Skocz do zawartości

Global Fred


Mysquff

Polecane posty

Istnieje fred dot. kampanii wyborczej w Polsce, ale chciałem wrzucić coś związanego z bardziej globalnymi sprawami (EU i świat), więc zakładam nowego.

Znajomy udostępnił to na Facebooku. Moim zdaniem krótki, ciekawie zrobiony i treściwy filmik informujący o przyczynach problemu imigracyjnego oraz konfrontujący kilka mitów nt. tej fali uchodźców.

Na początku zapowiadało się, że będzie całkiem neutralnie, ale niestety później autorzy zaczęli coraz bardziej forsować swoje poglądy. Osobiście mi to nie przeszkadza (bo w sumie w dużej pokrywają się z moimi :D ), ale szkoda uniemożliwia to wykorzystanie go w dyskusji z kimś o poglądach przeciwnych, bo taka osoba od razu nastawi się do tego emocjonalnie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.: istnieje PGS, proszę z uchodźcami iść tam. Starczy mi, że zamiast głupich i zabawnych kampanijnych przepychanek i złotego pociągu, jest teraz kręcenie w kółko o arabskich imigrantach wszędzie gdzie się da.

Z forum poza /lj/ praktycznie zrezygnowałem. Myślę, że tak jak większości gaciowiczów nie do końca odpowiadają mi przesadzone zasady postowania. Nie można wrzucać jakichś postów, ani trochę offtopować, a oczekiwanie na odpowiedź trwa czasem i z kilka dni. Niestety nikt tam już nawet prawie nie zagląda.

W /lj/ nie oczekuję poważniejszych dyskusji, ale za to mogę wrzucić po prostu filmik, nie narażając się na usunięcie posta lub upomnienie tylko dlatego, że mój post nie składał się z 5 linijek lania wody .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bawi mnie fakt, że niemcy osadzili część uchodźców w dachau. Czyżby powtórka z historii?

o ile mi wiadomo, nie osadzili, tylko Monachium zastanawiało się nad wykorzystaniem części obozu jako obozu dla uchodźców, do czego nie doszło

a płodność muzułmanów w UE spada nie tylko z powodu lepszego wykształcenia i standardu życia, lecz też (a może przede wszystkim) dlatego, że wśród muzułmańskich imigrantów była nadreprezentacja młodych kobiet (podobnie jest z płodnością Polek w UK)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im najłatwiej dostać się do Europy. Rodzinę często zostawili w obozach w Libanie czy Turcji (gdzie warunki są złe, ale przynajmniej jest bezpiecznie) a w UE starają się uzyskać azyl, dzięki czemu mogliby w normalny (i tani, bo przemyt ludzi jest na tyle drogi, że wiele rodzin stać tylko na wysłanie jednej osoby) ściągnąć resztę rodziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba fakt, że ci uchodźcy najpewniej trafią do obozów (czy jak to tam zwać). Tak jak trafili Czeczeńcy. A w jakich warunkach żyją, to łatwo sobie wygooglać.

No i fakt, że ok połowa przyjętych do tej pory uchodźców z Syrii już uciekła do Niemiec. Nie pamiętam, jak się nazywa fundacja, która tutaj ściąga syryjczyków (prowadzona notabene przez syryjkę), ale jak babka mówiła o ucieczkach uchodźców z Polski do Niemiec, to niemal płakała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt tam już nawet prawie nie zagląda.
DO PGS!? Chyba kpisz. Codzienne nadajnik forum mi przypomina, że jest zupełnie inaczej. Szczególnie ostatnio.
nie narażając się na usunięcie posta lub upomnienie tylko dlatego, że mój post nie składał się z 5 linijek lania wody .

To jest akurat prawda, szczególnie w PGS, gdzie każda kolejna dyskusja bardzo często przeradza się w wojny postów gigantów, złożonych z tony cytatów i odpowiedzi na nie. Tam bardzo ciężko jest utrzymać prosty, treściwy dialog.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przez Syryjkę, tylko przez Polkę, córkę Syryjczyka

która w dodatku opowiada bzdury, jakoby najbardziej zagrożoną grupą w Syrii byli chrześcijanie (a tak nie jest) i to ich sprowadziła do Polski

i twierdzi, że muzułmanom nic w Syrii nie grozi

i startuje z 3 miejsca warszawskiej listy partii KORWiN do Sejmu

http://natemat.pl/154269,80-proc-ludzi-z-bliskiego-wschodu-popiera-panstwo-islamskie-miriam-shaded-bohaterka-manipulatorka

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1627435,1,kim-jest-miriam-shaded-ktora-chce-sprowadzac-do-polski-syryjskich-uchodzcow.read

co do płakania, to

Niektórych urzędników wkurzało, że podczas spotkań na każde ich pytanie, wątpliwość albo krytykę Miriam od razu łzawiły oczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przez Syryjkę, tylko przez Polkę, córkę Syryjczyka

Nie wiem kim jest i mało mnie to obchodzi w sumie. Akurat jakoś tak mi się przypomniało, że coś tam gdzieś mówiła.

która w dodatku opowiada bzdury, jakoby najbardziej zagrożoną grupą w Syrii byli chrześcijanie (a tak nie jest) i to ich sprowadziła do Polski

Dlaczego?

i twierdzi, że muzułmanom nic w Syrii nie grozi

Nom, tutaj to bzdury opowiada.

