Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Quetz

Nówka do 2500-2700 zł

Polecane posty

No hej,

noszę się z zamiarem kupienia nowego kompa w tym miesiącu i chciałbym poznać jakieś Wasze propozycje odnośnie do specyfikacji

  • Budżet na komputer: 2500-2700
  • Części do kupienia: Wszystkość, no, poza klawikordem i myszkorem. I DVD, bo bez jaj
  • Czy wliczyć system w cenę: Nope
  • Zastosowanie komputera: Gry, lekki editing
  • Preferowany sklep: X-Kom, bo mam pod nosem, a ceny identyczne jak w Morelach
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Telewizor FullHD z HDMI do gier, 1280x1024 do pracy
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nigdy tak dobrze nie umiałem kopać
  • Termin zakupu komputera: Przed najbliższą pełnią

Sądzę, że jest to budżet na i5 i jakąś umiarkowaną grafikę?

Jako że już nieraz mi doradzaliście, i to bardzo dobrze, liczę po raz kolejny na Waszą pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za propozycję. No właśnie, coraz częściej o tym czytam - mam tam rzecz jasna szereg, ale do 7770 podłączam go  przez przejściówkę na DVI - rozumiem, że teraz już tego portu nie ma na kartach?

I chciałbym jeszcze dopytać o MoBo, bo patrzyłem raczej na modele tańsze - jaka jest zaleta wzięcia tej części z tej półki cenowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił:

HDD http://www.x-kom.pl/p/322520-dysk-hdd-toshiba-1tb-7200obr-64mb-p300-oem.html

RAM http://www.x-kom.pl/p/323089-pamiec-ram-ddr4-goodram-8gb-2400mhz-play-cl15-blue.html

MOBO http://www.x-kom.pl/p/265332-plyta-glowna-socket-1151-msi-h110m-pro-vd-h110-pci-e-ddr4.html

GPU http://www.x-kom.pl/p/322107-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-rx-470-g1-gaming-4gb-gddr5.html

Dzięki temu liczba klatek w grach powinna być znacząco wyższa, bo karta graficzna jest o półkę wyżej. Gorzej, jeśli te 2700zł jest absolutnie nie do przekroczenia. Chociaż wtedy bym chyba wolał wziąć Gladiusa M20 zamiast brać słabszej grafiki.

Oczywiście wszystko zależy od tego, czy zamierzasz grać w najnowsze produkcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Quetz napisał:

do 7770 podłączam go przez przejściówkę na DVI - rozumiem, że teraz już tego portu nie ma na kartach?

Nie - drzewiej w kartach montowane było złącze DVI-I, które umożliwiało podłączenie VGA przez zwykłą przelotkę. Obecnie montowane DVI-D takiej możliwości już nie daje, więc pozostaje użycie jakiegoś aktywnego konwertera.

8 godzin temu, Quetz napisał:

I chciałbym jeszcze dopytać o MoBo, bo patrzyłem raczej na modele tańsze - jaka jest zaleta wzięcia tej części z tej półki cenowej?

Względem najtańszej półki (czyli np. H110 Pro-VD zaproponowanej przez 2r4g), zyskujesz 4 sloty na RAM, chłodzoną sekcję zasilania, 8-pinowe zasilanie procesora, więcej gniazd SATA, czy dodatkowy slot na karty rozszerzeń. Night Elf dokłada do tego bardzo dobrą dźwiękówkę, choć prawdę mówiąc mnie bardziej przekonuje B150M-D3H - ma nieco gorszą dźwiękówkę (choć i tak lepszą od tej z Pro-VD), ale w zamian złącze M.2, DualBIOS i atrakcyjniejszą cenę. W cenie Night Elfa jest jeszcze B150-HD3 - to samo, co D3H, ale w formacie ATX.

