Skocz do zawartości

Mount&Blade (seria)


Polecane posty

@Perun- poziom trudności nie ma nic wspólnego z wyposażeniem. W opcjach możesz zmienić inteligencję przeciwników, otrzymywane obrażenia itp.

Co do uzbrojenia- jeśli zaczynasz grę lub nie masz zbyt dużych funduszy dobrym pomysłem jest zebranie kompletu samuraja. Całkiem ciekawy sprzęt do tego całkowicie za darmo. No i fajnie wygląda ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach nie ma zbyt dobrego oręża. Jak przynajmniej nie zauważyłem. Pieniędzy, mam już całkiem sporo, dorobiłem się na handlu i turniejach. Dzięki za odpowiedź, będę musiał pokręcić się po świecie to może coś znajdę. Jeszcze raz dzięki. :smile:

Fivtyen- masz do mnie cierpliwość :smile:.

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fivtyen- masz do mnie cierpliwość :).

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz, chętnie odpowiem :).

Jeszcze co do oręża. Ja dorobiłem się trzech mieczy, którymi można było powojować: Miecz wojenny (cięcie 43c), Wielki miecz (cięcie 42c) i Miecz bękarci, którego najczęściej używałem (ze względu na uniwersalność) o niepowalającym, ale solidnym 37c z cięcia. Do walki wystarczało, tym bardziej, że stawiałem raczej na łucznictwo. Całkiem nieźle walczyło się Łukiem wojennym, obrażenia 30, celność 99.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie postanowiłem walczyć za pomocą łuku, na razie rozwijam siłę naciągu. Używam na razie "Wyszczerbiony przedmiot: Wielki Topór"(cięcie 50). Mam również "Zardzewiały przedmiot: Kolczuga rycerska z długą tuniką"+ jakieś rękawice i spodnie do kolczugi. Jednak niedługo pewnie zmienię wyposażenie, poszukam czegoś lepszego. Lubię mieć zbroję z moim herbem. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu patcha 1.011. W tej sprawie napisałem e-maila do Działu Wsparcia Technicznego w CD Projekt. Oto, jaką otrzymałem odpowiedź:

----------

Witam,

Polskie wydanie gry nie jest w żaden sposób zabezpieczone ? nie wymaga aktywacji ani w programie Steam, ani w systemie producenta (w przeciwieństwie do wersji dostępnej na stronie internetowej TaleWorlds). Nie wymaga również podawania klucza produktu przy uruchomieniu lub instalacji.

Konieczność aktywacji za pomocą numeru seryjnego może mieć miejsce w przypadku instalacji poprawki dostępnej na stronie producenta. Patch 1.011 dla polskiej wersji gry nie został przygotowany przez firmę Taleworlds. Łatka dostępna na stronie producenta nie jest kompatybilna z polską wersją gry.

Jeśli jest Pan zainteresowany korzystaniem z wersji gry, która udostępniana jest na stronie www.taleworlds.com konieczne będzie zakupienie oddzielnej licencji za pośrednictwem sklepu internetowego producenta.

Jeżeli jednak chciałby Pan pozostać przy polskim wydaniu, to należałoby najpierw odinstalować grę, a następnie zainstalować ją ponownie.

----------

Czyli po zakupie Mount & Blade z Extra Klasyki (w niebieskim pudełku) jesteśmy "skazani" tylko i wyłącznie na wersję 1.010.

Chyba w przyszłości trzeba będzie zakupić jakiś pakiecik z "podstawką", Warbandem i Dzikimi Polami i może tą wersje uda się maksymalnie uaktualnić.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fergiX- Nie znam mutli w Warbandzie. Jednak mogę Ci radzić, żebyś się nie zniechęcał. Musisz mieć czas żeby się wciągnąć :wink:. W każdej grze znajdzie się kilku "hardcorów". Oni grają znacznie dłużej. Graj ile wlezie, w końcu zaczniesz wygrywać. :smile:

Życzę sukcesów :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun kilku? Wszyscy mnie "łojili". Ale ja się nie zniechęcam, wiedziałem, że z początku będzie trudno (choć nie aż tak). Kiedyś grałem bardzo dużo w M&B, tego najzwyczajniejszego i całkiem nieźle mi szło. Ale tam nie było multi, a potem gdy dostałem nowego kompa to grałem w inne gry i straciłem "skilla" w M&B. Ale teraz znów zaczynam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tryby to jest: DM, TDM, Bitwa, Pojedynek, Oblężenie. Może coś jeszcze, ale nie pamiętam.

