Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szymqq

Problem z FPS

Polecane posty

Witam. Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem radeona r9 380 4gb, i zaobserwowałem, że w bardziej wymagających grach (Wiedźmin 3, The division, GTA V) spadają klatki. Tak jak w przypadku gta te spadki są czasami niezauważalne, tak w the division spadki widać i bardzo "drapią w oczy". W the division najczęściej widzę dropy fps jak się zaczyna dużo dziać, albo jak nawet się przebiegnę po mieście. Fps'y skaczą tak od 60 do 40-35, a jak się naprawdę dużo dzieje to nawet do 15-20. Jak robiłem w the division test wydajności to się wyświetlało, że średnio jest 56 klatek.

Dodam jeszcze, że grę odpalałem na niskich i chodziła tak samo, czyli spadki co chwilę.

Komputer

Radeon r9 380 4gb

i5 3570k 3,40GHz

8 gb ram

Deus G1 500W 80Plus Bronze

Z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz włączone Vsync?

Patrząc na testy, to Twoja karta nie będzie śmigać w stałych 60fps w nowych grach.

http://pclab.pl/art64398-22.html

Na tym teście wychodzi, że na bardzo wysokich detalach potrafi w GTA V spaść nawet do 26 FPS

Pamiętam jak u mnie mimo mocnego sprzętu (gtx 970+i5 4690k) TERA online potrafiła spaść z 80 do 20 klatek.

Skanowałeś system jakimś programem antywirusowym? Masz zainstalowane najnowsze sterowniki? Nie masz tam przysłowiowego "śmietnika?

Zapomniałem. Sprawdzałeś temperatury? Może się się podzespoły przegrzewają. Jaką masz budę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od detali, ale z GTA V nie powinno być jakichś większych problemów, żeby uruchomić grę na całkiem wysokich ustawieniach i gra nie powinna spadać poniżej 30 klatek (poszukaj na YT przykładowych ustawień). Na Ultra nie licz, ale Very High powinno być do osiągnięcia. Generalnie - pobaw się ustawieniami. Jeśli nie pomoże, to będzie trzeba szukać innej przyczyny. Niestety wydajność GTA V jest mocno zależna od procesora (zanim mi ktoś wyjedzie ze sterownikami AMD - na kartach nVIDII też FPSy potrafią spaść poniżej 30 na starszych prockach).

Z Wiedźminem możesz spróbować wyłączyć HairWorks lub zmniejszysz w sterowniku szczegółowość Teselacji do x8 (szukaj w ustawieniach sterownika, bo ustawienie in-game nie dotyczy wszystkiego), to też nie powinno być problemów. Przy czym Wiedźmin momentami jest wrażliwy na wydajność dysku. Od któregoś patcha też miewałem ścinki i przeniesienie go na SSDka pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wydajność GTA V jest mocno zależna od procesora (zanim mi ktoś wyjedzie ze sterownikami AMD - na kartach nVIDII też FPSy potrafią spaść poniżej 30 na starszych prockach).
A może warto pomyśleć o podkręceniu procesora (jeżeli dotychczas nie zostało to zrobione)? Przy korzystnych warunkach (odpowiednia płyta główna, wydajne chłodzenie, rozsądnie podkręcający się egzemplarz procesora) można by było liczyć na dodatkowe 20-25%.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...