Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cappi

Rozwiązany: Monitor + Dysk ssd do 850zł

Polecane posty

Witam, piszę o poradę odłożyłem sobie od zakupu komputera trochę kasy (850zł)

 

Szukam monitora najlepiej ok 24cali do gier. Moja obecna karta graficzna Gtx 960 4GB.

I jeszcze dysku ssd o pojemności ok. 250gb

 

Na te dwie rzeczy mam 850zł. Są jakieś nowe nowinki techniczne? Proszę o podpowiedzenie bądź zasugerowanie, co mogłoby zwrócić moją uwagę.

 

Napisałem w jednym temacie, zeby nie robić syfu i kilku tematów pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że SSD pochłonie ~350 zł (najrozsądniej wypada Iridium Pro, względnie mógłbyś wziąć MX300 dla dodatkowych GB, ale krótsza gwarancja i kości TLC przesadnie nie przekonują), to wielkiego wyboru poza i2476Vm (matryca IPS, czyli niezłe parametry obrazu poza kiepską, srebrzącą czernią) nie masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny AOC: i2369Vm - nieco mniejszy, ale z bogatszym zestawem złącz i być może bardziej przekonującym wyglądem. A jeżeli bogaty zestaw złącz nie jest Ci do niczego potrzebny, to może być S24F350FHUX - ma FreeSync (z GTXem wiele nie da, no ale może kiedyś przejdziesz na czerwoną stronę mocy) i 24'' (matryca PLS to IPS pod inną nazwą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leniwy Niestety nie są. Jedna rzecz, to to, o czym napisał @yojc - standard HDMI jest projektowany pod telewizory i już z tego powodu lepiej jest wybrać standard projektowany pod monitory, czyli DP lub DVI-D. HDMI ma trochę rzeczy, które z punktu widzenia zastosowania w monitorach są zbędne, ale mogą powodować jakieś problemy. Mnie osobiście najbardziej w HDMI wkurza wrażliwość na dobór kabla. Jeśli np. spróbujesz użyć kabla, który nie jest zgodny z HDMI 1.4 (lub jest uszkodzony lub słabej jakości) do połączenia karty i monitora, które są zgodne z tym standardem, to możesz się spodziewać absolutnie wszystkiego (choć nie sprawdzałem jak to działa na ostatnich sterownikach od AMD, bo dorzucali do sterownika opcję wykrywania wadliwego kabla).

Po prostu z punktu widzenia sygnału przy standardowych częstotliwościach odświeżania HDMI i DVI-D to to samo (jeśli o sam obraz chodzi, to elektrycznie to jest ten sam sygnał), ale DVI jest dużo mniej problematyczne.

Najprostszym testem na to jak dziwnie potrafi działać HDMI jest wzięcie kabla zgodnego z HDMI 1.3 i podłączenie go do karty oraz monitora zgodnych z HDMI 1.4 (lub wyżej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odrzucasz monitory AOC, to właściwie nie mam pomysłu na monitor ze złączem cyfrowym innym niż HDMI - chyba kolejny naprawdę warty uwagi to Dell P2417H*, który bardzo wyraźnie przekracza budżet (acz broni się nieco lepszą matrycą i gwarancją).

*Zaraz pewnie przyjdzie @Sevard i napisze, że Delle mają uwaloną obsługę DP :D Choć jeżeli dobrze liczę, to tym złączem podłączyłem do P2414H już trzy różne karty i z żadną problemów nie uświadczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, webtom napisał:

*Zaraz pewnie przyjdzie @Sevard i napisze, że Delle mają uwaloną obsługę DP :D Choć jeżeli dobrze liczę, to tym złączem podłączyłem do P2414H już trzy różne karty i z żadną problemów nie uświadczyłem.

Podobno w nowszych seriach to poprawili.

Mój Dell od czasu do czasu nadal sprawia pewne problemy i występują one zarówno na karcie AMD, której używam na codzień, jak i na Intelu oraz NVIDII, na których to sprawdzałem. Raz na jakiś czas połączenie DP świruje i wtedy trzeba resetować monitor do ustawień fabrycznych. Wydaje mi się, że ktoś jeszcze na forum miał ten problem, tylko wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to Dell coś zepsuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie przypominam żadnego monitora lepszego od trzech, które wymieniłem (i2476Vwm, i2369Vm i Samsung ze zbyt długim oznaczeniem), mieszczącego się w 700 zł.

Najbliżej jest Dell S2415H, no ale to minimum 60 zł ponad ostatnią granicę, dodatkowo nie pomaga fakt, że zbytnio nie informujesz, co Ci się w dotychczasowych propozycjach nie podoba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cappi napisał:

Co znaczy Samsung ze zbyt długim oznaczeniem?

S24F350FHUX (nie chciało mi się tego przepisywać)

Godzinę temu, Cappi napisał:

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-24mt57d-pz.bhtml warty jest on wgl uwagi? Z kodem można go kupic za 700zł.

Wyróżnia się wbudowanym tunerem TV. Jeżeli miałby Ci się przydać, to możesz rozważyć, jeżeli nie - Samsung jest 150 zł tańszy i ma FreeSync (choć też tylko jedno HDMI), a pewnie pod względem jakości wyświetlanego obrazu wypadają porównywalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...