje mnie, kto za ten problem odpowiada. Ja płacę, więc wymagam usługi na poziomie. Zamówiłem, nie dostałem, więc zrezygnowałem (dobrze, że jeszcze nie płaciłem). Może przyczynię się w jakimś stopniu do poprawy tych usług, bo jak Bauer zobaczy, że czytelnicy odchodzą, tak jak ja, pójdzie po rozum do głowy i coś w tej sprawie zrobi. Ja wolę dać 2zł więcej i nie mieć wiecznych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze dodac od siebie jeszcze pare cieplych slow o Poczcie. Nie dosc ze ja trace nerwy to jeszcze Bauer traci cenny czas ( w szczegolnosci dzial prenumeraty) i pieniadze na dodatkowe dosylki... A poczta sobie jak nigdy nic wrzuca mi dzis do skrzynki ten nieszczesny numer 2/2007... Pieczatka urzedu pocztowego w Warszawie miala date... 23 stycznia (wysylka byla 19). Co oni z tym przez tydzien czasu robili ?!?!?!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze dodac od siebie jeszcze pare cieplych slow o Poczcie. Nie dosc ze ja trace nerwy to jeszcze Bauer traci cenny czas ( w szczegolnosci dzial prenumeraty) i pieniadze na dodatkowe dosylki... A poczta sobie jak nigdy nic wrzuca mi dzis do skrzynki ten nieszczesny numer 2/2007...

>>a wyobraź sobie, że mój numer wdładany jest między szpary od...furtki :!: Ktoś może sobie normalnie wziąść i pójść :!:

Pieczatka urzedu pocztowego w Warszawie miala date... 23 stycznia (wysylka byla 19). Co oni z tym przez tydzien czasu robili ?!?!?!?

>> właśnie o to chodzi ,że...nic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...