No ale co z tego? Chyba, że ta jej cała tyrada to tylko chwyt wyborczy.

Btw., akurat do portalu Lisa mam mocne uprzedzenie. Sami są manipulatorami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codzienne nadajnik forum mi przypomina, że jest zupełnie inaczej. Szczególnie ostatnio.

Sprawdziłem, że kiedy opublikowałem tamten post, w PGS nikt nie napisał nic od czterech dni. Spodziewałem się, że jest dużo gorzej, ale i tak chyba nie jest to zbyt zadowalająca liczba. Szczególnie w porównaniu z /lj/.

To jest akurat prawda, szczególnie w PGS, gdzie każda kolejna dyskusja bardzo często przeradza się w wojny postów gigantów, złożonych z tony cytatów i odpowiedzi na nie. Tam bardzo ciężko jest utrzymać prosty, treściwy dialog.

Dokładnie. Każda bardziej zażarta dyskusja za chwilę przemienia się w morze cytatów zmieszanych z łapaniem się za pojedyncze słówka. Posty mają po kilka metrów, a w sumie to ważne są w nich 2-3 zdania.

Btw., akurat do portalu Lisa mam mocne uprzedzenie. Sami są manipulatorami.

Naprawdę to jest portal Lisa? Cholera, facet prowadzi Newsweeka, program w telewizji i jeszcze ma czas na ogarnianie jakiegoś portalu?

Ale racja, moje zaufanie do niego skończyło się już jakiś czas temu, kiedy zaczął publikować kompletnie niesprawdzone plotki, np. o córce Dudy. Dobrze że chociaż za to przepraszał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę to jest portal Lisa? Cholera, facet prowadzi Newsweeka, program w telewizji i jeszcze ma czas na ogarnianie jakiegoś portalu?

Z tym ogarnianiem, to chyba mu niezbyt wychodzi.

Ale racja, moje zaufanie do niego skończyło się już jakiś czas temu, kiedy zaczął publikować kompletnie niesprawdzone plotki, np. o córce Dudy. Dobrze że chociaż za to przepraszał.

Ale wiesz, że to jest przepraszanie na zasadzie "walnę cię w ryj i przeproszę, by za chwilę znów walnąć cię w ryj i przeprosić".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Mimo wszystko zdarzają się u nas w polityce tacy, którzy nawet nie przepraszają.

Hmm... Korwin? Nałęcz? Ta profesorka z PiS? W sumie to długo mógłbym wymieniać, ale na szczęście nazwisk nie pamiętam.

Coś czuję UE się rozsypie.

Mega LoL, jakby z tak błahej przyczyny cudna Unia się posypała. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która w dodatku opowiada bzdury, jakoby najbardziej zagrożoną grupą w Syrii byli chrześcijanie (a tak nie jest) i to ich sprowadziła do Polski

Dlaczego?

Bo najbardziej zagrożoną grupą przez Państwo Islamskie są różne mniejszości islamskie uznawane przez ISIS za bluźnierców

No ale co z tego? Chyba, że ta jej cała tyrada to tylko chwyt wyborczy.

Btw., akurat do portalu Lisa mam mocne uprzedzenie. Sami są manipulatorami.

nie wiem, startowanie od Korwina jakoś nie kojarzy się z racjonalnymi poglądami na tematy imigrantów, muzułmanów czy ogólnie obcych

i w sumie natemat to portal Lisa, ale on sam to raczej mało tam pisze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ktoś może mi wytłumaczyć, jak Katalończycy wyobrażają sobie życie po odłączeniu się od Hiszpanii? Bo jeśli dobrze wszystko rozumiem, to taka nowopowstała Katalonia:

- nie należy do UE,

- nie należy do Schengen,

- nie należy do NATO,

- nie ma waluty,

- nie ma armii,

- nie ma posterunków granicznych,

- nie ma napisanego prawa,

- nie ma swoich wzorów dokumentów (dowodów, paszportów),

a na dodatek FC Barcelona wylatuje z Primera Division i gra sobie sama ze sobą w nowopowstałej lidze katalońskiej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...