Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Mount&Blade (seria)

Polecane posty

Ehh to jest gierka... Moim zdaniem baaaardzo niedoceniona w CDA... Jak o niej czytasz to myślisz eee tam takie słabe na góra 5+ a jak zagrasz to tylko szukasz jaki by tu zamek podbić, jak wyposażyć drużynę, gdzie zrekrutować nową kawalerię i gra jest dla ciebie w najgorszym wypadku na 8+. Nie żałuję ani złotówki wydanej na tą grę, a moja największa bitwa to coś koło 500 moich vs 650 Khergitów. (przegrałem ale niecałe 1200 jednostek na ekranie było wspaiałym widokiem.) trudność mam na 80%.

@Tzn ja swoich miałem coś koło 120 a reszta to sojusznicy ;) wywołałem rebelię w swadii i zwołałem kampanię ;P

Edytowano przez Bombaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o rebelię dla tej Lady Isoll, ale już mi sie udało ją zakończyć. Musiałem po przejęciu wszystkich miast odczekać kilka dni. Po tym czasie pojawił się odpowiedni komunikat i rebelianckie królestwo swadii zmieniło sie w królestwo swadii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba też przekonam się do tej gry. Oceny w prasie i na portalach poświęconych grom bardzo średnie,ale już ocena graczy oscylująca w graniach 90 %! Grafa nie jest najważniejsza,a gameplay wygląda interesująco i jakże inaczej od tego co teraz w opinii twórców jest najciekawsze.

Powiedzcie mi tylko jak wygląda system walki,bo z filmików trudno to odczytać. Czy opiera się to tylko na systemie blok-atak czy do dyspozycji mamy bardziej wyszukane ruchy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra z modem Sword of Damocles dopiero pokazuje pazur. Możliwość posiadania własnego królestwa, jest tym czego najbardziej brakuje w czystej wersji. W grze ogromną satysfkację dają bitwy (szczególnie gdy jako jeden z nielicznych obrońców zamczyska stoję u szczytu kładki z dwuręcznym mieczem jest, że tak powiem wspaniałe rżnięcie. A ścinanie ludzi z konie też jest satysfakcjonujące. Inny mod fajny to Eagle of the radiant cross który jest pozbawiony możliwości bycia królem ale oferuje broń palną i jedną nową nację. I jest zdecydowanei trudniejszy - jeden strzał i padasz (ale w drugą stronę też to działa).

Największe mankamenty tej gry to : idiotyczne i schematyczne misje, właściwie brak dyplomacji pomiędzy państwami tudzież wewnątrz państwa pomiędzy lordami (dodatek ma to zmienić). I oczywiście mongołowie. W walce z innymi nacjami niż Chanat Kirgicki jest ok, wojska się spotykają i stosunkowo łatwo i bez większego trudu wyrzynają, a w walce z mongołami nawet najmniejszy oddział stanowi element z który omijam szerokim łukiem, mają za szybkie konie przez co bitwa z nimi zazwyczaj wygląda tak, że moja wielka armia ugania się po całej mapie za jednym konnym łucznikiem przez dobre kilkanaście (kilkadziesiąt ?) minut. Gra ma ogromny potencjał i jej miodność nie wynika z wykonania - bo to jest słabe, ale z samego pomysłu by postawić gracza na czele armii we własnej osobie a nie jako niewidzialego dowódcy jak to jest w rtsach i innych strategiach. Czekam z niecierpliwością na dodatek i mam nadziejęm, że coś on zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie ludzi mówili że Mount and Blade szybko się nudzi. Nieprawda! Jestem z tą grą od wersji 0.751 (2006 rok) i dalej zdaża mi się w nią pograć od czasu do czasu. Lecz gra pokazuje pazur dopiero w modach. W jakiej innej grze można wgrać mody przenoszące nas do prehistorii (to akurat na starszą wersje) i do drugiej wojny światowej(nie chwaląc się sam nad tym pracuje). ta gra łamie wszystkie dotychczasowe schematy.

Polecam odwiedzić to forum gdzie łatwo można znaleść interesujące mody (w tym wiele rodzimej produkcji). Aby zainteresowac ludzi dodam pare screenów (część z podstawowej wersji gry a część z różnych modów)

99296895ge9.jpg

47038448ry8.jpg

86454029rt0.jpg

kamienice4.jpg

mb14u.png

mb4q.png

kamienice1.jpg

8a24e22160153b47.jpg

28895123fu1.jpg

mb14tv7.jpg

UWAGA: Niektóre screeny są robione przy użyciu nieoficjalnej modyfikacji wprowadzającej HDR (na tej samej zasadzie co np w GTA:SA) i mogą się różnic od grafiki wyświetlanej w "czystym"M&B.