8 godzin temu, 2real4game napisał:

Czy Radeon od GB to aby na pewno dobry pomysł? Tym bardziej, że techplanetowy (w x-komie dobrze wycenionych 470tek nie widzę) Sapphire wyjdzie taniej nawet po doliczeniu przesyłki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne propozycje i rozjaśnienie sytuacji. Pojawia się zatem kolejne pytanie - o ile bym musiał powiększyć budżet, żeby kupić jeszcze współczesny monitor? Dodam, że nie mam miejsca na biurku (serio), ani specjalnych wymagań, więc 22' to dla mnie max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco ponad 450 zł za i2269Vwm (bogato wyposażony w złącza), bądź nieco poniżej za i2276Vwm (tylko jedno złącze cyfrowe). Oba na matrycy IPS, czyli z niezłymi czasami reakcji, świetnymi kolorami i kątami, ale kiepską, srebrzącą czernią.

Choć IMHO 21.5'' to trochę mało do FullHD i warto by było nieco "odgracić" biurko, coby zmieściły się na nim jakieś 23-24''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, webtom napisał:

Czy Radeon od GB to aby na pewno dobry pomysł? Tym bardziej, że techplanetowy (w x-komie dobrze wycenionych 470tek nie widzę) Sapphire wyjdzie taniej nawet po doliczeniu przesyłki...

11 godzin temu, Quetz napisał:
  • Preferowany sklep: X-Kom, bo mam pod nosem, a ceny identyczne jak w Morelach

Dlatego patrzyłem w X-Komie, a nie w innych sklepach. Zresztą to chłodzenie Gigabyte'a chyba nie jest takie koszmarne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ten monitor trochę psuje mi plany, szczerze mówiąc. Niemniej, jako że będę go używał głównie do pracy, i to wcale nie po 8 godzin na dobę, to co powiecie na standardowego BenQa? 

http://www.x-kom.pl/p/73771-monitor-led-22-239-benq-gl2250-czarny.html

 

@2real4game

Grać w najnowsze rzeczy planuję, ale nie mam fetyszu 60 klatek na max ustawieniach, więc ta 1050ti mi w zupełności wystarczy na rok-dwa. A wtedy będę się zastanawiał, w jaką grafikę iść dalej, jeśli będzie kiepsko :). Biorę nawet pod uwagę gorsze karty (460 choćby), bo priorytetem dla mnie jest procesor na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym raczej wolał GW2270(H) na matrycy AMVA - jeżeli ma być głównie do pracy, to lepsze czasy reakcji i tak zbytnio Ci się nie przydadzą. Lepsze kolory, kąty i nade wszystko świetna czerń niby też nie są tu wybitnie potrzebne, no ale będzie Ci się pracować nieco przyjemniej ;)

55 minut temu, 2real4game napisał:

Zresztą to chłodzenie Gigabyte'a chyba nie jest takie koszmarne.

Mimo wszystko skoro Sapphire z techplanetu wychodzi taniej, to średnio przekonuje mnie "chyba niekoszmarność" chłodzenia GB :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webtom

Kwestia tego, gdzie Quetz chce zamawiać, bo za ~80zł więcej można mieć 480kę.

@Quetz

Widzisz, problem w tym, że 470ka jest znacznie bardziej wydajna od 1050ti https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1050_ti_alternatywa_dla_geforce_gtx_960. Gdyby 1050ti była chociażby tę stówkę tańsza, to miałaby większy sens. No ale jeśli nie potrzebujesz fajerwerków i wolisz mieć lepszą płytę główną (albo wziąć gorzej wyposażoną płytę i słabszą grafikę, a zaoszczędzone na tym pieniądze przeznaczyć na dodatkowy konieczny wydatek w postaci monitora), to czemu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myślicie o pomyśle zostawienia sobie mojego zasilacza? Mam paroletniego już, ale wciąż działającego Aerocoola 450 i w sumie nie wiem, czy jest sens wydawać kasę na nowy, skoro ten się sprawuje ok. Pozwoliłoby mi to zaoszczędzić prawie 200 zł, pytanie tylko, na ile to jest ryzykowne?

