Skocz do zawartości

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 6,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość sirruf

CKOD - no comments!!!

Crazy Town - już nie grają piosenek tak głupich jak Butterfly, więc o nich cicho (teraz trochę przyłożyli :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sirruf

CKOD - no comments!!!

Crazy Town - już nie grają piosenek tak głupich jak Butterfly, więc o nich cicho (teraz trochę przyłożyli :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, no dyskutowałbym :D

Nie chodzi o to że pop jest gorszy, tylko... no cóż, rozumiecie, jest ot muzyka tworzona pod całe rzesze fanów, głównie z USA... a cijednak bądź co bądź inteligencją na wyższym poziomie nie grzeszą. Ot, pop to taka muzyka masowa, bez żadnego przekazu albo głębszej treści... do posłuchania, oczywiście, ale nic ponadto ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cooler

No pop-jak samam nazwa wskazuje muzyka popularna, tworzona faktycznie pod całę rzesze fanów.Ale ja nienawidzę tych britneyek i takich tam...Nie mówię, że ktoś jest gorszy jak ich słucha(to nie muzyka świadczy o człowieku).Wiadomo, że zespoły pop-owe tworzą w większości "pod publiczkę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kabura

A co to jest muzyka pop? Czy wykonawca, ktory sprzedaje 10 000 plyt gra juz pop? Moze kazda plyta, ktora stoi na polce sklepu muzycznego to jest pop?

Zreszta nie ograniczajmy sie do muzyki - co to jest w ogole kultutra pop (filmy, ksiazki, czasopisma, styl zycia...). Czy Wladca Pierscieni (film i ksiazka) to tez wytwory kultury pop?

P.S.

Czy Mozart w XVIII wieku byl gwiazda pop?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LoLeQ
Widzę, że na szczęścia za dużo forumowiczów nie słucha popu(bez urazy).
Ale to zdanie naprawde moglo mowic zle o czyjes intelginecji,albo tym ze sobie nie zyczysz gadek o popie.Ja tam lubie poezje spiewana Grechuty i nie uwazam sie zza kogos gorszego,bo slucham popu (to jest chyba pop :P).A jesli by ci przeszkadzaly gadki to - sorry to say ,ale to jest tak samo jak my gadamy o hiphopie czy metalu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozzy the Bugcatcher

Co do popu - zgadzam sie, ze jest ten "gorszy" (Britnej, Krysia Agilera :P) i "lepszy" (chociazby Pink). Ale sam popem sie za bardzo nie interesuje, wiec.... ^_^

Chcialbym wam polecic kapele metalowa "Helloween". Zespol ten gra muzyke na naprawde wysokim poziomie, zachowujac przy tym dosc rzadka w przypadku metalu olbrzymia melodyjnosc. Naprawde warto posluchac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do popu - zgadzam sie, ze jest ten "gorszy" (Britnej, Krysia Agilera :P) i "lepszy" (chociazby Pink). Ale sam popem sie za bardzo nie interesuje, wiec.... ^_^

Hehe... i to widać. Osobiście to rozróżnienie mnie zabiło :lol: Dla mnie wszystkie trzy wymienione panie reprezentują podobny "poziom". Pop, pop, pop... co teraz nie jest popem. W końcu to kultura popularna. I szczerze powiedziawszy mało mnie obchodzi czy coś jest popem czy nie - pod warunkiem, że mi się podoba.

A co do pytania Kabury --> Film jest wytworem pop kultury, a dzięki niemu książka stała się jej elementem. Przynajmniej ja tak to widzę. Ale tak właściwie to trudno jest jakoś wyraźnie rozgraniczyć między tym co jest popem, a co nie. Mozart raczej popem nie był, bo pod strzechy raczej nie trafił. Chodzi mi o to, że grono jego odbiorców było raczej dość wąskie ( jak na dzisiejsze standardy ), a to przez nikłe możliwości propagowania jego dzieł. W końcu ile koncertów mógł grać? :wink:

A tak na marginesie --> Gdybym miał możliwość to bym bez żadnych skrupułów usunął całą to gadkę o CHWDP. To jest topic o muzyce, więc proszę więcej bez takich idiotyzmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mozart w XVIII wieku byl gwiazda pop?
Nie był, bo na słuchanie go w okresie jego największej sławy pozwolić mogli sobie jedynie najmożniejsi. Już bliżej do tego określenia jakimś objazdowym grupom trubadurów czy śpiewaków... :)

Moda na pop już przemija i pałeczkę przejmuje hiphop oraz techno. Ciekawy jestem, czy dalej muzyka Kristiny/Britnej będzie zwana popową, gdy będzie jej słuchać jedynie ułamek społeczeństwa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AtheiX

moja ulubiona muza to ta z Deus Ex. Zadna inna jej nie przebije. Muza z Area51, z zakonczen nr 1 i 2... i wiele innych... sa wspaniale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pop to to, co jest aktualnie najbardziej pop-ularne (w końcu stąd ta nazwa). Tak więc popem może być i rock (jak na początku lat '90-tych) i hip-hop (czym powoli staje się obecnie w Polsce).

