Skocz do zawartości

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię


Smuggler

Polecane posty

Magik zwyczajnie się upił i postanowił pokazać jak latają polskie orły... Niestety, wylądował bez telemarku. DOA.

Andrzej Jagodziński Trio: "Chopin" (to raczej dla fanów jazzu. Lub Chopina )
Ech, jazz. Nie wiem jak tego można słuchać, mimo całej mojej wyrozumiałości dla muzyki. Klasyczny jazz lub bebop jeszcze ujdą w tłoku, ale od tego nowoczesnego po prostu puchną mi uszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Cardi, nie martw się. Mogę cię uspokoić - ta płyta jest tak klasyczna i swingująca, jak klasyczny i swingujący jest Chopin (czyli bardzo :wink: ). Fortepian, kontrabas, perkusja. Czysty jazz. Zero deathowej kakofonii.

Użyłeś terminu "nowoczesny". Co masz na myśli? Jeśli ten rozpoczęty na początku lat '70-tych XX wieku, to on ostatnio jest jakby w odwrocie (i jak widać po metryczce, to aż taki nowoczesny to on nie jest). Ludzie po prostu znudzili się tymi godzinnymi solówkami i hałasem dźwięków, które nie miały żadnej melodii.

A jeśli masz na myśli tzw. nu jazz, to się nie zgodzę. Całkiem miło posłuchać (i potańczyć można!). Po prostu (jak dla mnie) powrót do korzeni tej muzyki. Czyli rozrywkowa muzyka do tańca, przy graniu której bawią się nie tylko muzycy, ale też publiczność/słuchający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dobrze na jazzie się nie znam, więc pozostaje mi zakładać, że to czego nie lubię to stosunkowo nowy jazz z lat '70. A skoro jest w odwrcie, to czemu tak często się z nim stykam?^^

Z nu-jazzem też udało mi się spotkać, jest całkiem znośny w porównaniu z innymi dziedzinami... No i wreszcie publika nie siedzi jak na tureckim kazaniu... Buena Vista Social Club :P

Poza tym co masz do deathu? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zeby kogoś obrazić: Death & Black metal rządzą, heavy jest super a nu-metal śmierdzi :wink:

No dzięki, akurat mnie obraziłeś, bo ja lubię nu metal. Ale to nie wyklucza tego, że lubię czasem posłuchać Iron Maiden czy Nightwisha! Ech, stereotypy....

Ale moim celem nie było nikogo obrazić hehe... To tylko moje spostzreżenie i chciałem sprawdzić czy inni nu-metalowcy bedą sie burzyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak dobrego swingu czy jazzu zawsze można posłuchać. Nawet w wykonaniu Robbiego Williams'a mi się podoba. "Swing When You're Winning" to płytka, która dość często gości we wieży w moim mieszkanku studenckim. Reszta też go lubi, a gusta mamy co najmniej różne :D Polecam też jazzowe audycje na Trójce, ale już dawno pogubłem się w godzinach :?

A co HH --> Ostatnio dorwaliśmy z kumplami z mieszkania do Łony... I spodobał się każdemu. Pomimo, że hip-hop raczej nie jest naszym ulubionym gatunkiem. Dobre, ironiczne teksty, ciekawa ocena hip-hopu i dobre podkłady. Polecam zwłaszcza intro :wink: Ale i tak najbardziej wymiata "Konewka" :!: Pełny ROTFL :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też jazzowe audycje na Trójce, ale już dawno pogubłem się w godzinach :?

W tej chwili to jest od północy do 2.00 :evil: . Tylko nie pamiętam w jaki dzień tygodnia (bodajże we wtorki). poza tym wniedzielę jest "sjesta popołudniowa" OD 14.00. Tylko że prowadzi Kydryński, a nie każdy go lubi (ACH TE JEGO PRZYDECHY :wink: ). Wtedy grają taką muzykę "okołojazzową", jak to w nazwie (i Sting się znajdzie :) ). W soboty od 16 do 20 jest "Markomania" i tam jedna godzina 9chyba ostatnia) jest "smooth jazz cafe".

A dla fanów chilloutu, nu jazzu i tanecznej muzy jest "klubowe granie" w soboty od 23 do 2 w nocy. Fajna audycja. Moze czasem "za taneczna" (jak dla mnie), ale np. fajnie się przy niej uczy, jakoś nie przeszkadza w skupieniu. Poza tym to chyba jedna z niewielu audycji w Polsce naprawdę "na żywo". W takim sensie, że często w studiu są didżeje i miksują live muzę z płyt! (ja chyba najbardziej lubię dwie ostatnie godziny tej audycji, gdzie grają głównie chillout i nu jazz)

A jeśli ktoś jest ciekawy, co tam grają i jak np. wygląda "nowoczesny" jazz, to może sobie posłuchać płyty "Klubowe granie" (coś w stylu "the best of" tej audycji).