@2real4game

Kurczę, kuszą te lepsze karty, ale staram się opanować i mimo, że wiem, że 470 jest wypasiona, to 1050ti stanowi dla mnie rozsądną bazę do ew. późniejszej rozbudowy. Choć prawda, że cenowo nie powala...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojc Tak, to ten sprzęt, sam mi go polecałeś bajdełej.

Obecnie mam Celerona g530, HD 7770, rzeczonego VP-450, MoBo AsRocka H61m-vs, 4 GB DDR3 1600 MHz i obudowę no-name (bardzo kiepską) - czyli klasyczny low budget sprzed 5 lat, choć potrafi mnie jeszcze zaskoczyć, bo ostatnio przeszedłem Dark Souls 2 : SotFS na zupełnym luzie na lekkim medium w HD. Ale chyba tylko zasiłka się nada do przeniesienia, bo nawet HDD ma już 8 lat i zwyczajnie wysiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro szukasz oszczędności, to ja bym nie kupował nowego komputera, tylko ulepszył ten. Zawsze można zmienić Celerona na używaną i5 (i5-3350p/3450/3470/3550/3570), dołożyć pamięci do 8GB, wymienić grafikę (i ew. zasilacz), może też obudowę, no i tyle. Masz dobrą bazę do ulepszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

= wymieni wszystko poza MOBO oraz oszczędzi 100zł (?) na RAMie? W przypadku zostawienia budy oraz zasilacza można by to nazwać bazą. W przeciwnym razie to będzie baziunia :P 

Tak czy inaczej jest to jakieś wyjście, bo dzięki temu bez większych problemów dałoby się zmieścić w budżecie. Z monitorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojc Rozważałem tę opcję przez dlugi czas, ale doszedlem do wniosku, że bardziej przyszłoścowo będzie wziąć zupelnie nowy sprzęt na gwarancji i na raty (nie wspomniałem, mea culpa). Na używane z tymi elementami trudniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 2real4game napisał:

= wymieni wszystko poza MOBO oraz oszczędzi 100zł (?) na RAMie?

Tak, tylko i5 kupi nie za 800-900 zł, a 300-400 (choć fakt faktem, że tu trzeba by było pewnie od razu wyłożyć całą kwotę, bo o raty może być ciężko), co w połączeniu z brakiem konieczności zakupu nowej płyty pozwoliłoby na wymianę zasilacza, zakupienie SSD i jeszcze by się było do przodu.
O ile biedne wyposażenie obecnej płyty nie jest większym problemem (no i nie ma z nią żadnych problemów), to zdecydowanie byłbym za pozostaniem przy obecnej platformie - porzucać ją jedynie po przygodzie z Celeronem, to jak kupić auto i nigdy nie wrzucić drugiego biegu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt, że nie mogę wyłożyć od razu całej kwoty, to pozostałbym przy tej opcji z pewnością. Niestety, rzeczywistość kredytowa mnie dopadła i co poradzić :). Ale bardzo doceniam wszystkie propozycje, dam znać jak będę zbliżał się do daty zakupu dla potwierdzenia konfiguracji. 

W ogóle szykują się jakieś zmiany/nowe premiery w najbliższym czasie, które mogą trochę ruszyć cenami? Czy to już finito na ten rok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten rok finito, za to przyszły zacznie się z niezłym przytupem - w Q1 mają się pojawić nowe procesory AMD (Zen) i chyba Intela (Kaby Lake), no i w pierwszej połowie roku AMD ma wypuścić nową generację kart (Vega).

IMHO zacznij od zakupu i5 i dołożenia RAMu. No chyba, że nawet 450-500 zł nie masz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej moi drodzy,

udało mi się zwiększyć budżet do 3000, ale z wliczonym monitorem, więc zostaje 2700-2800 na samą budę - biorę na pewno i5 6400, na pewno 8 Gb RAM, na pewno już mogę lepszą MoBo (na B150), pozostaje pytanie - czy i jaki kupić zasilacz, oraz jaką grafikę w tej półce? 1050ti, 470, 480? Będę wdzięczny za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...