Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artius

Optymalny hosting strony www

Polecane posty

Witam.

Poszukujemy hostingu dla strony internetowej, na którą zostanie przemianowany nasz blog. Do tej pory korzystaliśmy z usług bloggera, jednak czas się rozwijać. Jaki hosting polecacie? Chodzi o dobry stosunek ceny do możliwości. Dobrze by było, aby było to w miarę intuicyjne rozwiązanie.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ovh.pl, domeny teraz mają po 9.99 netto, do tego całkiem sensowne serwery. Polecany mi przez znajomego, który siedzi w branży. Mam u nich 3 domeny i jeden serwer.

ZenBox jest też fajny bo mają opcje z serwerami SSD i backupy z ostatnich 14 dni, ale na prosty blog to trochę "overkill".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Tutaj nie chodzi o bloga, tylko zamianę. Zamiast bloga będzie portal internetowy. Więcej pracy, ale też i profity z tego wynikające powinny być warte zachodu. Zależy też aby nazwa strony była np. <tutaj moja nazwa>.pl? Znajdzie się coś w przystępnej cenie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<tutaj moja nazwa>.pl?

To jest domena. Tak jak pisałem wyżej 9.99 netto/rok na ovh.pl i mają dość przystępne ceny na przedłużenie z tego co pamiętam. Na nazwa.pl/domena.pl mają niby za free pierwszy rok, ale nie wiem jak jest przy przedłużeniu (nie mam kontaktu z nikim kto ma tam domeny).

Co do reszty to kwestia serwera i tego czego chcesz tam postawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu portal? Jakie są plany na przyszłość?

Często zamiast pakować się w hosting współdzielony lepiej od razu iść w serwer dedykowany lub VPS, bo oferują większą swobodę.

Hostingi współdzielone miewają różne (niekiedy dziwne) mankamenty np.

- są współdzielone - nie masz gwarantowanych zasobów. Na jednym serwerze często jest paręset lub nawet ponad tysiąc różnych usług i jeśli ktoś mocno obciąży serwer, to cierpią na tym wszyscy inni.

- obsługują tylko wybrane języki programowania lub bazy danych, to i to tylko w wybranych wersjach (w skrajnym przypadku niektóre firmy w ogóle nie aktualizują oprogramowania i zdarzają się jakieś bardzo archaiczne wersje oprogramowania, z którymi już nic nie jest zgodne).

- ograniczenia na liczbę baz danych.

- ograniczenia na czas wykonywania się skryptu (w większości przypadków mało istotne, chyba, że ktoś chce dokonać importu/eksportu bazy danych).

- ograniczenia na obciążenie (z bardziej bolesnych - ilość pamięci).

- ograniczenia na transfer.

- obsługują tylko wybrane usługi - np. często nie mają serwera poczty, a o rzeczach takich jak jabber, VPN, jakiś serwer głosowy właściwie możesz zapomnieć.

- brak możliwości przełączania niektórych opcji (większość hostingów nie pozwala na wybranie jaki moduł ma być wykorzystywany przez serwer do obsługi jakiegoś języka - najczęściej użyte jest połączenie Apache + mod_php + PHP, jeśli ktoś chce używać PHP przez FastCGI, to może mieć problem).

Serwery VPS są pozbawione powyższych wad (no niektórzy usługodawcy limitują transfer) i da się je znaleźć w dosyć rozsądnych cenach. Ogólnie - oferują dużo większą swobodę niż zwykłe hostingi współdzielone, a do tego masz gwarantowane zasoby serwera, więc nie ma ryzyka, że ktoś na tym samym serwerze zje cały czas CPU/pamięć i przez to Twoja strona nie będzie działać. Wadą jest to, że w ich przypadku sam musisz skonfigurować większość rzeczy (np. zainstalować potrzebne oprogramowanie, skonfigurować silnik baz danych, serwer WWW itp.), ale w necie jest tyle tutoriali, że uruchomienie serwisu nie powinno być bardzo dużym problemem.

Serwery dedykowane zazwyczaj są za drogie i są overkillem dla większości osób, ale jeśli plany są ambitne, to można od razu w nie celować. Tu po prostu dostajesz fizyczny serwer, ze wszystkimi tego faktu zaletami i wadami.

Co do firm świadczących usługi hostingowe, to obecnie większość jest dosyć solidna - jest za duża konkurencja, żeby robić większe wałki, chociaż niektórzy i tak próbują.

I tak - sporo osób chwali sobie wspomniane ovh.pl, ze swojej strony polecić mogę również biznes-host.pl

Stanowczo odradzam następujące hostingi:

- nazwa.pl - po prostu poszukaj opinii w necie, wiele osób ma z nimi różne dziwne problemy (a to parametry gorsze niż w umowie, a to problemy z uptimem, a to jeszcze coś innego).

- domeny.pl - również poszukaj opini w necie - tu głównym problemem są wałki przy umowach.

- home.pl - hosting WWW działa na ich autorskim serwerze, który jest do kitu. Duży response time, dorzuca jakieś dziwne headery oraz na domyślnych ustawieniach dokleja kod stat24, tylko robi to w złym miejscu (skutkuje to wyświetlaniem się pustych stron, gdy akurat ten kod się doklei). Taki WordPress właściwie w ogóle nie działa na ich hostingu (tzn. da się go doprowadzić do stanu działania, ale zajmuje to sporo czasu, a i tak funkcjonalność będzie ograniczona). Uniwersalną odpowiedzią ich pomocy technicznej (jak już raczy odpowiedzieć, bo to chwilę im zajmuje) jest coś w stylu - obsługujemy to w wyższej opcji (oczywiście wyższa opcja to wyższe koszty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...