Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goffent

komputer 3900 AMD

Polecane posty

Proszę was o złożenie zestawu komputerowego opartego na karcie graficzne radeon r9 390 i procesorze firmy AMD,dodatkowo zależy mi na 16 gb ramy. Dysk ssd nie jest niezbędny

Budżet na komputer: 3900

?Części do kupienia: Cała jednostka

?Czy wliczyć system w cenę:Nie

?Zastosowanie komputera:Gry

?Preferowany sklep:morele.net

?Rozdzielczość posiadanego monitora:1920x1080

?Czy sprzęt będzie podkręcany:Tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, procesory AMD mają tragiczną wydajność pojedynczego wątku, z kolei sterowniki do kart AMD wymagają możliwie wysokiej wydajności w tym aspekcie (nie wiem, czy w W10 coś się pod tym względem nie zmieniło).

W każdym razie zakładam, że po lekturze tego testu przejdzie Ci ochota na "czerwone" procesory (poza wydajnością warto też zwrócić uwagę na pobór energii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiec amd odpada to jak wyglądała by wersja z podkręcanym intelem? Skoro AMD-AMD to złe połączenie to jak na przykład by sprawował się zestaw z procesorem amd i gtx? A jak z intel-gtx? Która z tych kombinacji najlepiej się komponuje pod względem wydajności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty AMD są w porządku, to procesory są już słabe. Jak w przypadku tanich zestawów jeszcze się bronią, tak przy zestawach w tej cenie zdecydowanie lepiej wziąć Intela. Nawet AMD przy prezentacjach oraz testach swoich topowych kart używa procków Intela, bo procki AMD nie dają rady ze względu na swoją architekturę, która sprawdza się w aplikacjach wielowątkowych, ale w jednowątkowych już nie za bardzo.

W jakie gry zamierzasz grać? Jest kilka, które już teraz wymagają 16GB pamięci do płynnej rozgrywki i pewnie jeszcze parę tytułów dojdzie w najbliższym czasie. Z drugiej jednak strony pamięć jest bardzo łatwo dołożyć, jeśli jej będzie brakowało, więc nie za bardzo jest sens brania jej na zapas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w takie darmowe produkcje jak World of tank,wow i przeróżne strategie, oczywiście fajnie by było pograć w np: H1z1,falouta 4 czy tomb rider i assasyna na średnich ustawieniach. Bardzo zależy mi na tym aby komputer w strategiach jak na przykład zrzucę dużo jednostek w jednym miejscu nie zacznie mi przycinać (mój Xbox 360 sobie z tym nie radził). A co do ramu to gdzieś ostatnio czytałem (nie wiem czy to prawda) że ramy są w bardzo niskich cenach i lepiej brać od razu 16 GB zanim podrożeją

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na średnich ustawieniach
Sorry, ale tak to się nie da - albo akceptujesz b. wysokie, albo tniesz budżet wink_prosty.gif
A co do ramu to gdzieś ostatnio czytałem (nie wiem czy to prawda) że ramy są w bardzo niskich cenach i lepiej brać od razu 16 GB zanim podrożeją
Tak, RAM od jakiegoś czasu systematycznie taniał, ale od miesiąca-dwóch trend się chyba delikatnie odwrócił, szczególnie w przypadku DDR4.
Bardzo zależy mi na tym aby komputer w strategiach jak na przykład zrzucę dużo jednostek w jednym miejscu nie zacznie mi przycinać
Wymagasz odwrotności procesorów AMD, czyli jednostki o możliwie wysokiej wydajności pojedynczego wątku. A to każe się zainteresować kręconymi Skylake, które niestety od dłuższego czasu nie imponują cenami. Biorąc pod uwagę, że od strony graficznej nie masz przesadnie dużych wymagań, to proponowałbym dorzucić do procesora nawet kosztem karty graficznej, cały zestaw widziałbym jakoś tak*, choć nie wątpię, że poniżej dostaniesz jakąś propozycję ze słabszym procesorem i wydajniejszą kartą.

*Do procesora nie jest dołączony cooler, a na Grandisa kasy nie wystarczy, więc będziesz musiał dokupić coś przejściowego, np. takiego boxa. Ewentualnie można zmieścić Grandisa, biorąc GTX 960 stąd - może to być nawet nieco lepszy pomysł, bo sterowniki nVidii wymagają od procesora nieco mniej (przynajmniej na Windowsach przed 10 - test).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z lepszym prockiem i słabszą kartą jakie by miał wyniki w grach? W takiego wota na średnich/wysokich dało by radę. Nowego coda w średnich ustawieniach by dało radę pograć? Wymagań dużych nie mam ponieważ zawsze grałem na starym laptopie w niskich detalach przy 20 klatkach i mi to wystarczało. W tym chłodzeniu gardians jest pasta termoprzewodząca czy trzeba kupić osobno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dałoby radę, aczkolwiek Black Ops III dzielnie walczy z Arkham Klientem o miano najgorzej zoptymalizowane gry roku.

do Grandisa jest dołączona pasta.

W większości tytułów GTX 960 pozwala na dość komfortowe granie w wysokich detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy mi na tym aby komputer w strategiach jak na przykład zrzucę dużo jednostek w jednym miejscu nie zacznie mi przycinać (mój Xbox 360 sobie z tym nie radził).

Czyli 16GB RAMu jest wskazane. Znam co najmniej dwie strategie, które taką ilość RAMu wykorzystują - Planetary Annihilation (ta gra w zależności od wielkości wygenerowanego świata wymaga różną ilość pamięci, przy 16GB RAMu da się wygenerować już świat sensownych rozmiarów) oraz Ashes of the Singularity. Ponieważ silnik tej drugiej gry Stardock chce wykorzystywać w swoich kolejnych produkcjach, to raczej wymagania względem pamięci będą szły w górę, a nie w dół.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że współczesne strategie są tworzone tak, żeby korzystać z wielu rdzeni, więc tak naprawdę na procesorze można przyoszczędzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...