Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

OMGWTFBBQ?.Taka była reakcja moja jak wypadł mi pierwowzór.Po jakiego grzyba mi ten pierwowzór, i z jakiego grzyba mi się wytrzasną jak nawet quejka nie mam.A z resztą ja mam farta bo w zaledwie 300 godzin miałem 2 hat dropy .A i nadal czekam na meet the pyro(mam nadzieje, że Gaben nie wykasuje meet the pyro).

Możesz go sprzedać. I on losowo dropi, nie musisz posiadać Quake'a. I wcale nie masz farta, 300 godzin i 2 hat dropy to mało. Fart byś miał jakbyś 2 czapki w jednym tygodniu znalazł.

@up

Ma właściwości:

Widzisz wyrzutnie po środku, dla niektórych jest to wygodniejsze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich graczy TF2 ;). Sam grę posiadam od grudnia, ale dopiero teraz jakoś czuję radość z gry ;). Mam też kilka pytań:

Co to są "Slot Tokeny" "Class Tokeny" dostępne w zakładce Crafting?

Ile warte są "Mann Co. Supply Crate"?

Co to za "Beta Traiding" jak to działa? I jak korzystać z tej opcji (nie jak włączyć, bo włączyłem tam w ustawieniach ;) )

Jeśli jest ktoś chętny do sporadycznej gry, traidingu, czegokolwiek w TF ;) to niech doda "KluzPL" do znajomych na steamie ;).

Pozdrawiam, Kluz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slot Tokeny i Class Tokeny służą do wytwarzania przedmiotów na dany slot dla danej klasy.

Skrzynki warte są stosunkowo niewiele, bo jest ich zatrzęsienie, zdecydowanie mniej niż kluczy, które ludzie kupują. Skrzynki się zazwyczaj trzyma, kasuje albo sprzedaje w bardzo dużych ilościach.

Trading Beta to system handlu przeniesiony na klienta Steam zamiast do gry. Na chwilę obecną można handlować niewykorzystane Steam Gifty oraz przedmioty z TF2 i Portala 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 pytanie = http://wiki.teamfortress.com/wiki/Main_Page Oficjalna wikipedia nie gryzie -_-

2 pytanie = Prawie, że nic. Chyba, że nowe serie. To może przedmiot.

3 pytanie = Działa dobrze ;p Na czacie ze znajomym masz z prawej rozwinięcie, daj zaproszenie do trade. I tyle.

@up, damn, ninja'd ^^"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanie, chodzi mi o levele itemów, widziałem wiele razy że ktos chce sie wymienic na wyzszy level danego przedmiotu np. dawal 99lvl czapki (nie pamietam juz jakiej) i chcial 100lvl tej samej czapki, wiec ten level cos daje czy jest to tylko cyferka ktora mozna sie pozniej pochwalic. Mam jeszcze jedno pytanie, na stronie do wymiany itemow widzialem rozne kolory tego samego przedmiotu (nie chodzi mi o pomalowane farba) niebieski, zielony i fioletowy, wiem ze fioletowe wypadaja ze skrzynek i sa bardzo rzadkie, natomiast skad sa niebieskie przedmioty i zielone i czemu sa wiecej warte od zwyklych odpowiednikow pomimo ze nic sie w nich nie zmienia poza kolorem nazwy broni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone to przedmioty autentyczne - dostajesz je, kiedy posiadasz daną grę przed jakimś dniem (np. otrzymywałeś autentycznego Pip-Boya, gdy miałeś Fallouta New Vegas przed 8 sierpnia). Są popularne, bo oznaczają, że masz jakąś grę i możesz się tym chwalić :) Niebieskie to itemki klasyczne, które otrzymały ten dopisek po którejś aktualizacji (nie pamiętam której). Lvl itemów nie robi różnicy - sam mam lvl 4, 14 i 97 i nie ma to żadnej wartości przy handlowaniu (chyba, że jak podałeś w przykładzie, są kolekcjonerzy najwyższych poziomów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem się bawić Dead Ringerem i muszę przyznać, że jest on dużo lepszy od Cloak&Dagger. Dziwię się tylko, jak wielu ludzi ma w głębokim poważaniu, że właśnie jednym strzałem z byle pistoleciku zabili Spy'a. Oczywiście, jest to możliwe (w pewnych przypadkach), ale mimo wszystko wypadałoby sprawdzić, by nie dostać po chwili kosy w plecy.

