Skocz do zawartości

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię


Smuggler

Polecane posty

A ja sądze że zajmiemy niezłe miejsce ponieważ Tatiana Okupnik bardzo oryginalnie śpiewa poza tym bardzo fajną muzyke grają

>>> Nie powiem, moze i oryginalnie, nieco inaczej niz wszyscy, ale dla mnie to jest wybijajaca sie nienaturalnosc, jakby wlozyli jej cos miedzy zeby i polali kwaskiem do krtani. Ten jej spiew mnie dusi, odrzuca i czuje don wielka, niegasnaca awersje. Coz, nie kazdego da sie lubic. :)

Wiesz z początku też nie mogłem sie przyzwyczaić do jej śpiewu , ale wysłuchałem kilku pioseneki ten głos bardzo przypadł mi do gustu. A co do eurowizji zamiast Kowalskiego czy innych planet mógłby wystapic myslovitz,Borysewiczi Kukiz oraz Makowiecki band

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
A ja sądze że zajmiemy niezłe miejsce ponieważ Tatiana Okupnik bardzo oryginalnie śpiewa poza tym bardzo fajną muzyke grają

>>> Nie powiem, moze i oryginalnie, nieco inaczej niz wszyscy, ale dla mnie to jest wybijajaca sie nienaturalnosc, jakby wlozyli jej cos miedzy zeby i polali kwaskiem do krtani...

Faktycznie ta kobieta na siłe wyciska taki głos na pierwszy raz się słyszy się sztuczność. Oglądałem w TV wywad z Blue Cafe i Tatiana Okupik sie wypowiadała o czymś głos wogóle inny niż podczas śpiewania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znoszę, nie cierpię, nie mogę wytrzymać jak widzę. Kogo? Blue Cafe oczywiście. Ale pomijając moją osobistą awersję to tak chamskiego promowania zespołu przed konkursem nie widziałem. Co jakaś impreza, gala czy inne takie pokazywane przez TVP1 czy 2 to wszędzie Blue Cafe. Aż mnie krew zalewała... I nie, co się dziwić, że wygrali skoro, co się człowiek nie obróci to Bule Cafe. No, ale cóż there's no buisness like showbuisness :?

Tristania --> Rzeczywiście całkiem, całkiem ten kawałeczek. Cały zespół też niczego sobie. Można posłuchać :wink:

Ale wracając do ulubionych kawałków kawałków...

:arrow: The Cranberries --> refren "Zombie". Dolores w całej okazałości. Uwielbiam się drzeć do tego refreniku :)

:arrow: Tom Waits --> refren ( coś mam do nich słabość ) "Innocent when she dreams". Ma w sobie coś ten przepity głos. A tej piosence słychać to bardz dobrze. Polecam zapoznać się panem Waitsem.

:arrow: Sting --> Gitarowe solo na początku "Fragile". Nie ma jak to porządna gitarka...

:arrow: KULT --> Kilkaset gardeł wrzeszczących referen "Polski" na koncercie. To trzeba usłyszeć. "Pooolska. Mieszkam w Polsce. Mieszkam tu, tu, TU!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozzy the Bugcatcher

Ja slucham dobrego rocka/metalu. Najbardziej lubie Ozzy'ego Osbourne'a (stad moj nick ^_^), Black Sabbath i Pink Floydow. A i jeszcze Kiss lubie :)

A co do utworow, to:

Pink Floyd - Another Brick In The Wall (part 2) ; One Of My Turns

Ozzy - Perry Mason, I Just Want You, No More Tears,...w sumie to wszystkie ;)

Black Sabbath - N.I.B. (rulz!), Sabbath Bloody Sabbath, Paranoid, War Pigs

System Of A Down - Toxicity, Aerials

Metallica - The Unforgiven, Enter Sandman, One

Iron Maiden - Run To The Hills, Fear Of The Dark

Starczy ^__^

A co do kawalkow kawalkow :D

Iron Maiden - pierwsze 50 sekund "Run To The Hills". Ten rozdzierajacy riff...