A jeśli chodzi o Multi to tam wszyscy( no prawie) są hardcorami ! Nie wiem czy grają na jakiś Modach, czy po prostu są tak dobrymi graczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fergi mała rada w multi liczy się szybkość broni ,wiele jest przypadków że gracze małymi lecz szybkimi mieczami lub nadziakami powalają gostków w grubych pancerzach i wielkimi mieczami.Jeżeli lubisz łuki to radze brać albo krótki łuk lub khergicki i szpikulcowe strzały albo ząbkowane. Kusze to ciężkie lub normalne i stalowe bełty.Według mnie najlepszą bronią jest włocznia bojowa lub zwykła, szybka ,wielka i za darmo jeśli chodzi o włócznie bojowa wersja jest za 140 denarów.Walka konna natomiast jest bardzo skuteczna i zabójcza.Jeździj rumakiem lub arabem z ciężką lancą i oczywiście mieczem.Zauważyłem że skuteczna jest walka młotem na koniu tylko trzeba mieć wyczucie czasu.Jak coś to pytaj jutro pewnie odpowiem bo dziś już jestem zmęczony całodniowym pykaniem w Warbanda i Mafie 2 na hardcorowym poziomie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mafia4Ever dzięki za rady, skorzystam napewno. Ale mam kurna problem z tym Steamem. Nie mam zbytnio czasu zakładać nowy temat, więc napiszę tu. Nie mogę się zalogować na Steama a jestem prawie pewien, że podaje dobre hasło. A jak biorę przypominanie hasła to mam problem. Dostałem emaila z kodem i "tajnym pytaniem". Ok, kod wpisuje ale nie wiem jaką mam podać "tajną odpowiedź". W e mailu jest napisane to pytanie i ja tą odpowiedź mam wpisać do Steama tak? Ale jak? W emailu jest *answer* więc wpisywałem *moja odpowiedź*. Bez gwiazdek też próbowałem. Nic! Może podaję złą odpowiedź ale nie można tego pola zostawić pustego. Nie wiem co robić a bez Steama nie pogram w Warbanda... :( pomoże ktoś, coś doradzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu odinstalował steama i warbanda, chociaż nie,zrobiłbym nowe konto na steamie i zainstalował na nim warbanda

Jak coś to ja na Warbandzie nazywam się CrazyShitingBee może kiedyś ze mną walczyłeś, ale ja rzadko gram, u mnie net jest do kitu więc gram u dziadków jak coś

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam tego Warbanda zainstalowanego na tamtym koncie tzn do tamtego konta mam przypisany nr Warbanda. To da się go przypisać do nowego konta a tamto usunąć? Bo jeśli tak to dla mnie ok. A spoko, będziemy mogli pograć ale muszę mieć tego je****go Steama...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie życie, co poradze.Wiesz jak się atakuje szarża?Potrzebujesz lancy lub kopi i konia(oczywiście szybkiego) i rozpędzasz się i klikasz "x" nasz "bohater" pochyla się w siodle i zabija przeciwnika albo jak nasz wróg ma tarcze to rozwalamy ją,chociąz zależy też od wytrzymałości tarczy.Może rozwalić tarczę i zranić przeciwnika.Nie atakuj wrogów jeżdzących w "trybie" szarży tylko się broń.Jeśli masz broń dwuręczną lub włócznie to możesz spróbowac zaatakować:

Bronią 2h oczywiście ciosem z lewej lub z prawej, jeśli dasz rade to może koniowi podetniesz ścięgna i koń zdechnie.A ty dobijesz dzielnego śmiałka :laugh:

Włocznią uderz prosto w serce knoia żeby stanął dęba, wyciągasz broń przykladowo miecz i nawalasz konia po głowie aż sie wywali.

Można równiez powalic konia kuszą, jeżeli jeździec jedzie prosto na ciebie to strzel koniowi w głowe, wtedy spora szansa na to że się przewróci.

Nie atakuj koni w pancerzach bo ich na pewno szybko nie zabijesz.

Jak zadziała Warband to napisz

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze. Ja się Ciebie boję ;) nie chciał bym grać przeciwko Tobie, z tego co widzę jesteś nieźle ogarnięty. Dobra dam Ci znać jak będzie działało. Jak chcesz moje GG to jest na moim profilu. (Teraz nie odpisze bo nie jestem na kompie, piesze z komórki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...