Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neferx

Cicha i przewiewna obudowa

Polecane posty

Cześć, tak jak w temacie, szukam obudowy, która zapewniłaby dobrą cyrkulację powietrza, a zarazem byłaby cicha. Na początek zastanawiam się nad Zalmanem Z3 Plus i SPC Gladius m40, którą z tych dwóch lub jaką inną w podobnym segmencie cenowym wybrać? Nie planuje zakupu dodatkowego chłodzenia, a karta to GTX 970 od Gigabyte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brałbym M40, co prawda aktualnie jest ciut droższa od Z3+ i ma jeden wentylator mniej ale za to dostajesz kontroler wentylatorów obsługujący ich 6 sztuk oraz stację dokującą na dyski 2,5" i 3,5". Wyglą kwestia gusty, mi się bardziej M40 widzi, jest prosty, bez udziwnień typu diody czy dziwne kształty. Wentylatory fabryczne ustawione na LOW są na prawdę ciche,

na HIGH już je słychać ale i odpowiednio mocniej wieją, a jak lubisz zostawiać komputer na noc to można je całkowicie wyłączyć.

No i według mnie M40 jest łatwiejsza w czyszczeniu i lepiej ofiltrowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, trudny wybór co do obudowy jeszcze przede mną, ale chciałbym was jeszcze zapytać o resztę zestawu.

W planach miałem złożenie czegoś takiego: http://screenshooter.net/101675638/vmwytdg

Co sądzicie o takim zestawie? Zastanawiam się w szczególności nad dyskiem, pamięcią ram, zasilaczem i płytą główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk ok (chociaż porównywalny WD10EZEX jest minimalnie tańszy), płyta też (no chyba, że byłbyś skłonny dorzucić 30 zł do formatu ATX w postaci B85-G43).

Pamięci wymieniłbym na te (bo tańsze, a parametry identyczne), a co do zasilacza, to chyba mógłbyś pomyśleć o wzięciu niemodularnego Anteca VPF 450.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że z przodu obudowy masz jeszcze 2xUSB 2.0 i 1xUSB 3.0, to akurat tą kwestią bym się w ogóle nie przejmował.

W formacie ATX masz więcej złącz na karty rozszerzeń, więc warto się nim zainteresować, jakbyś planował zakup kilku takich kart (np. dźwiękowej, WiFi, czy czegoś w ten deseń).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że te USB z obudowy korzystają tak jakby z tych z płyty. Szkoda, że płyta nie ma zintegrowanej karty WiFi, ale pewnie i tak bym z tego nie korzystał.

Będę potrzebował jeszcze pomocy co do wyboru monitora. Planowałem zakup tego: http://www.x-kom.pl/...-p-czarny.html

Tylko ta niestabilna podstawka mnie trochę odpycha. Zależałoby mi aby miał około 23" i był ''flicker-free'', cena w granicach 600zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Antecu wiem tyle, że to wyższa półka od VS 450 (ma choćby niezależną regulację napięć), ale może ktoś bardziej ogarnięty w temacie powie Ci coś więcej. W każdym razie był polecany nawet, jak różnica w cenie między nimi wynosiła ~50 zł.

Co do monitora - niestabilna podstawka oznacza raczej tylko tyle, że jak poruszysz biurko, na którym stoi, to może się on trochę pobujać. No ale za tyle wolałbym kupić Samsunga S24D590PL (w x-komie go nie ma, ale możesz kupić gdzieś indziej) - ma większą przekątną, sztywniejszą podstawkę i na pewno niski input lag. Ewentualnie dla dodatkowego złącza warto się zainteresować S24D590PL (tyle że znowu lepiej z innego sklepu, bo w x-komie ma podłą cenę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą przewagą Anteca jest przetwornica DC-DC, co z kolei przekłada się w głównej mierze na stabilniejsze napięcia (co nie jest zbyt mocną stroną Corsair VS). Do tego dochodzi także m.in. większa sprawność i pewnie lepszej jakości komponenty (tu trochę strzelam), bo jakby nie patrzeć, VS to jeden z najtańszych sensownych zasilaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdecydowany na obudowę zalman z3 plus, ale po tygodniu od złożenia zamówienia w x-komie przypomniało im się, że jej nie mają.. Możecie polecić jakaś obudowę z oknem o wyglądzie podobnym do zalmana z3 plus w granicach 200zł?

@edit Zastanawiam się nad Gladiusem M40 (mimo, iż fabrycznie pozbawiony jest okna), ale przeczytałem wiele opinii, w których użytkownicy wypowiadają się na jej temat dość pesymistycznie. Duża część osób zarzuca obudowie tandetne chińskie wykonanie. Co Wy o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...