Totalną głupotą wydaje się natomiast przebieranie za kogokolwiek ze swojej drużyny. Żeby nie wyglądało to dziwnie, trzeba przebierać się za klasy z małą liczbą HP. Ale tutaj Sniper odpada, bo oni raczej siedzą gdzieś dalej, niż na linii frontu, Medyk też, bo wróg od razu zauważy, że med nie leczy. Zostają Scout (który za wolno biega) oraz... Spy. Dochodzę do wniosku, że najlepiej po prostu przebierać się za wroga. W sumie jest duża szansa na to, że nikt nie zauważy bokiem biegnącego Pyro, a jeśli tak, to no cóż... od czego jest Dead Ringer? Dodatkowo dobra znajomość map (i amunicji) pozwala za praktycznie nieskończoną niewidzialność.

Czy Wam też wydaje się, że Valve ograniczyło ilość wypadania Cratesów? Pamiętam, że kiedyś wypadały one całymi stadami, 5/6 tygodniowo, a teraz... Jedna, może dwie. Aha, i udało mi się opchnąć moje stare skrzyneczki (te poniżej #19), 12 za 1 weapon. Akurat jednej broni brakowało mi do Strange Knife'a :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dead ringer nie jest z kolej taki wspaniały.Jak dorwie cie pyro to nie masz szans na ucieczkę chyba, że go zabijesz.Owszem jest on dobry ale nie najlepszy.Często szpiegiem mam taką sytuacje, że szarżuje na mnie demo a ja szybciutko odskakuje i rozdaje mu kose w plecy.A ten nowy nóż dla spy wkurza mnie z tym, że odejmuje ci tyle HP.Gdy bym nie nosił normalnego noża to raz bym został skoszony przez grubasa bo 100 hp minigun odejmuje w chwile, a z normalnym nożem udało mi się go dźgnąć .Może i zabił mnie medyk ale warto było zobaczyć co on pisał na czacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dead ringer nie jest z kolej taki wspaniały.Jak dorwie cie pyro to nie masz szans na ucieczkę chyba, że go zabijesz

To, że tobie się nie udało nie znaczy, że się uciec nie da. Nie raz i nie dwa uciekałem z Dead Ringerem przed Pyro.

Bardzo dobry i taktyczny zegarek, można podejść przebranym za członka swojego teamu, jak zginiesz, to nawet nie pomyślą, że byłeś szpiegiem, na niewidzialności siadasz na dispenserze i czekasz na dobry moment.

Takich motywów jest bardzo dużo, wystarczy tylko ogarnąć ten zegarek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwie cie pyro to nie masz szans na ucieczkę

Czasami mam tak, że Pyro mnie podpali, a ja aktywuje Dead Ringer i przestaje sie palić, a ten sobie odchodzi :trollface:

Często szpiegiem mam taką sytuacje, że szarżuje na mnie demo a ja szybciutko odskakuje i rozdaje mu kose w plecy.

Tylko jeden raz widziałem na serwerze, który nie był Medievalem, żeby ktoś używał Chargin' Targe

Totalną głupotą wydaje się natomiast przebieranie za kogokolwiek ze swojej drużyny.

Drużyna przeciwna nie wie, kto kim gra, więc takie wybiegnięcie na początek, np. przebranym za Demomana, Pyro może nieco zmylić wroga. Co innego jak wybiega sobie Szpieg, wtedy już wszyscy ostrzegają, że biegnie od lewej, prawej, środka, czy którejkolwiek strony.

