Jump to content
mmach1988

Rozwiązany: Problem z instalacją WordPressa

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio doradzałem się tutaj w sprawie kupna domeny i hostingu. Padło na biznes-host. Teraz jednak mam problem z instalacją WordPressa. Ściągnąłem go, wypakowałem, Total Commanderem przeniosłem na serwer do katalogu public_html, edytowałem plik wp-config-sample.php, wpisałem nazwę bazy danych, użytkownika i hasło, zmieniłem nazwę pliku na wp-config.php i to chyba wszystko. Ale jak wchodzę na swoją domenę, to wywala taki błąd:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/virt8755/domains/desmomach.pl/public_html/wp-config.php:1) in /home/virt8755/domains/desmomach.pl/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1228

Ktoś wie co jest nie tak?

Edit: Teraz doczytałem, że należy wejść przez http://www.twoja-domena.pl/wp-admin/install.php, ale teraz jest taki błąd:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/virt8755/domains/desmomach.pl/public_html/wp-config.php:1) in /home/virt8755/domains/desmomach.pl/public_html/wp-admin/install.php on line 59

WordPress

Edited by mmach1988
Link to comment
Share on other sites

Są dwie metody instalacji Wordpressa:

1. Przez ręczną edycję pliku wp-config.php i następnie skryptu instalacyjnego.

2. Przez uruchomienie skryptu instalacyjnego (install.php).

Najlepiej usuń wszystkie pliki i wrzuć ponownie czystą paczkę i wypakuj ją bezpośrednio na serwerze. Nic nie modyfikuj, tylko odpal skrypt instalacyjny.

Być może pójdzie w ten sposób, jeśli nie, to będzie trzeba przygotować plik.

Ważne jest, żebyś nie rozpakowywał paczki pod Windowsem, bo Windows nie rozumie systemu uprawnień w Linuksie i przy dekompresji te uprawnienia ignoruje.

[edit]

Jakim programem edytowałeś plik wp-config.php?

Edited by Sevard
Link to comment
Share on other sites

Usunąłem wszystko z katalogu public-html, przeniosłem w to miejsce spakowany plik, ale nie widzę opcji wypakuj. Edytowałem zdaje się notatnikiem. Ściągnąć Notepad++?

Edit: Opcja rozpakuj w TC jest, ale nic się nie dzieje.

Edited by mmach1988
Link to comment
Share on other sites

Windowsowy Notatnik nie obsługuje kodowania UTF-8 BOM, które to kodowanie jest używane w WordPressie i tu może być problem. Notepad++ zdecydowanie lepiej nadaje się do takich rzeczy.

Zamiast TC lepiej używać czegoś, co jest przeznaczone do przerzucania plików między serwerami takich jak np. FileZilla.

Wypakować pliki możesz również ręcznie logując się przez ssh na konto shellowe.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...