Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alumnus1

Rozwiązany: [3000zł] Komputer do gier

Polecane posty

To ja się podłączę pod temat.

Konsola lekko mi się nudzi, czas na nowego blaszaka bo stary już przy czołgach mi zaczyna robić spadki FPSów.

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu, z obecnego kompa nada się jedynie monitor BenQ G2220HD i nagrywarka DVD. Ramy mam 2x 2GB, więc raczej nic z nich nie będzie.

Komputer ma być do gier, głównie pogrywam w World of Tanks, czekam na Fallouta 4.

3000zł to w miare nieprzekraczalna granica moich funduszy.

Cena 3000zł. Zestaw powyżej się nada?

Taki jest mój "stary komp":

Produkty 1x ArcticSilver ArcticSilver Arcitic Silver 5 25zł 1x Socket AM2/AM2+/AM3 Wentylator: - Procesor: AMD Athlon II X4 635 /2.9GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ 327,05zł Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ 245,08zł Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 295,08zł Druga pamięć RAM: - Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 151,64zł Drugi dysk twardy: - Kieszeń HDD: - Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP 458,20zł Karta dźwiekowa: - Głośniki: - Napęd FDD: - Nagrywarka DVD: LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black) 81,15zł Karta sieciowa: - Tuner TV: - Klawiatura: Logitech DeLuxe 250 Keyboard Black USB 28,69zł Mysz: Razer DeathAdder (Lunar White) 130,33zł Podkładka pod mysz: Pentagram Gaming Mousepad SE 20,49zł Obudowa: Gigabyte Luxo M1000 Black 98,36zł Zasilacz: Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus 188,52zł Listwa zasilajaca: - Monitor: Benq G2220HDA (16:9, FullHD, 5ms) 409,02zł Drukarka: - Kabel do drukarki: - Skaner: - System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit 294,26zł Oprogramowanie: - Oprogramowanie: -

Komentarz:

Proszę o złożenie zestawu - łącznie z pastą termoprzewodzącą - bo jeśli sam wezmę się za składanie to wyjdzie mi najprawdopodobniej rower.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alumnus1

Pamięci mogą zostać, dobierzemy po prostu płytę z czterema slotami na RAM, bo te Goodramy które masz, są w porządku i szkoda żeby się marnowały. Dysk też może zostać. Zasilacz raczej też trzeba wymienić, bo z tego co widzę, ma dwie linie +12V po 18 amperów i do mocniejszych kart graficznych prawie na pewno nie wystarczy, ale wypadałoby, żeby ktoś to potwierdził.

W każdym razie tu masz zestaw z nowym zasilaczem, 4 GB RAM-u (resztę przełożysz ze starego kompa), bez napędu i dysku: http://www.morele.ne...ry/info/muLuVe/

Na takiej konfiguracji pograsz we wszystko w Full HD w okolicach ustawień ultra/wysokich i 60 fps.

Aha, uprzedzam, że ta wersja 390-tki potrafi być głośna pod obciążeniem, tylko że nie masz za bardzo wyboru, bo cichsze wersje kosztują ponad 150 zł więcej smile_prosty.gif

Jeśli preferujesz karty Nvidii, to porównywalny jest GTX 970, ale ten ma mniej pamięci, jest minimalnie wolniejszy w Full HD i zauważalnie wolniejszy w wyższych rozdzielczościach no i może mieć spore problemy w DX12. Na plus ma za to pobór prądu i temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Żona mnie zabije za tego kompa ale cóż zrobić, Playstation fajne jest, ale to nie to co PC....

Fajnie, że RAMy się przydadzą i HDD, zawsze to troche kasy w kieszeni.

I pytanie nieogara - windows z poprzedniego kompa się nada, szczególnie, że co chwilę mi wyświetla propozycję aktualizacji na 10tkę czy będę musiał kombinować nowy? Bo nie wiem jak to jest, czy licencja jest na osobę czy na konkretny komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety według licencji Windows w wersji OEM przypisuje się do konkretnej płyty głównej. Jeśli ją zmienisz, musisz kupić nowego. I tutaj od razu polecam kupienie wersji 8.1 w wersji BOX (której licencja pozwala na przenoszenie systemu między komputerami), a potem zaktualizowanie jej do W10. Wyjdzie taniej i będziesz miał lepszą licencję.

A jeśli nie masz na razie kasy, to możesz legalnie i za darmo używać W8.1 przez 270 dni: http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/14233-darmowa-licencja-windows-8.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie OEM to OEM, ale w praktyce podobno na infolinii MS idzie aktywować licencję OEM na innym komputerze i nie robią z tym zbytnich problemów wink_prosty.gif

Propozycja webtoma wygląda jak najbardziej ok, możesz kupować.

Zajrzyj do tego tematu

http://forum.cdactio...howtopic=271216

Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...