Skocz do zawartości

Need for Speed (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Heh gram na dwóch różnych trudnościach, i chyba nie ma różnicy kasy :/

Ale spoko ja też mam w tej chwili 4 autka i jak kupiłem tego 4 i chciałem z nim coś zrobić tzn zrobić go całego na maxa, to ze 103000 zrobiło się nagle 6 000 :P

Nie martw się ja mam już 50% prawie a już się gra prawie kończy <lol>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh gram na dwóch różnych trudnościach, i chyba nie ma różnicy kasy :/

Szkoda, bo w jedynce cała różnica poziomu trudności mówiła, że im wiekszy to więcej kasy. Więc mamy taki malutki babolek, który odrobinę przeszkadza ...

Zauwazyłem co jeszcze zmieniono w drugiej części. Samochody są jakby bardziej podatne na nasze sterowanie i słuchają się bardziej. Teraz gdy tak zagram sobie w jedynkę to jakoś drętwo się jeździ. Pozatym czasami gdy zbyt mocno wejdę w zakręt tracę kontrolę nad samochodem i on automatycznie zaczyna kręcić się w kółko. Jeszcze uzywanie ręcznego - stał się dla mnie mało uzyteczny w Street X, bo nie wiem czemu, ale zbyt długie naciskanie sprawia utracenie prędkości i wyrąbanie w bandę. :D

BTW. Czy moderatorom nie przeszkadza, że gadamy o tej grze w dziale o pierwszej części?? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffffff ukończyłem właśnie grę na poziomie HARD.. nie powiem... nie było łatwo, gra już po odblokowaniu Heights robi się dosyć trudna - nie ma mowy o tym, aby późniejsze wyścigi wygrywać w pierwszym podejściu. Komputer jest coraz cwańszy. Szczególnie zaskoczyło mnie umiejętne wykorzystywanie nitra przez niego. Przy obglądaniu creditsów stwierdzam, że w sumie ta gra to.... nic takiego wielkiego. Ot ładne, cukierkowe samochody i przesadnie kolorowe miasto z wiecznie świecącą się powierzchnią asfaltu. Powiem szczerze, że siłowo przeszedłem ją tak szybko - po prostu brakowało mi miejsca na dysku i to był pierwszy tytuł na odstrzał z mojego dysku spośród : Kotora, HL2, FC, XIII i nowego Larrego...

Dla maniaków samochodówek - pozycja obowiązkowa, dla niezdecydowanych - fajna gra, ale może się znudzić, dla reszty - szkoda kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość soundluk

dla mnie tam underground2 to gierka wypasiona, duzo zmian [dodatkowe czesci, nowe auta] po prostu full wypas, czekalem na nia z niecierpliwoscia i w koncu sie doczekalem :D szczegolnie podoba mi sie to, ze mozna swobodnie jezdzic po miescie...

aha, i jeszcze cos: mam z nia problem :/... zadalem pytanko w pomocnej dloni ale nikt nie raczyl odpowiedziec :/ moze ktos juz mial takiego babola [bo to jest babol napewno], mianowicie mam ciagle zaciagniety reczny!! to nie wina klawiatury, napewno mi sie spacja nie zaciela... po prostu tylnie kola w samochodach sie nie kreca!! i w karierze i w quick race... nie pomaga zmiana samochodow... nie pomaga zmiana ustawien sterowania... juz nie wiem co robic :( pomozcie graczowi!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Doctor_Andre

Ta gierka jest po prostu świetna!!! Bardzo podoba mi się to ogromne miasto po którym możemy spokojnie się poruszać!!! Masa samochodów, tysiące różnych części - normalnie można siedzieć tylko w tym sklepach i zmieniać swoją brykę o co raz to nowe i nowe i nowe.... części!!! Bardzo ciekawe są nowe tryby wyścigu - X streets, URL no i to co można ścigać się z jednym kolesiem po całym mieście aż któryś ucieknie na 1000 stóp :twisted: No i wreszcie nie musimy jeździć tego co nam każą - tylko to na co mamy teraz ochotę!!! Gierka super wciąga - dzisiaj przesiedziałem nad nią..... 8 godzini!!! Jeszcze z żadną gierką tak świetnie się nie bawiłem!!! Są oczywiście małe błedy (np. deszcz padający TYLKO na nasz samochów - dziwne, nie?) ale w niczym one nie przeszkadzają i można nad siedzieć gooooodzinami :D Poleciłbym tą grę nawet tym którzy nie przepadają za samochodówkami - na pewno dla tej gry zrobiliby wyjątek!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zagrałem :D (a raczej gram cały czas)

Grałem przez kilka godzin i gra nadal mnie ciągnie do siebie.

Muzyczka bardzo fajna, grafa też niezła (ale nieraz mam wrażenie jakbym jechał w 1 części) - gram na GF2Ti w 640x480, full detail i AA i gra nie skacze (tylko zaraz po doczytaniu przez jakieś 2 sek).

Miasto duże (ale chyba jeszcze całego nie odblokowałem bo mam dopiero 13%).

Dużo innowacji (nawet można zmieniać kolor wskazówki od licznika, cyferek, cyferblatu) - dużo nowych częsci tuningowych (car audio :D).

3 nowe tryby gry (U.R.L. - jazda po torze wyścigowym, Street X - niewiem jak wytłumaczyć, Downhill Drift)

Fajnym dodatkiem jest hamownia i możliwość ustatiwania bryki pod dany tryb gry.