No to tyle :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darthjaag

NOOKIE wiem o kogo ci chodzi. Nazywa się on Rohff a ten kawałek to z pewnością "Qui Est L'Example" [chyba dobrze napisałem]. Rzeczywiście fajne to jest. Nie przejmuj się, 90% procent ludzi w tym kraju też nie rozumie o co chodzi [w tym ja]. Ale wychodząc z założenia, że muzyka jest do słuchania, to nic złego :D Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jazzie to się nie orientuję za bardzo, ale miło mi się tego słucha. Nie ma to jak w "Mafii" pojeździć sobie po Chinatown :wink: . Ogólnie muzyka jest uspokajajaca i ma takie "coś" w sobie.

NOOKIE wiem o kogo ci chodzi.(...)
Sprawdziłem, zgadza się, dziemx :) . A do reszty: teraz wiecie czego macie słuchać, więc słuchać :wink: .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sun Tsu
. A do reszty: teraz wiecie czego macie słuchać, więc słuchać :wink: .

Tak jet. Juz włączam :D

Ściągnąłem sobie niedawno z netu kilka utworów duetu Jimmy Page (led zelein) i jakiś Corvedable (chyba tak, ale nie kjestem pewien, w każdym razie przez jakiś czas śpiewał dlas Deep Purple). Bliżej ich muzyce do Iron Maiden niż DP, ale słuch się przyjemnie. Mmmmmmmmmm....

Feeling hot, miodzio......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co masz do deathu? :twisted:

Jeżeli jesteś ciekawy jakiegoś nowego polskiego zespołu grającego te ostrzejsze odmiany metalu, to polecam np. Her (w moim podpisie jest link, tam też znajdziesz i link do tego zespołu). Moim zdaniem mogliby spoko zagrać przed wspomnianą wyżej Metallicą (zwłaszcza że podobno ich koncerty są niesamowite, profesjonalne i z klimatem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ..::Bizon::..
O tak dobrego swingu czy jazzu zawsze można posłuchać. Nawet w wykonaniu Robbiego Williams'a mi się podoba. "Swing When You're Winning"

O tak! Ta plyta jest swietna. Mimo ze jednak wole jakies ciezsze brzmienia to ta plyte slucham z przyjemnoscia... choc jakos nie czesto :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LoLeQ
to według mnie Peja
Ta,Peja jest tak niekomercyjny jak chociazby Polsat :lol: .Lone pierwszy raz slyszalem pare lat temu (nielegal - kawa :D) i stwierdzilem ze plyte kupie jak wyjdzie .Magik popelnil samobojstwo,poniewaz sie spalil razem z Rahem i go tak zielsko w leb walnelo ,ze skoczyl nie zdajac sobie sprawy z zagrozenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to jest od północy do 2.00 :evil: ...

Ot i cała esencja problemu. Zmiany programowe w Trójce i co raz większe dążenie do stania się radiem "popularnym" co raz bardziej szkodzą kochanej Trójce. Mimo tych wszystkich ( momentami doprowadzających do furii ) zmian i tak jest to ( IMHO ) najlepsze radio. Jak już słucham radia to właśnie Trójki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nawet chill-out'a mogę sobie posłuchać przed zaśnięciem. Mimo tego, że co raz więcej popu wpuszczają na antenę i tak jest tu dużo muzyki, której na shitowych ( IMHO ) zetkach czy rmfach nie uświadczysz. Czasem warto jest posiedzieć w nocy, by posłuchać dobrej muzyki. No i które radio ma "Powtórkę z rozrywki"? Powinna to być pozycja obowiązkowa... Szkoda w sumie tych dawnych programów... i pory ich nadawania :? Ale i tak jestem fanem Trójki :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polubiłem ostatnio francuski hip-hop.
Jest jedna świetna piosenka (ni w ząb nie rozumiem o co chodi, ale fajnie się słucha :P ) ino nie wiem jak się nazywa wykonawca. Koleżanka mówiła że jakoś co brzmi mniej więcej jak "roff", ale nie wiem czy jej można wierzyć. A idzie utwór w takim spokojnym tempie i w refrenie babka jakaś śpiewa. Mocno żałuję że nie powiem wam czyje to i co to, bojest zaprawdę wielkie.

Hmm.... a nie śpiewa tego przypadkiem murzyn? Bo jeśli tak, to zapewne Mc Solaar czy jak mu tam....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... a nie śpiewa tego przypadkiem murzyn? Bo jeśli tak, to zapewne Mc Solaar czy jak mu tam....
Nie wiem jakiego koloru skóry jest koleś, ale Mc Solaar to nie jest, bo kilka postów wcześniej już ustalono tożsamość chłopa :wink: .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i cała esencja problemu. Zmiany programowe w Trójce i co raz większe dążenie do stania się radiem "popularnym" co raz bardziej szkodzą kochanej Trójce. Mimo tych wszystkich ( momentami doprowadzających do furii ) zmian i tak jest to ( IMHO ) najlepsze radio. Jak już słucham radia to właśnie Trójki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nawet chill-out'a mogę sobie posłuchać przed zaśnięciem. Mimo tego, że co raz więcej popu wpuszczają na antenę i tak jest tu dużo muzyki, której na shitowych ( IMHO ) zetkach czy rmfach nie uświadczysz. Czasem warto jest posiedzieć w nocy, by posłuchać dobrej muzyki. No i które radio ma "Powtórkę z rozrywki"? Powinna to być pozycja obowiązkowa... Szkoda w sumie tych dawnych programów... i pory ich nadawania :? Ale i tak jestem fanem Trójki :wink:

