Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Monsteron

Komputer stacjonarny dla gracza - ok. 3 500 zł

Polecane posty

Witam,

Planuję kupić nowy komputer stacjonarny głównie do gier (pewien zabójca potworów mnie do tego nakłoniłwink_prosty.gif). Od kilku lat prawie całkowicie nie orientuję się w kwestiach sprzętu, dlatego zakładam ten temat.

  • Budżet na komputer: 3500-3650 zł
  • Części do kupienia: samo pudło
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gry oraz standard pokroju odpalenia Worda, Gimpa i kilku małych programów w tym samym czasie,
  • Preferowany sklep: -
  • Rozdzielczość monitora: 1920x1080
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Dodatkowe uwagi: 16 gb ram. Zastanawiałem się nad kartą Radeona, ale z tego co ostatnio czytam, to produkty AMD ostatnio niestety dołują, aczkolwiek jestem otwarty na uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1 - GTX 970, i5, płyta główna w formacie mATX i dopłata 130 zł (w razie czego jest gdzie ciąć)

#2 - GTX 960 4GB*, nieco szybsza i5, płyta w formacie ATX i SSD 128GB**

I tak właściwie do czego potrzebujesz tych 16GB RAMu? Nie mógłbyś wziąć teraz jednej kości 8GB i za jakiś czas dokupić drugą?

*Może być też R9 380 4GB - jest nawet nieco wydajniejsza, ale pobiera więcej energii, nieco gorzej się podkręca i miewa niezbyt dopracowane sterowniki.

**Warto by było dorzucić do większego, szybszego i lepiej wycenionego MX200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, pomyślę nad nimi.

Co do RAMu, to planuję kupić kompa na 3-5 lat i nie martwić się jego modernizacją. W międzyczasie 16 GB stanie się standardem, więc takie założenie wydaje mi się przyszłościowe. Poza tym więcej RAMu to także większa wydajność sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, póki co nie zauważysz różnicy w grach między 8gb a 16gb ramu. Ja sam jakieś kilka miesięcy temu złożyłem kompa za jakieś ponad 4000zł a wziąłem 2x4gb ramu. Nawet teraz w niektórych nowych grach wystarcza 4gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...