Skocz do zawartości

Rozwiązany: Steam Link - sposób podłączenia do pc.


hajime

Polecane posty

Witam.

Przymierzam się do zakupu Steam link, jednak nurtuje mnie sposób podłączenia. Rekomendowany jest przez kabel ethernet. Rozumiem, że jest to typowy wtyk Rj 45. I tu pojawia się problem, ponieważ w mojej płycie głównej mam tylko jedno gniazdo na ten typ wtyczki i mam tam podłączony kabel od internetu. Jak to można zrobić inaczej? Podłączyć steam link do routera? Czy może jakieś rozgałęźienie na kable ethernet podłączyć do kompa? Czy to będzie działać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz SteamLinka sie wypowiem. W instrukcji jest napisane, ze sprzet polaczyc mozna na dwa sposoby. Pierwszy i rekomendowany to PC polaczony z routerem po kablu i SteamLink polaczony z routerem po kablu. Drugi to PC laczacy sie z routerem przez wi-fi i SL polaczony z routerem po kablu. Kompa ze SL bezposrednio kablem nie laczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jest bardzo prosta i szybka, zrobiono ja tak, zeby nawet srednio rozgarniety pawian mogl sobie z nia poradzic. Ustawia sie w sumie tylko SL, konfiguracja na PC polega na uruchomieniu Steam i pozniej na wpisaniu kodu, ktory wczesniej na ekranie TV wyswietlil SL. Poki co przez SL nie gralem zbyt wiele, ale odpalilem na nim Rocket League, Wiedzmina 3, Never Alone, Race the Sun i cos tam jeszcze. W sumie mam tylko dwa zarzuty - SL skaluje obraz do 1080p, ale chyba ma z tym jeszcze jakies problemy, bo np. odpalajac Wiedzmin: Dziki Gon na PC w rozdzielczosci 1920x1080 na TV mam czarne paski po bokach ekranu. Problemem nie jest rozdzielczosc TV, bo czesto mam podlaczonego do niego laptopa wlasnie w rozdzialce 1920x1080p i obraz jest wyswietlany bez problemu na calym ekranie. Drugi zarzut to pewien downgrade grafiki - ostatni Wiesiek odpalony przez SL wygladal zauwazalnie gorzej niz kiedy gralem w niego na PC, choc np. w przypadku Rocket League roznicy juz nie dostrzegalem. Od razu zaznaczam, ze mowie o SL z softwarem premierowym. Niedawno byla wypuszczona aktualizacja oprogramowania, ktora cos tam podobno pozmieniala, ale sam jeszcze nie zdazylem jej przetestowac, bo ostatnio wiekszosc czasu spedzam grajac w Battlefronta na Originie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...