Btw. Wczoraj wypadła mi skrzynka z możliwym Medigunem w środku :cool: szkoda, że nie mam klucza :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChowChowMurphy widziałeś tylko raz?Ja jak gram to jakieś newby zawsze latają z tarczą.Czasami to z całym wyposażeniem butki alibaby, puklerz,perski przekonywacz .A nawet ci starzy doświadczeni gracze.Bo to jest dobra forma ucieczki przed kimś.A z resztą ja widzę bardzo często i dla mnie nie jest to dziwny widok jak szarżuje na mnie demo z wyszczerbcem na serwerze NIE medievial.A i tak wole pelerynke nożownika bo ja się szpiegiem muszę zakraść niepostrzeżenie na ich respa i czekać aż wyjdą a .Bo to wszystko zależy do strategi jaką ktoś ma.Ja gram bardziej jak Asassin...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dead Ringer to chyba jedyny zegarek jakim lubię grać szpiegiem, jedynie pyro mi dokuczają i jest jeszcze jeden plus, mając Dead Ringer włączonego bez problemu przeżywamy strzał snajpera w głowę. Muszę jeszcze opanować Kunaj krętacz kilka razy ta zabawka uratowała mi życie, ubicie nadleczonego grubego daje +450 hp całkiem niezła apteczka, do tego Dead Ringer i całkiem nieźle da radę pograć muszę ogarnąć tylko bind na przebieranie się za swojego.

Z nowych itemów mam wytworzoną snajperkę, powiem tyle jest to masakrator, włożenie heda grubemu i medowi jednym strzałem daje niezły zonk a dmg z full naładowania to 518dmg

I tak chciałbym okularki i łapkę dla grubego z DeusEx ale cóż nie dam rady zakupić gry :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dead Ringer jest bardzo dobry, tylko trzeba go ogarnąć. Po treningu pokonanie pyrci czy ucieknięcie jej to łatwiejsza rzecz. Niestety dobrej pyrze nie uciekniesz, bo podrzuci pod ścianę i zabije. Najlepszym zestawem według mnie jest cały set saharyjski z czapką. Pozwala na naprawdę sporo rzeczy, wychodzi się z niewidzialności tak cicho jakby się korzystało z normalnego zegarka, a rewolwer pozwala naładować DR'a raz dwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udało mi się zdobyć Strange Medi Gun i Strange Jag. Jag zdobywa rangę tylko za bezpośrednie klepnięcia - ubijesz nim 10 graczy, dostajesz pierwszą zmianę nazwy itd. Ale przy broni jest też zapisywane, ile masz killi z sentry gunów - szkoda, że nie było Strange Jaga te 5000+ killi temu, ale nie ma co narzekać. Strange Medi Gun zdobywa rangi poprzez odpalane ubery, odpalisz 10 - zdobywasz pierwszą. Ale liczy też kill assists, efektem czego przy obydwu Strange Weapons dysproporcje obydwu liczonych efektów będą bardzo duże :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja perfidnie wykorzystując obniżki cen starych Strange'ów nabijam sobie plecak. Muszę przyznać, że wielu głupców krąży po ziemii (a szczególnie po Trade serverach). Jako, że Knife'a, Scatterguna i Revolver już mam, postanowiłem dorzucić coś dla Solda. Standard - Rocket Launcher. Najpierw zrobiłem prize checka na normalnym serwerze, w końcu paru ludzi ostatnio kupowało RL. Dowiedziałem się, że mogę cudeńko dostać za jednyne 2 rec. Trochę się ździwiłem, ale nic. W każdym razie do czwartku trza czekać, poidleuje się trochę, 2 scrapy miałem, resztę się uzbiera. Dla pewniejszego checka wbiłem na Trade Server i pierwsze co widzę, to gość szukający Shortstopa. Akurat miałem, piszę z nim, że chcę scrapa. Na to on UWAGA, coś tam tłumaczy, że mi da parę broni, bo nie ma. OK, spoko. Gość rzucił mi Baazar Bargain. Napisałem mu, że to dobra cena, może być. Ale on nie poprzestał o_O, i dorzucił mi jeszcze UWAGA2 Bisona, Originala oraz Enforcera. Jako, że mój angielski momentalnie się pogorszył, nie byłem w stanie wytłumaczyć mu, jaką głupotę robi... Posprzedawałem to, ale chętnych na 2 rec brak. Dołożyłem jeszcze jednego, po czym od razu zgłosił się koleś. Z tekstem, że on mi sprzeda RL za 2.33 REF. Oczywiście wyśmiałem go, po czym ten zaczął szybciutko zbijać cenę, aż do 1.33 ref. To także odrzuciłem, na co on wyzwał mnie na pojedynek (nie wiem, jak chcial to zakończyć, w pewnym momencie ((jak już kupiłem RL)) chciałem po prostu zostać ((serw nie wywala ludzi, co jest moim zdaniem błędem, bo wielu po prostu idle'uje)) i iść spać. No ale w końcu odpuśiłem i odszedłem.)

