Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lakemist

Rozwiązany: Dysk SSD i karta dźwiękowa

Polecane posty

Witam, jako że nie lubię przeciągać i pisać długo przejdę do konkretów, a więc:

  • Karta dźwiękowa:
  • Jakiego używasz systemu operacyjnego? Niektóre karty mogą mieć słabe oprogramowanie pod część systemów. - Windows 8.1, planowana przesiadka na Windows 10
  • Czy dopuszczasz możliwość własnoręcznego "tuningu" karty? Niektóre dźwiękówki pozwalają na wymianę ich podzespołów poprawiając wrażenia akustyczne. Oczywiście takie modyfikacje są równoznaczne z utratą gwarancji. - Wolę się w to nie bawić :)

Do tego potrzebowałbym jakiegoś przyzwoitego dysku SSD.

Specyfikacja komputera :

Buda: Obudowa Zalman Z3 - USB3.0 - CZARNA

MOBO: ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN - (B85 PRO4)

RAM: GoodRam DDR3 PLAY 8192MB PC1866 2 x 4GB BLUE CL9 (GYB1866D364L9A/8GDC)

HDD: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Napęd: LG GH24NSB0 RBBB black bulk SATA (bez softu) GH24NSB0RBBB

PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

CPU: Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

GPU: MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G)

Na całość chciałbym przeznaczyć około 500 zł. Karta będzie działała pod słuchawkami SuperLux HD 681, i tutaj prosiłbym o poradę, czy jednak jest sensowność kupywania karty dźwiękowej pod takie słuchawki czy może jednak nie poprawi swojego brzmienia (nie żeby było złe, ale z integrą to jak z integrą).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku SSD najlepiej byłoby wziąć 250GB (bo 128GB to na dzień dzisiejszy trochę mało - zainstalujesz system, dwie większe gry i właściwie miejsce się skończy), najkorzystniej wypadają Cruciale BX100/MX200.

Na kartę zostanie 100-150 zł, a w takim budżecie najczęściej polecane są Xonary DG/DGX. Niedawno natknąłem się na AIM SC8000, która wydaje mi się generalnie całkiem ok i zgodnie z recenzją byłaby lepszym wyborem, ale zdecydowanie poczekaj no opinię kogoś bardziej obeznanego. No i na allegro są obecnie dwa teoretycznie nowe Xonary D1 - trochę brakuje informacji o ich przeszłości, ale jakbyś takową zdobył za to 150 zł, to byłaby to całkiem fajna opcja (przy czym podobnie jak w przypadku DG i SC8000 jest na niezbyt przyszłościowym złączu PCI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, przy okazji czytania tej recenzi przypomniałem sobie o jednej rzeczy, mikrofonie. Zalman - Zm-MIC1. Z tego co wyczytałem w karcie AIM SC8000, brak jest wejścia od mikrofonu co bardzo by mi się przydało ze względu na szumy (nie wiem na jakiej zasadzie to wyłapuje, ale ponoć są bardzo denerwujące. Ja tam ich nie słyszę ale znajomi tak smile_prosty.gif)

EDIT: Na Xonara DGX jest na morele nawet przecena, o całe 42 grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak obecnie podłączasz Zalmana do komputera? Bo sam zauważyłem sporą różnicę w głośności szumów zależnie od tego, czy podłączam go do przedniego panelu, czy bezpośrednio do płyty głównej.

Wiesz, te 42 grosze to niemal 3 promile, całkiem sporo w porównaniu z tym XFX wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam go do panelu przedniego, postaram się go podłączyć z tyłu do płyty głównej i ogarnę co i jak. A te przeceny na morelach to mają czasami faktycznie szalone.

EDIT: Po wpięciu mikrofonu do panelu tylniego, magiczne szumy znacząco się zmniejszyły, także tę kwestię mamy rozwiązaną (Dzięki za podpowiedź :)). A więc teraz czekam tylko na kogoś obeznanego przy dźwięku i będę mógł zamawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi post pod postem, ale jak edytuję post to chyba nie podbija mi tematu. A chciałbym się jeszcze spytać, czy zarówno do dysku jak i karty jest dołączone potrzebne okablowanie czy trzeba samemu się w nie zaopatrzyć?

Co do wyboru, wezmę chyba Cruciala BX100 (Chyba że naprawdę warto dopłacić te 44 zł do MX200 to wtedy wezmę go), oraz Xonara DGX (I tutaj znowu mam "chybianie", że ktoś powie co nieco o tym AIM SC8000, lub jakąś inną jeśli ktoś coś powie o lepszej alternatywie, choć w tym budżecie takowych raczej dużo nie ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałbym się jeszcze spytać, czy zarówno do dysku jak i karty jest dołączone potrzebne okablowanie czy trzeba samemu się w nie zaopatrzyć?
O ile mi wiadomo, w przypadku karty żadnych kabli nie trzeba podłączać (można podpiąć przedni panel, no ale wtyczka powinna być gdzieś w obudowie), natomiast w przypadku dysków o okablowanie musisz się zatroszczyć sam.
Chyba że naprawdę warto dopłacić te 44 zł do MX200 to wtedy wezmę go
Wzrost ceny z grubsza pokrywa się ze wzrostem wydajności.
Po wpięciu mikrofonu do panelu tylniego, magiczne szumy znacząco się zmniejszyły
Obstawiam, że cała ta magia to nieekranowany kabelek wewnątrz obudowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przednim panelem to w ogóle przeboje miałem. Nieomal nie obciąłem wtyczki od słuchawek bo myślałem że tam coś padło, i w ostateczności podpiąłem do tylniego i słuchawki grały jak nowe (na przednim panelu grały jak chciały, po poruszeniu wtyczką coś tam się jakby regulowało i było ok na jakiś czas).

A do tego SSD to wystarczy zwykły SATA czy coś jeszcze specjalnego? I przy podanej specyfikacji powinienem mieć raczej wolny slot PCI-e na kartę, zgadza się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam po co czegoś przed Wami zatajać (i tak by to działało na moją niekorzyść a nie na Waszą :))

Lepszy będzie

http://www.morele.net/akasa-kabel-proslim-sata-3-kabel-30cm-prosty-niebieski-ak-cbsa05-30bl-551455/

http://www.morele.net/akasa-kabel-sata-3-50cm-katowy-uv-niebieski-ak-cbsa01-05bv-552175/

Niby 30 cm to mało się wydaje, a 50 cm już dużo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, 30cm to może być trochę mało. Co jest nie tak z tym? No chyba, że wolałbyś wtyczkę kątową, to ten drugi powinien się nadać (okrągły kabel SATA, dodatkowo z podświetleniem blink_prosty.gif).

I tak swoją drogą, to cała masa tego badziewia jest dostępna na allegro, może wyrwiesz coś w rozsądnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerze mówiąc, wklepałem po prostu w morele Sata 3, i wybrałem co ciekawsze. A ten co podesłałeś to całkiem fajna opcja. Z allegro raczej nie będę brał bo w morele będę chyba wszystko w jednej paczce to chociaż na przesyłce zaoszczędze.

W każdym razie to wszystko raczej. Bardzo Ci dziękuję za poświęcenie mi Twojego czasu i pomoc.

Temat raczej do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...