Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Writer

VPN

Polecane posty

Witam, ostatnio przeczytałem w CD-Action że warto używać VPN-ów.

Nigdy nie miałem z tym do czynienia, dlatego chciałbym Was zapytać od czego zacząć, jakie serwery są dobre i gwarantują anonimowość. Interesują mnie też płatne VPN-y, choć w ich przypadku chętnie potestowałbym je najpierw darmowo, żeby zobaczyć czy nie maleją transfery i nie rosną pingi.

Czy możecie mi coś polecić w związku z tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najlepsze rozwiązanie (i zarazem jedno z tańszych) to wykupienie sobie usługi VPS i już postawienie sobie na prywatnym serwerze np OpenVPN. Dlaczego najtańsze? Tanie VPS'y można znaleźć już od 10zł/m-sc a będziesz mógł sobie na nim postawić własny serwer www, pocztowy, FTP, TeamSpeak... generalnie co ci się zamarzy ;). Co do potestowania VPN'a. Możesz pomyśleć o VPNBook bo jest za darmo. Jeżeli będziesz zainteresowany kupnem usługi VPN to korzystałem z ExpressVPN i spisywali się dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A takie wykupienie usługi VPS i postawienie OpenVPN to jest skomplikowanie? Są to tego jakieś tutoriale, żeby ktoś nie w temacie jak ja, był w stanie ogarnąć? Bo szczerze nawet nie wiem za co się zabrać, tak krok po kroku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Windowsem jest taki, że sama licencja na system podbija cenę. Jednak samo postawienie wszystkiego właściwie nie wymaga tutoriala, bo wszystko można zainstalować przez pulpit zdalny i jedynie konfigurację będzie trzeba przygotować samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...