Dygresja: Zresztą w Stanach stał się nim już od połowy lat '90-tych, co zresztą moim zdaniem spowodowało falę na muzykę "czarną", z czego mamy taką sytuację, że r'n'b stało się popem i stąd, począwszy od TLC, Diany King, Marii Carey sytuacja powoli wyewoluowała do tych różnych Britneyek, Aguiler, Lopezek, itp. które to panny obecnie (z powodu kontrataku rocka) zaczęły śpiewać trochę ostrzej.

Dlatego też może Grechuta to BYŁ pop, ale obecnie, po latach, trzeba stwierdzić, że kilka jego płyt to świetna muza (moim zdaniem jedne z lepszych osiągnięć polskiego grania), dość inna od reszty tego, co nazywamy popem, tak więc myślę, że na dziś to rock, tylko taki troszkę inny.

PS. Po przeczytaniu mojej dygresji stwierdziłem, że jak ktoś coś zrozumiał, to jest gość, ale jakoś tak to mi wyszło (chyba by trzeba zastosować tu schemat blokowy, czy coś, by jakoś sensownie oddać mą myśl, ale liczę na waszą inteligencję :wink: ) .

W ogóle dziś mam jakieś "zapętlenie" umysłowe w pisaniu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się mieszają wszystkie style muzyczne, obecnie to co tworzą divy pop-u to nie jest czysty pop, tak jak kiedyś. Nie wiem komu to wychodzi na dobre, bo jak taka Britney bierze się za piosenkę "Satisfaction" to nie wiem, czy się powiesić....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kszaq
Nie bedzie ,bo ma spiewac w jakims zespole rockowym :wink: :lol: .

Z teg co ja wiem t o ma śpiewać na rock am ring ale nie w żadnym zepole rockowym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Britney --> Mi by ona tam nie przeszkadzała. Niech sobie "śpiewa", tańcuje w swojej bieliźnie i niech nawet mówi, że jest dziewicą. Mi by to nie przeszkadzało - oglądać i słuchać nie muszę. Ale za to, co zrobiła z "I Love Rock'n'Roll" Joan Jett nigdy jej nie wybaczę i znienawidziłem szczerze :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darthjaag

A ja gdzieś ostatnio przeczytałem, że Michał Wiśniewski to wokalista rockowy, a więc taki jest też zespół Ich Troje :? Może ja się nie znam na muzyce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cooler
Ale za to, co zrobiła z "I Love Rock'n'Roll" Joan Jett nigdy jej nie wybaczę i znienawidziłem szczerze

Największy przekręt wszech-czasów.

Ich Troje-jak to jest rock, to czas umierać(czyli NIE umrę w najbliższym czasie...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Britni ---> a podobno w tym jej wykonaniu "I love rock n' roll" na gitarce Mike Smith pomiatał. Zgroza :?

Poezja śpiewana ---> chyba podpada, więc polecam Turnaua, a szczególnie IMHO genialne "Naprawdę nie dzieje się nic"

Pop ---> moje haseło takie "Dobry pop nigdy nie jest zły". No i skoro "pop" od "popularne": jesli to co taka krysia a. robi nie byłoby popularne, to co wtedy za styl muzyczny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darthjaag

Co do mylenia gatunków muzyki - to kiedyś się twierdziło, że Liroy, Norbi czy K.A.S.A. to są raperzy, hip-hopowcy. Teraz już się tak Bogu dzięki nie twierdzi. Teraz za to mówi się, że Fisz jest raperem. Ja bym go tak nigdy nie nazwał. To tylko moja opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niejaki justin timberlake
Qrde, bijcie i patelnią walcie, ale była całkiem fajna jedna piosnka tego ich boysbandu i gościa "o plastrze na półfejs". Klasycznie nie pamiętam tytułu, ale utwór był qrna zjadliwy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...