Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengoo

Ścinki w grach

Polecane posty

Witam, mam pewien problem otóż grając w obojętnie jaką grę co jakiś czas mam "ścinki" tzn. fps spadają do 5-10 na około 5s, tnie się przy tym dźwięk.

Problem występuje w każdej grze (wymagającej i nie wymagającej)

Specyfikacje:

Procesor: AMD Phenom II X6 1045T

Grafika: Asus Radeon R9 380 STRIX\

Płyta główna: AsRock 960GM-GS3 FX

6GB RAM

Liczę, że mi pomożecie i z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - trzymaj się jednego tematu i jednego konta.

  • SMART jak na moje nieprzesadnie wprawne oko wygląda ok.
  • Model zasilacza tak czy siak by się przydał - jego może nie ruszałeś, ale karta wydaje mi się stosunkowo nowa, a dla produktów zasilaczo-podobnych wymiana podzespołów to doskonała okazja, żeby zacząć "puszczać brzydkie bąki". Jakbyś był w stanie ustalić choćby markę, to pewnie coś by to już o jego klasie powiedziało.
  • Tak właściwie zakładając, że nową kartę rzeczywiście masz od niedawna, to czy sterowników do starej pozbyłeś się za pomocą DDU? Bo jeżeli nie, to można by było od tego zacząć. I pewnie by nie zaszkodziło, gdybyś pochwalił się posiadaną wersją sterowników, a także wersją systemu operacyjnego.
  • Jak wyglądają temperatury? Pobierz i odpal HWMonitor, następnie odpal grę do momentu wystąpienia takiej ścinki i na koniec wrzuć tutaj screena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, karta jest nowa.

Serio, nic nie pisze na tym zasilaczu, ale jutro jeszcze popatrze.

Mam Win 10 i najnowsze sterowniki.

https://scr.hu/AJ78ko

https://scr.hu/Nz5oXA

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale grałem teraz w AC Unity i ten lag nastąpił dopiero po 10 min grania, a gdy gram np. w Far Cry 3 Blood Dragon to zaczynia ścinać praktrycznie minute po rozpoczęciu grania.

A i ogólnie ścinało już przed zakupem tej nowej grafiki i zasilacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Rengoo napisał:

A i ogólnie ścinało już przed zakupem tej nowej grafiki i zasilacza.

Czekaj, czyli zasilacz też kupowałeś nowy? Nie masz może jakiejś faktury, czy innego dowodu zakupu?
Tabliczka znamionowa znajduje się zazwyczaj na jednym z boków wewnątrz obudowy (np. klik). No chyba, że masz obudowę z zasilaczem montowanym na górze, a tabliczka znajduje się na topie...

Przed zainstalowaniem tych sterowników odinstalowałeś stare za pomocą DDU (bądź postawiłeś system na nowo)?

Oczywiście najciekawsze temperatury są nieobecne... Może CoreTemp, RealTemp, HWiNFO64, czy inny SpeedFan poradzą sobie z odczytaniem temperatur procesora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dałem komputer do lokalu żeby zainstalowali mi kartę to typek powiedział że zasilacz jej nie uciągnie i wmontował mi jakiś 500W za 150 zł więc faktury nie mam.

Odinstalowałem stare sterowniki za pomocą DDU.

Screeny z speedfana:

https://scr.hu/yPBYvY

https://scr.hu/4v9WV1

Ok, zrobiłem zdjęcie tego zasilacza

 

20160601_143647.jpg

20160601_143730.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wmontowano przyzwoity. Co prawda np. taki Corsair VS 450 byłby ciut lepszy (trochę więcej mocy i lepsze kable), ale Chieftec też ujdzie.

Na moje ślepawe oko problemem może być temperatura. 73o C to troszkę dużo. Poza stanem chłodzenia CPU - jak wygląda kwestia wentylacji obudowy?

Dysk zgłasza kłopoty z zasilaniem, ale jeśli miałeś poprzednio jakieś badziewie zamiast PSU, to może być jego wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem 450 W albo 400W nie pamiętam, z tego co wiem działał dobrze. Musiałem wymienić bo był za słaby do grafiki.

Ogólnie komp jest cichy dopiero po 10-15 minutach grania jest troche głośniejszy ale nie buczy jakoś mocno.

Po tym czasie robi się dosyć gorący ale to chyba zawsze tak jest. Nie wiem nie znam się.

Wentylacja chyba jest w dobrym stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wcześniej miałem 450 W albo 400W nie pamiętam, z tego co wiem działał dobrze. Musiałem wymienić bo był za słaby do grafiki.

Moc tutaj raczej nie powinna być problemem.

 

Cytat

Wentylacja chyba jest w dobrym stanie.

To znaczy? Ilość i rozmieszczenie wentylatorów byśmy poprosili. Dokładniejsze dane obudowy lub jej zdjęcie też by nie zaszkodziły.

 

Cytat

Po tym czasie robi się dosyć gorący ale to chyba zawsze tak jest.

Co nie znaczy, że tak ma być. Dobrym objawem to nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wentylacja chyba jest w dobrym stanie.

Prawdę mówiąc to  ona nie istnieje.

Pomijając fakt, że najwięcej sensu miałaby tu jakaś porządnie wentylowana obudowa, zdecydowanie należałoby dodać na tył  wentylator wydmuchujący ciepłe powietrze z wnętrza. Chłodzenie procesora albo porządnie przeczyścić, albo zmienić pastę, albo samo je zmienić. Taka temperatura procesora jak podane wyżej 73 stopnie to za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winny (temperaturze*) jest raczej całokształt - i sam cooler (który nawet w dobrych warunkach jest co najwyżej przeciętny), i jego zakurzenie, i mierna obudowa.

2 godziny temu, MikaelDorren napisał:

zdecydowanie należałoby dodać na tył  wentylator wydmuchujący ciepłe powietrze z wnętrza

Coś mi się wydaje, że nieco więcej mogłoby dać wstawienie wentylatora na bok obudowy (o ile ten nie jest zasłonięty), tak aby dmuchał bezpośrednio na procesor - co prawda bez filtra przeciwkurzowego trzeba będzie pamiętać o dosyć częstym czyszczeniu wnętrza, ale strumień zimnego powietrza puszczony bezpośrednio na cooler na pewno pomógłby w utrzymaniu znośnych temperatur.

*Nie jestem przekonany, czy to właśnie ta temperatura procesora powoduje spadki wydajności - HWMonitor nie zanotował spadków taktowania CPU. Właściwie można by było jeszcze sprawdzić, czy HWiNFO nie odczytuje ich inaczej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...