Edytowano przez MatBerserker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka modyfikacja z płonącymi strzałami która faktycznie podpala otocznie. Jednak modyfikacja dość kiepska, niewarta zachodu. Co do reszty screenów no niestety, ale większość tych modów jeszcze nie powstała i będziemy musieli na nie dłuuugo poczekać. Ja ostatnio zacinałem w TLD, mod oparty na książkowym Władcy Pierścieni. Jest on po prostu gigantyczny. Bawiłem się przednio swoim elfem z Rivendell który napadał na konwoje Mordoru przewożące żołnierzy Gondoru. Albo obrona Osgiliath, nie zapomnę również nigdy swoje pierwszego spotkania z trollami i Nazgulami. Jeden fanzolony troll wybił mi parunastu wojaków. Powiem tylko, że w tym modzie każdy wojownik jest na wagę złota. To był cios niepowetowany. Więcej się nie atakowałem poważnych oddziałów wroga. ;D

Cudowna modyfikacja na mojej osobistej liście nr 1. Każdy powinien zagrać i spróbować.

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam aktualnie nie lubie TLD pzrez jego naburmuszonych twórców. Lecz trzeba powiedzieć że w czasach 0.751 był bardzo dobry. Aktuanie trwa tak zwany martwy sezon lecz niedługo możemy się spodziewać nowego wysypu modów.

PS. Twórcy pracują nad dodatkiem wprowadzającym między innymi bitwy z innymi graczami. LOTR:Conquest się chowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w TLD w wersji gry 808? jesli sie nie mylę. Kiedy tylko przejdę podstawkę, swoim samotnym , bezpańskim (wiem jak to brzmi) Lordem, to poszukam sobie najnowszej wersji. W tej co grałem były, trolle, ale nie tak słabe jak mowisz, ale nazguli nie było. Od tego czasu mamy zdobywanie zamkow i wsi, ciekawie jak wplynie to na gameplay.

Ja tam aktualnie nie lubie TLD pzrez jego naburmuszonych twórców

Mhm? Nierozumiem Cię. Dla mnie tworcy mogą podawać się za bogow, byleby robili dobry mod...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że oni cały czas mieli problemy z kolejną wersją. :/

Po prostu nie chcieli jej robić. ;D W końcu nie wiem czy ją zrobili. A Nazgule to fajna sprawa - oni na dobrą sprawę chyba nie istnieją. Raz udało mi się "spotkać" jegomościa. Tzn. usłyszeć. Otóż dołączyłem się do ogromnej bitwy Gondor vs Mordor i właśnie tam usłyszałem pisk Nazgula, ciarki autentycznie przeszły mi po plecach.

TROLLE SŁABE? Przecież wyraźnie napisałem, że ubił mi kilkunastu wojaków!

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam aktualnie nie lubie TLD pzrez jego naburmuszonych twórców

Mhm? Nierozumiem Cię. Dla mnie tworcy mogą podawać się za bogow, byleby robili dobry mod...

Ja tam prowadzę z nimi prywatną wojnę. Napisanie na temat ich moda posta zawierającego minimalną doze krytyki (łącznie z taką konstruktywną) skutkuje kompletnym zwyzywaniem. Według mnie ludzie uważający się za pół-bogów nie są w stanie zrobić dobrego moda.

A co do stopnia zmian modów trzeba powiedzieć że M&B bije w tym rekordy. Do niego da się dodać dosłownie wszystko (oprócz nowych animacji ale pewno w niedługim czasie doczekamy się edytora). Aż dziwne że przedtem Gregorius nie pisał o M&B w modulatorze (ostatni pod wspólnym mianownikiem nie był najwyższych lotów ale ważna jest inicjatywa). Lecz mam dobra wiadomość dla wszystkich fanów Gregorius przychylił się do prośby graczy i w kolejnych numerach zobaczymy w modulatorze jakieś mody do M&B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest wspaniała, ale dopiero z modem Sword of Damocles daje duużą satysfakcję. Mianowicie można mieć własne królestwo i rekrutować lordów co w podstawce nie było możliwe, dodaje też coś na krztałt rady królewskiej (marszałek, skarbinik itd) populację, wiarę, trochę nowych jednostek. Po pewnym czasie musimy się zmierzyć z inwazją imperium bądź zombiaków (inna wersja). Inny mod wspaniały to The Eagle of the Radiant Cross - wprowadza broń palną (arkebuzery i takie tam) bardzo łatwo zginąć od jednego strzału ale brakuje możliwości własnego królestwa. Z niecierpliwością czekam na mod na podstawie Władcy Pierścieni na najnowszą wersję gry. Mod o II wojnie światowej też prezentuje się obiecująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...