Jump to content
Jaykob

Zawieszający się komputer podczas grania.

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum i nie jestem jakimś dobrym informatykiem, ale na komputerach się trochę znam. Mam pewien problem, mianowicie gdy gram w jakieś gry to po kilkudziesięciu minutach obraz mi się zwiesza, czasami słyszę normalnie grę i koledzy na ts mnie słyszą lecz nie mogę ruszać myszką ani żaden alt+tab i alt+f4 nie działają, jedyne co mogę zrobić to zresetować komputer przyciskiem. Proszę o pomoc.

Specyfikacja:

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 650 Ti

Procesor: Intel Core i5-3570   3,40GHz 

Ram: GoodRam Play 8gb ddr3

Obudowa:  Zalman Z9 U3

Edited by Jaykob

Podaj markę i model zasilacza, nie zaszkodzi też SMART (do odczytania np. za pomocą CrystalDiskInfo) i temperatury (pobierz i uruchom HWMonitor, odpal na -naście minut jakąś grę, a następnie zrób screena i wrzuć go tutaj).

• Upvote 1

Jeżeli chodzi o SMART, to trochę niepokojąco wyglądają wysokie wartości atrybutów 01 i 07, acz to mógłby ocenić ktoś bardziej obeznany.

W temperaturach większych problemów nie widzę, choć trochę mnie dziwią aż stosunkowo wysokie temperatury i niskie obroty wentylatorów - jeżeli zwiększenie szumu by Ci nie przeszkadzało, to mógłbyś zainstalować np. MSI Afterburner i zagonić wentylatory do nieco bardziej wzmożonej pracy (klik).

01 i 07 u Seagate zawsze wskazuje jakieś cuda i zwykle można je olać. Jeśli już się czegoś czepiać, to prędzej BC (początki kłopotów z zasilaniem) oraz BD (latanie głowicy). Są to jednak tak małe wartości, że raczej trudno je podejrzewać o powodowanie kłopotów.