Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Mount&Blade (seria)

Polecane posty

Smoczysko-patrz mojego 2 posta.

W m&b najgorsze są kody. Zacząłem eksperymentować z modami i kodami* i się okazało że:

1.Tylko niektóre mody są fajne, inne to po prostu żenada,

2.gra na kodach jest przesadnie łatwa(np.limit żołnierzy-100000000)

3.I tak i tak fabuły brak*.

*sory za te rymowanki ale nie wiem jak inaczej napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m&b najgorsze są kody. Zacząłem eksperymentować z modami i kodami* i się okazało że:

1.Tylko niektóre mody są fajne, inne to po prostu żenada,

2.gra na kodach jest przesadnie łatwa(np.limit żołnierzy-100000000)

3.I tak i tak fabuły brak*.

1. Ale oczywiście w produkcji xxx 99,99% modów jest przepiękna cudowna i normalnie lepsza od właściwej produkcji.

2. Tak, to też oczywisty błąd. Jak oni mogli zrobić tak łatwą grę kiedy się gra na kodach SKANDAL!! Ukamienować ich...

3. Imo jest to symulator średniowiecza bardziej niż rpg. Widziałeś w symulatorach fabułę? A symulator min. ze względu na świetną fizykę. Kłania się np jazda konna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.A żebyś wiedział, że większość modów do gier jest lepsza.Nie chodzi o fabułę bo ta może każdemu nie pasować ale np.o ogólny wygląd.

2.Ale gra i tak jest łatwa...Uważam, że te kody są tylko wynajdywane dla rozrywki przez różnych ludzi.

3.ciekawe, bo określono to jako: RPG/Strategia. i świetna fizyka doprawdy-jadę na koniu a tan po prostu się zatrzymuje w ciągu 1/10 sekundy(przed drzewem) i staje dęba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Padłem po prostu padłem... Oczywiście wszystkie mody do wszystkich gier są 100xlepsze niż właściwa produkcja. Człowieku nie ośmieszaj się. :o

2. Tak oczywiście jak się gra na trudności 25% to z pewnością gra jest baardzo łatwa. Zmieniłeś w ogóle poziom trudności? Czy takie bajerki są dla ciebie za trudne? <_<

3. Oczywiście według ciebie powinien staranować drzewo... :lol:

Nie ma gier doskonałych a jeżeli już istnieją M&B z pewnością się do nich nie zalicz ma dużo wad ale te które wymieniłeś są po prostu śmieszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zostawię to bo jakoś nie mam nastroju na gadanie o modach...podpowiem że chodzi o wirusa...

2.Grałem na trochę ponad 70%...

3.Może w takim razie twórcy powinni wpakować możliwość jazdy buldożerem.... Ale to wygląda tak, że koń zatrzymuje się "troszkę" nienaturalnie.

Ale i tak pewnie chodzi o wersję gry i stąd te nieporozumienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zagraj na 100 Ja tak robię i nie narzekam na poziom...

Albo ciut narzekam gra jest strasznie trudna. Każda bitwa nawet jeśli wygrana przynosi niepowetowane straty...

Ogólnie gra jest fajna jednak po jakimś czasie zaczyna się nudzić, wtedy jej żywotność przedłuża duża różnorodność wszystkiego i mody. Dla mnie mocne 8/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko nadzieja na np.sequel, w którym znalazłyby się:

1.FABUŁA(!!!)

2.multi ;)

3.większy teren, więcej państw

4.możliwość wyboru między-trybem RPG a strategią.

Myślę, że gdyby zrobić to na miarę SW:battlefront albo LOTR:conquest to byłaby to biękna gra.

PS.tak, tak wiem-budżet....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawdę fajna z całkiem dobrą grafiką, początkowo wydaje się pusta ale jeśli uświadomić sobie realizm to wygląda tak jakby to wyglądało naprawdę (aq nie jak w większości gier wszystko ściśnięte, małe, byle jak najwięcej rzeczy w jednym pomieszczeniu).