W każdym razie dziwię się: jak po iluś tam godzinach gry można tak żałośnie nie znać wartości podstawowych przedmiotów. Nie mówię już nawet o wspomnianym panu, ale też np. o gościach nie wiedzących, że reca można rozmienić na 3 scrapy. Dżisys, mi samemu raz "udało się" zrobić "świetny" biznes. Raz kiedy zaczynałem dopiero grać, i raz kiedy nie znałem wartości czapek (w sumie też na początku przygody z grą)... Mimo wszystko wymagał bym więcej po ludziach biegających w hatach i miscach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up, za dużo wymagasz od ludzi GRAJĄCYCH w DRUŻYNOWEGO SIECIOWEGO FPSA... To nie jest symulator rynku sprzedawania czapek i noszenia ich, tylko fps... Większość nie ma pojęcia o cenach i tylko się ośmiesza, ale nikt nie powinien od nich wymagać nauczenia się cen -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem dziś 2 acziki: Death form Above i Quick Hook, z czego jestem bardzo zadowolony. Co do pierwszego, to wyszło mi to CAŁKOWICIE przypadkowo, po pierwsze nie był to 100% rocket jump. Ofiarą był demoman, stał on blisko mnie, ale zanim wystrzeliłem pocisk od podrzucił mi Sticka pod nogi, odpaił go, i dopiero wtedy wystrzeliłem. Zaskutkowało to baaaardzo wysokim rocket jumpem (i dość długim), do tego zza wagonu (robiłem to na cp_Well) wybiegł ranny engie, zdążyłem wystrzelić rakietę, która trafiła go tuż zanim upadłem.

Natomiast do Quick Hooka się już dość długo przymierzałem. Stanąłem przy wagonie (przy tej charakterystycznej przerwie) mając nadzieję, że ktoś inny niż sniper podejdzie. Akurat podbiegł Scout, widać, że też chciał aczika. On miał pistolet, ja używałem Scatterguna. Najpierw chciałem używać kominacji, ogłuszyć Sandmanem, żeby nie uciekł+zabić pistoletem, ale ostatnio zktoś inny zdobyt tego aczika na mnie, chyba dostając crity na Wingerze i zabijając mnie, zanim nawet wystrzeliłem piłkę. Gość był szybszy, ale jednak 2 moje strzały wystarczyły, by go położyć. Zostało mi chyba ze 20 hp.

Zostały mi jeszcze 2 acziki Solda: SMASH i Banner of Brothers. Z tym pierwszym nie będę miał raczej problemów, ostanio jeden znajomy gra często medykiem, do tego zabier kritza, po prostu jeśli zgramy się na tyle, że bronimy, ja gram Soldierem, on Medem, napiszę mu szybko, co chcę zrobić, raczej pomoże :) Drugi natomiast mógłbym mieć już dawno zrobiony. Było parę sytuacji, że miałem 5 znajomych 2 drużynie, do tego wygrywaliśmy. Tylko mi nigdy nie chciało ładować się tego cholernego Buff Bannera. Spróbuję to też jakoś strzelić w najbliższym terminie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w tą grę od 3 lat, i jak teraz patrzę, jak tą grę zeszmacili, a większość osób zamiast grać to ciągle traduje to aż płakać się chce. Z jednej strony fajnie, że gra jest ciągle supportowana, z drugiej klimat gry towarzyszący przy medic update już nigdy nie wróci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Irytują mnie coraz lepsze itemy do pre-orderów. Do nowego Deus Exa dodają naprawdę fajną snajperkę (z większym dmg przy 100%), ale przecież nie kupię gry na Steamie za 160, bo w sklepie kupię za 119 : |

Wait, wait pozwolę sobie wrócić do Twojego posta. Wystarczy spojrzeć na wiki, a tam jest wyjaśnione, że nowe itemki są jak najbardziej do wycrafcenia i dropią :O Przykład: http://wiki.teamfortress.com/wiki/Purity_Fist

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...