Pink Floyd - ostatnie 20 sekund "Don't Leave Me Now" i pierwsze 10 sekund "Another Brick In The Wall (part 3)". Najpierw jakies glosy, krzyki, nakazy, tykanie zegara...potem krzyk wnerwionego czlowieka, na koncu odglosy tluczonego szkla/wazonow/czegokolwiek, przerwane "I don't need no, arms around me...". Suuuper :D

Hey - krotki motyw gitarowy po kazdym refrenia w utworze "Muka!".

Ozzy Osbourne - refren "You Can't Kill Rock'n'Roll" i solo z "Perry Mason".

Lista z mojej strony jest nadal otwarta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta kobieta na siłe wyciska taki głos na pierwszy raz się słyszy się sztuczność. Oglądałem w TV wywad z Blue Cafe i Tatiana Okupik sie wypowiadała o czymś głos wogóle inny niż podczas śpiewania.

rotfl... koles naprawde teraz mnie doprowadziles do smiechu przez lzy... chyba najlepszy dowcip jaki przeczytalem na tym forum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta kobieta na siłe wyciska taki głos na pierwszy raz się słyszy się sztuczność. Oglądałem w TV wywad z Blue Cafe i Tatiana Okupik sie wypowiadała o czymś głos wogóle inny niż podczas śpiewania
otfl... koles naprawde teraz mnie doprowadziles do smiechu przez lzy... chyba najlepszy dowcip jaki przeczytalem na tym forum...

Dzieki, dzieki że spodobał ci się mój żart ponieważ bardzo lubie sprawiać ludziom radość. No kto by pomyślał najlepszy dowcip ludzie teraz moge umrzeć spokojnie :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +Trigger+

Hmmm widze wszelaka różnorodność w muzyce ale jak mowiliście o Łazach, i Blue Caffe, ELD'a już pewnie szlaq trafiał. On zapewne by te zespoły wzioł zagryzł wypluł i spalił :P. Nie na serio to ELD jest tolerancyjny dla innych nacji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak: po diabła mam czekać, aż wreszcie ukaże się tzw. "przebój", który mi sie będzie podobał, skoro takich przebojów już całe setki nagrano, często wiele lat temu :). Co prawda na razie kolekcja jest niewielka, ale kto wie, co będzie za rok? W każdym razie - średnia wieku utworu na niej to 15 lat, a gdybym miał więcej napędów CD, to byłaby jeszcze niższa z powodu obecności większej liczby utworów zespołu Boney M :]]].

Acha... jakby ktoś chciał polepszyć swoją znajomość węgierskiego, to akurat mam parę utworów w tym języku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna część listy najlepszych kawałków... I jak to Alex Laiho jest z Bodomów a nie z Flaków? Rany bosze, od dłuższego czasu żyję z nieprawdziwymi informacjami... :shock:

Samael - Rain. Doskonałe kawałki 50-1.05 i 1.40-1.55, gdy recyotwany jest z zacięciem tekst "One drop for every broken dream and one for every conceived plan" - boskie, sam zaczynam szkolić gardło na tym fragmencie.

Linkin Park - One Step Closer. Refren, częśc rapowana. Jak wyżej - też sobie zdzieram gardło :)

Red Hot Chilli Peppers - Zephyr Song. Absolutny mus. Jak mam dobry dzień, to potrafię zaśpiewać całość z pamięci, nie fałszując nawet zbytnio.

Karaoke rządzi^^

System of a Down - Chop Suey. 2.47-3.10 - po prostu rozdzierający kawałek.

Queens of the Stone Age - Feel the Good hit of Summer - w utworze jest 5-sekundowy riff, przy którym włosy stają dęba. Mega.