Jak dla mnie 9+/10 ponieważ niesamowicie wciąga ;)

Aha może ktoś dać linka do jakiegoś moda który by umożliwiał dodanie podkładu muzycznego (lub sam by dodawał) ponieważ często jest strasznie cicho jeśli nie liczyć odgłosów walki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzie o genialnych modach do tejże produkcji? Broń palna, Władca Pierścieni, Wojna stuletnia, Wojna z zakonem krzyżackim. A już niedługo wyjdzie mod przenoszący realia w czasy ognia i miecz...

Miód, cud i orzeszki. Dla mnie ulubiony mod to The last days - Władca Pierścieni pełną gębą. Można być tam każdym. Chcesz być elfickim wojownikiem walczącym za pomocą lancy z konia? Nie ma problemu, mówisz masz. Chcesz napadać konwoje orków za pomocą rangerów z Ithilien? Nie ma sprawy. A może pragniesz zostać złym orkiem i wyhodować sobie stadko trolli? Bez problemu. Gra + mody to coś genialnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w ta gre juz dobra chwile, jest miodna, czerpalem z niej wiecej przyjemnosci niz z Far Crya 2 czy Fallouta. Jak dla mnie ocena w CDA byla zdecydowanie za niska. Grywalnoscia przebija wiekszosc wielkich, glosnych produkcji z zeszlego roku a bogactwo modow przedluza znacznie zywotnosc gry. W erze badziewia na pc, gdzie kolejne gry skopiowane prymitywnie z konsoli oferuja jedynie przyklejenie sie do sciany (co zreszta z niewiadomych przyczyn glownie jara recenzentow przy wystawianiu oceny) i brak zapisu w dowolnym momencie, co przyprawia gracza o furie, Mount&Blade jest pewnego rodzaju objawieniem i pomimo swoich wad jest jak dla mnie jednym z tytulow w jakie kazdy uzytkownik pc powinien zagrac. A i tworcy warto dac zarobic, bo z tego co wiem to prawie cale M&B zrobil sam (co jest zreszta powodem takiego opoznienia premiery).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Padłem po prostu padłem... Oczywiście wszystkie mody do wszystkich gier są 100xlepsze niż właściwa produkcja. Człowieku nie ośmieszaj się. :o

2. Tak oczywiście jak się gra na trudności 25% to z pewnością gra jest baardzo łatwa. Zmieniłeś w ogóle poziom trudności? Czy takie bajerki są dla ciebie za trudne? <_<

1. Mody sa czasem lepsze od podstawi. Czasem dodaja takie funkcjie i opcje, jakich producecni nie raczyli dodac. Do tego nowe jednostki, uzbrojenie, wyposazenie i wiele innych. na oficjalnej stronie Mount & Blade, jest topic na forum.. i tam sa mody. Polecam przejrzec.

Ostatnio przypadkiem odkryłem taki mod Lords and Realms 1.205. Poza nowy funkcjami, opcjami, jednostkami, bronmi, zbrojami, konmi.. grywalnosc tytulu znacznie sie powieksza.

Najciekawsza rzecza jest to, ze w koncu w grze mamy crusader's, hospitalier's, templar's.. Wyglada to po prostu pieknie, jak tacy goscie z krzyzami na klatach walcza ;). Do tego nowe drzewo jednostek.

2.Obecnie gram na ustawieniach 96%, i nie widze w tym zadnych problemow.

Damage to player : normal / wiecej nie moge ustawic

Damage to friends : normal / wiecej nie moge ustawic

Combat AI : good / wiecej nie moge ustawic

Combat speed : normal / ( fast daje 101% )

Battle size : 100 / wiecej nie moge ustawic

Te ustawienia daly mi 96%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam battle sizer. To bardzo ciekawy mod umożliwia granie nawet z 1000 armią. Ustawiłem go sobie na 600 i gra hulała bardzo przyzwoicie. Fakt, że sprzęt mam mocny ale jednak. Nic nie przyrównasz do szarży 100 rycerzy na ok. 400 piechoty wroga. Czyli gram na jakichś 150% z tego co pamiętam. :D

Tak więc polecam Battle sizer.

