Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

slyku

Podkręcanie C2D e6600

Polecane posty

Witam, chciałbym podkręcić e6600, Da rade na jakies małe podkręcenie na BOXowym coolerze, ?

Podzespoły:

Moje podzespoły :

płyta głowna :ASUS P5VD2-VM

ZASILACZ : ATX-300PNF ( MARKA : FSP GROUP INC. )

Karta graficzna : Gefroce 9500 gt ( 512 mb )

Procesor : Intel core 2 Cpu e6600 , @ 2.4 ghz , 2,4 GHZ

Pamieć Ram : 2GB KINGSTON

Windows 7 64bit.

JAk myślicie boys da rade coś podkręcić czy ten "komputer" nadaje sie tylko na złom

Chcem podkręcić ponieważ FPS'y w Counter strike global offensive, mi nie wystarczają ,

(50 - 70 fps ) a czasem ogromne spadki, gdy patrza na całą mape, ( 40 fps )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na ubogą sekcję zasilania na OC za bardzo bym się nie nastawiał. Nie zauważyłem w biosie płyty opcji zmiany napięcia CPU, co dodatlkowo komplikuje sprawę.

W ostateczności:

Wchodzimy menu Advanced->Chipset i tam:

  • w DRAM Clock zmniejszamy DRAM Frequency (np. jeśli jest 667 - dajemy 533)
  • W Frequency/Voltage Control wyłączamy Spread Spectrum [ Disabled] i stopniowo (np. co 10 MHz) zwiększamy CPU Clock. Testujemy czy działa, jak nie - zmniejszamy o 5 MHz.

Prawdę mówiąc wynik w okolicach 2.6 GHz będzie tu wyczynem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 2.60 ghz, jest wyczynem, to nawet sie za to nie zabiera,. ( oficjalnie mowie ze ten komputer wyleci przez okno prędzej czy później ), a tak z drugiej strony, Jak myślicie o ile fps by podskoczyło w cs'ie, po wymianie KArty na Ati HD4850 1gb, i czy ta będzie pasowała : http://allegro.pl/karta-radeon-hd-4850-1gb-i5858169397.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej racji RAdeon hd4850 512 mb, kosztuje tyle samo co 1gb ?? , chyba że tą 1 gb którą widziałem była używana xd

Zasilacz może nie wytrzymać?? kurka wodna, może ktoś coś jeszcze beedzie miał do powiedzenia , czy zasilacz podoła biggrin_prosty.gif

a i jeszcze jedno, którą Ty byś kupił na moim miejscu, tą 1 gb czy 512, i czy bedą pasowały oczywiście :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakoś się trzyma standardów zapisanych na tabliczce znamionowej, to nie powinien mieć większych problemów, bo HD 4850 nie powinien przekroczyć ~150W.

chyba że tą 1 gb którą widziałem była używana xd
Mocno bym się zdziwił, gdybyś widział kartę, która do sprzedaży trafiła nieco ponad 7 lat temu, sprzedawaną jako nówka. I w sumie mocno bym się zastanawiał, czy nie lepiej dorzucić do jakiejś nowszej konstrukcji (HD 5770/6770) - będzie nieco wydajniej, a niższy pobór energii (czyli zapewne również temperatury) i krótszy staż powinny się przełożyć na dłuższą bezawaryjną pracę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...