Hey - krotki motyw gitarowy po kazdym refrenia w utworze "Muka!".
Akurat w tym utworze najbardziej podoba mi się sam refren, ale i tak cały kawałek rządzi. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: The Cranberries --> refren "Zombie". Dolores w całej okazałości. Uwielbiam się drzeć do tego refreniku :)
Wczoraj widziałem na muzycznym "Zombie" akustycznie. Wokal był jeszcze bardziej na pierwszym planie (nie wiedziałem jak to dobrze okreslić). Ta pani jest świetna, mówiłem już? 8)

Next porcja "momentów"

:arrow: Guns N' Roses "November rain", pomijając fakt że cała piosenka genialna, człowiek-włosy solo na gitarce. WOW. A końcowe dwie minuty po prostu wciskają do fotela. Swoją drogą IMHO najlepszy teledysk ever.

:arrow: Metallica "The memory remains", ka-ta-ry-nia-ra. Tyle starczy :)

:arrow: Guano Apes "Living in a lie", moment darcia buźki :wink: (wszak kobieta). Nie było razu żeby ciary mnie nie przeszły.

:arrow: Rammstein "Engel", ogólnie gitara. Fajne do łokmena i spaceru.

:arrow: Aerosmith "Dream on", refren wieeeeele razy mi pomagał, wielki jest.

CD zapewne nastapi :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica - Battery - za ten zaje***** początek

Faktycznie, świetny początek.

Dorzucę:

Metallica-Master Of Puppets

AC/DC-Thunderstruck

AC/DC-Big Balls(słyszał ktoś?mało ze śmiechu nie pękłem)

AC/DC-Back In Black

Black Sabbath-Paranoid

Metallica-One

Iron Maiden-Iron Maiden

Iron Maiden-Run To The Hills

Iron Maiden-Still Life

I tak dalej-za dużo by wymieniać.Każdy z nas mógłby wymieniać jeszcze sporo ale to chyba mija się z celem...?

Oj zaraz dojdzie do tego, że cały temat zamieni się w ulubione utwory...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham piosenek, a nie kawałków utworów, ale coś się postaram skrobnąć.

:arrow: Within Temptation - Dark Wings cała baz żadnego wyjątku :wink:

:arrow: U96 - Energie text

:arrow: Reamon - Josephine refren

:arrow: Beethoven - 9th Symphony - kawałek do hymnu UE :wink:

:arrow: Nightwatchers - Insomnia - melodia :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Beethoven - 9th Symphony - kawałek do hymnu UE :wink:
Paczcie że mało kto o poważnej moozie wspomina. Jam jest zakochany wręcz w pewnym utworze, najsłynniejszym mjuzikiem na organy kościelne. Wpierw na niskich brzmieniach, powoli. A potem na wysokich, coraz szybciej. Nie podam tytułu bo nie znam :cry: . Ale mam nadzieje że ktoś zajarzy o co chodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Metallica "The memory remains", ka-ta-ry-nia-ra. Tyle starczy :)

O taaak. Popieram w 100% Ma klimacik ten fragment i w teledysku bardzo ciekawie wygląda.

Ale jedziemy dalej z koksem:

:arrow: Queens of the Stone Age --> Gitarowy początek "No one knows". Refren też w sumie można tu dorzucić.

:arrow: Wagner --> Początek "Ride of the Valkirias". Muzyka wgniata w fotel. Idealna do wszelkich zmasowanych ataków :twisted:

:arrow: Toto --> Refren "Africa" za melodię, która mnie zaczarowała.

:arrow: Peter Gabriel --> "Don't Give Up". Zawsze mi się humor poprawia, gdy słyszę refren śpiewany przez tą kobietę. Zresztą polecam zapoznanie się całym utworem i koniecznie z tekstem.

Ale się kurcze ten temat przyjął, nie ma co :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość .Iliador.