Ach, Qbuś! Moje rowniez ulubione radio;) Wczoraj sobie posluchalem tysiac sto ktoregos notowania listy ;) i na pierwszym miejscu "Krakow" - jak dla mnie porazka :/ Dopiero na 9 czy 10 OutKast "Hey ya" - ten kawalek wymiata ;)

I zadne IMHO! Masz moje full support w kazdym aspekcie na temat miodnosci trojeczki :)

Kubuś!!!! Dzis wysle smsa do muzycznej poczty i pozdrowie wszystkich forumowiczow! Wlaczajcie radio kolo 21 godziny;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuś!!!! Dzis wysle smsa do muzycznej poczty i pozdrowie wszystkich forumowiczow! Wlaczajcie radio kolo 21 godziny;)

Yes sir! Right away sir! Promujemy forum na radiowych falach :) Bardzo dobry pomysł, nie omieszkam posłuchać. Ale niech wszyscy pamiętają, że Trójki zawsze warto słuchać! Każdy powinien się zapoznać, bo przekonany jestem, że znajdzie coś dla siebie.

Hm... a może tak ktoś chce pozdrowienia w mtv? :wink:

Hehe... Kolejny bardzo miły pomysł. Ale ostatnio telewizji nie oglądam zbyt wiele, a w Poznaniu nie mam wręcz MTV :? Także nie będę samolubny i pozostawie pozdrowienia innym :P A na koniec takei małe pytanko: jak Wam się podoba piosenka Ani? Bo przyznam szczerze, że mi przypadła nawet do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na koniec takei małe pytanko: jak Wam się podoba piosenka Ani? Bo przyznam szczerze, że mi przypadła nawet do gustu.

zapewne chodzi Ci o tą Anię z jebola, muzę przyznac ze dziwczyna całkiem sensownie emituje dzwięki, a i texty ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na koniec takei małe pytanko: jak Wam się podoba piosenka Ani? Bo przyznam szczerze, że mi przypadła nawet do gustu.
zapewne chodzi Ci o tą Anię z jebola, muzę przyznac ze dziwczyna całkiem sensownie emituje dzwięki, a i texty ciekawe.
Jeśli faktycznie o tą Anię chodzi to i ja się dorzucę i powiem że bardzo przyjemnie widze przyszłość tejże dziewuchy. Swoją drogą przypadkiem wpadłem na to :?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak chodzi o Anie z Jebola ( dobre, dobre :D ). Ja wpadłem na nią chyba w MTV. Ale przy okazji naszła mnie mała refleksja. Zobaczcie, że osoby wygrywające Jebola i najbardziej promowane jakoś nie mogą się przebić. A tu mamy taką Anię, które przeszła przez konkurs niemal bez echa i nagle wychodzi z bardzo przyjemnym utworkiem. Trzeba będzie zaznajomić się z całym albumem. No pohybel Jebolowi :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LoLeQ

Jesli Jebol to Idol to IMHO pomaga.Spojrz chocby na Kurta Nielsena,wiesz ze ten norweg byl wczesniej nikomu nie znanym przecietnym hydraulikiem?A jak sie ludzie poznali na jego glosie ,to z jednego koncertu ma tyle co pare rocznych pensji.Nie jest zle :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CliniC

Ja słucham :!: Hip Hopu :!: (ale nie jakichś tam Aniele, Jeden Osiem L czy jakiegoś Sreza Meza tylko prawdziwego hip hopu! Na myśli mam Zip Skład, O.S.T.Rego no i GIBON SKŁADU (WARSZAFSKI DESZCZ!!)...

Nienawidze za to metalu, deathu itp. ścierwa! Ale docieniam ich kulture i wogóle nic do nich nie mam! Każdy słucha tego co chce i tego co lubi więc nie ma o czym tu gadać...

"Nie oglądaj się za siebie, bo Ci z przodu ktoś [beeep]ie" :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze za to metalu, deathu itp. ścierwa! Ale docieniam ich kulture i wogóle nic do nich nie mam! Każdy słucha tego co chce i tego co lubi więc nie ma o czym tu gadać...

No jak dla mnie to wkradł się tu mały paradoks. Nie wiem czy poważnie mam traktować pierwszą część wypowiedzi czy raczej drugą :? Mam szczerą nadzieję, że jednak drugą. A zdecydowanie obraźlwie "ścierwa" to tylko wpadka przy pracy. Howgh :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...