W m&b wnerwiają mnie oblężenia zamków. Szturmy i obrona są kompletnie debilnie rozwiązane. Widok 300 wrogów pchających się na jedną małą kładkę powala....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem o tym, ale ja niestety nie mam takiego kompa ktory by wytrzymal taka walke.. Grafiki tez nie mam na maxie, bo widze czarne textury. Jak przychodzi mi walczyc w lesie, to mam ok. 5 fps.. tak pokazuje fraps. Zapewne ustawiajac duza liczbe jednostek w walce z tym battle seizerem, komp by mi sie zresetowal, albo cos podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo fajna. Przedewszystkim ma to coś. Niby taki słaby tytuł itd. itp. Twórcy Obliviona uważali by to za kiepskąprodukcje nie mogącą równać się z ich dziełem. Ale wedłóg mnie M&B przewysza i Oblivion, i wszystkie gry takiego rodzaju. Przyznam że to pierwsza gra z której nawet po kilku godzinach czułem niezwykła przyjemność. A grałem w angielskie demko! Oby takie tytuły nadal powstawały.

Moja ocena: 9+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra może i fajna ale misje są do d.... Musimy znaleźć kogoś-tam, który jest tu i tu. KIedy dochodzimy do teog miejsca okazuję się, że szanownego pana już tam nie ma i jest gdzie indziej. I tak cały czas. AI wrogów też mnie dobija. 7lvl słabe wypsażenie, atakuję dużą (10) grupę chłopa wcale źle nie uzbrojonych. Oni stoją i czekają, ąż ich zarżnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI wrogów też mnie dobija. 7lvl słabe wypsażenie, atakuję dużą (10) grupę chłopa wcale źle nie uzbrojonych. Oni stoją i czekają, ąż ich zarżnę.

Nie uwierzę póki nie zobaczę filmiku z tejże bitwy...

Nigdy nie spotkałem się z takim zachowaniem przeciwników. Stoją i nic nie robią? Coś kręcisz dawidku... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się pogubiłem. Próbują Cię zabić czy nie? Atakują czy nie?

Poza tym nie walcz ze słabymi bandytami czy chłopami a z party wroga. Spróbuj się ze swadianami i dopiero zobaczysz...

Wskaźnik trudności obowiązkowo 100%. Bo nie raz spotykałem osoby narzekające na poziom trudności mające ustawione 25%...

Możliwe, że nie zmieniłeś AI wroga na lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmienia się poziom trudności? Bo ci są za słabi wrogowie.

No rzeczywiście miałem 25% ustawione, teraz o wiele lepiej :)

No i to jest gadanie. :D

Ponarzekacie na forum nie zmieniwszy poziomu trudności.

A jakie były wasze największe wyczyny w postaci bitew? Mi raz udało się wygrać potyczkę z 3 lordami i królem Vaegirów. Jakimś cudem król poszedł w moje ręce + jeden lord. Ogólnie to było to 150 vs ok 400. Wszystko ładnie ale battle size miałem ustawiony na 600. :D

Jakimś cudem wygrałem. Głównie dzięki szarży mojej kawalerii. Ogólnie było świetnie. Straty niestety niepowetowane...

Acha no i oprócz battle size wszystko inne na maksa. Sam grałem swadianami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona zamku 100nordow+moja armia najemna (tez około 100) przeciw 700 fioletowym (zawsze zapominam jak się nazywali :D ) pierwsza fala to była masakra atakujących (3 ludzi straciłem) w 2 fali prawie się przebili a potem w miarę się trzymałem bo wsparcie moich silniejszych jednostek doszło. Ogólnie baaaaaaaardzo dużo rannych i kilku zabitych. chirurgia na 8 :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...