Metal, instrumentalna, metal ;). Metallica, Iron Maiden, Helloween, Hammerfall, Blind Guardian, Nightwish, Edguy, troche Manowaru, lub "ciepke" Ozzy'ego.

A co do utworow i kawalkow: nie umiem wybrac sposrod moich ulubionych naj :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra znawcy muzyki od siedmiu boleści (:)), skoro jesteście tak dobrzy, to powiedzcie z jakiej piosenki jakiego wykonawcy poczodzą te słowa:

Memories are all I have to cling to

And heartaches are the friends I'm talkin' to

I just don't want to think how much I love you

I'm thinkin' 'bout the things we used to do

To z pamięci cytat, więc może być trochę (ale nieznacznie) przekręcony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba z muyzyki klasycznej 9 i 4 symfonia Beethovena,oraz cala tworczosc Mozarta.A slucha ktos tu Jazzu?Ja tam na wykonawcach sie zbytnio nie znam,bo kupuje takie fajne skladanki.Szkoda tylko ze nie ma np. Metalu nagranego na plytach audiofilskich :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memories are all I have to cling to

And heartaches are the friends I'm talkin' to

I just don't want to think how much I love you

I'm thinkin' 'bout the things we used to do

Nie jakiego wykonawcy, a jakich wykonawców :wink: Pierwszą wersję tego utworu ( i IMHO lepszą ) wykonywali Frank i Nancy Sinatra. Duuuużo później, a całkiem niedawno została ona spopularyzowana przez Robbieg'o Williams'a i Nicole Kidman. Chodzi oczywiście o "Things". Od siebie polecam płytę RW "Swing When You're Winning". Bardzo miłe wykonania klasyków.

No to może ja Was uraczę jakąś zagadeczką... Nie będzie trudna :wink:

But I'm on the outside

And I'm looking in

I can see through you

See your true colors

'Cause inside your ugly

Your ugly like me

I can see through you

See to the real you

To jest Aaron Lewis & Fred Durst "Outside". Tylko się nie rozkręcajcie, bo ja już znam takie gry. Wszyscy potem będą wklejać pierwsze lepsze texty, inni będą szukać w wyszukiwarkach kto to śpiewał i będzie jedno wielkie statsowanie&spamowanie.- Ama

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Qbuś! Popsułes mi całą radochę zgadując tak szybko :P

Myślałem, że nikt prócz mnie takich utworków nie słucha, a tu proszę. Miła niespodzianka. A płyta rzecszywiście godna polecenia. Mimo, że większość słyszała pewnie tylko "Something Stupid" to jest tam naprawdę kilka innych świetnych utworków. Oczywiście dla lubiących takie klimaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja Was uraczę jakąś zagadeczką... Nie będzie trudna :wink:

(i tutaj text)

Swego czasu dałbym sie rozwalić za tą piosenkę, teraz powiedzmy, że jestem tylko wniebowzięty ile razy ją słyszę :) .

Załóżmy, że moja zagadka była kilka postów wyżej, kto mi powie jak sięten utwór nazywa to bede wdzięczny :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi wpadła w ucho taka kapela (wiem, że głupia, bardzo głupia, nazwa) Crazy Town. :P Jest coś pokroju Linkin Park, ale ich (i każdego innego przedstawiciela tej muzy też nie) nie lubię. CT to ewenement. :P Tekstów nie znam, ale pewnie banalne, za to muza... hmm... bardzo kojaży mi się z "Glizdawcami" Carda. :) Niektóre są fajne efekty gitarowe, np. gitarowy syntezator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tego zespolu bodajze jedna piosenka podoba :).IMO to znacznie lepiej brzmi od Linkin Parku,to tak czy inaczej wole Limp Bizkit ,i KoRNa :).Tekst ,jest rzeczywiscie na mocno srednim poziomie,ale gitarki czasami umieja ladnie przygrac.Jak komus nie podoba sie LP i LB ,to niech sprobuje tego moze to akurat przypadnie do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...