Jeszcze pogram troche i wypowiem sie (żeby emocje opadły i zaczęło sie dostrzegać wady)

Teraz mam 9,5/10

PS. I jeszcze taki miły dodatek jak możliwość wyboru sponsora, własnoręczne robienie fotek na okładki pism/DVD :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M_U_R_D_O_C

Dawno żadna samochodówka nie przyssała mnie tak mocno jak NFSU. Grafika, opcje tuningu bryczek :twisted: , trasy (choć się powtarzały jako odbicia lustrzane to i tak nie znudziły mi się) i mocno dający się we znaki poziom trudności :evil: i nierealny realizm :D oraz model zniszczeń, a raczej jego brak (wiem, że inaczej nie byłoby tych bryk ale mimo wszystko chciałbym ujżeć odpadające spojlery i roztrzaskane noeny :) ). Czepiam się co prawda na siłę bo wiem, że ten tytuł zawładną mną na wiele dni :twisted: . Polecam wszystkim miłośnikom samochodówek i tym, którym słowo "tuning" kojarzy się z deską do prasowania zamiast ze spojlerem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter666

Może ja tak przychylnie nie będę się wypowiadał. Przede wsyztskim wkurza cziterskie AI, szczególnie w yścigu bodaj 103 (tam gdzie 7 kółek). Drugą wadą jest to, że conajmniej 7 razy się scigasz po tym samym torze - wspak, lustrzanie, 3 kółka więcej - ale zawsze jest to ten sam tor. Reszta to faktycznie małe uchybienia, może poza tym, że kiedy się już odkrywa Nissan Skyline, to nie ma sensu brać innych wózków, bo z każdym przegra. I by nie było: przeszewdłem NFSUG 3 razy (! śmiejcie się:)), pierwszy by przejść, drugi by przejść wszytsko na hardzie, trzeci by wszystko odkryć (na driftach to łatwe). I mimo, że za każdym razem przejeżdżałem trasy z zamkniętymi oczami, to chciało mi się jeździć. Czy kupić? Może nie, ale jak kumpel ma, to nie ma się nad czym zastanawiać, tylko brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFS:Undergound 2 jest świetny i tyle. Ta gra dział jak magnes , nie pozwala się oderwać przez długie godziny od komputera .Wczoraj włączyłem tylko z zamiarem przejechania paru wyścigów a skończyło się na 4 godzinach non stop. Świetna muzyka ,( choć myślę że w części poprzedniej była lepsza) bardzo dobra grafika. (motion blur wymiata)

Masa części , dużo samochodów , swoboda , wiele smaczków (np.robienie zdjęcia do magazynów ) robią z tej gry świetny tytuł wart polecenia.Nic tylko kupować i grać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do NFSU2 podchodziłem troche z niepewnością, bo muszę powiedzieć, że w część pierwszą nie grałem ani sekundy, nawet jej w akcji nei widziałem[nie bijcie :P ]. Jednak okazało się naprawde świetną grą - od jakichś 2 lat, jeżeli spędziłem przy jakiejś grze więcej niż godzinkę, półtorej dziennie to było MAX. A tymczasem NFSU2 musiało tą tradycję zniszczyć i podeptać - odpaliłem wczoraj po południu i grałem do 1 w nocy ;] . Tak samo dzisiaj - włączyłem rano, koło 10.00 i skończyłm jeździć dopiero przed chwilą. Wciąga jak bagno i do zaoferowania ma naprawdę dużo.

Grafika niezła[szczerze mówiąc to myślałem, że będzie nieco lepiej...], ogromna przestrzeń do "przejeżdżenia"jak na samochodówkę[chyba tylko w GTA było tego więcej, chociaż to nie do końca samochodówka :wink: ].

Ogrom części do przerabiania wozów - jak zobaczyłem ile jest rodzajów kołpaków to myślałem, że do końca dnia nie zdążę przejrzeć wszystkich :P .

I coś co mnie szczególnie rozwaliło - oprawa dźwiękowa. Muzyka przyzwoita[nawet bardzo - w niewielu grach można spotkać coś więcej niz HH i pochodne, których nie znoszę :P ] i genialne wprost dźwięki. Jeżeli macie dobry zestaw głośników z subwooferem - polecam wyłączyć lub ściszyć muzykę i dać odgłosy silnika itp. na full - zrywa kask!! :]

Ogólnei rzecz biorąc - świetny produkt, z ogromną grywalnością, masą detali uprzyjemniających grę, dobra grafika i wymiatające dźwięki - czyli jeżeli ktoś jeszcze nie ma, niech nie traci czasu i idzie kupić bo warto :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie dobry zestaw głośników z subwooferem - polecam wyłączyć lub ściszyć muzykę i dać odgłosy silnika itp. na full - zrywa kask!! :]

Ja może nie mam takiego zestawy jeno mocną wieże, ale dzwięk robi wrażenie.

I tu bardzo fajna sprawa - przy zmianie układu wydechowego, albo upgrade silnika - bryka całkiem inaczej brzmi :D

Już nie moge sie doczekać jak bede miał dostępną największą rure - dam głośniki na maxa i sąsiedzi pożałują :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz o dzwiekach mowa to swietnie brzmi tez ten swist kiedy mijamy jakies przeszkody bardzo blisko lub jesli przejezdzamy tuz obok innego samochodu 200km/h - az sie wlos na glowie jezy ;)

ja na swoich 2 glosnikach niestety nie moge sie delektowac w pelni tym znakomitym dzwiekiem ale niedlugo zmiana na zestaw 7,1 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie niestety na N4S:U2 nie stać (jeszcze ;) ), przez co musiałem zadowalać się jedynie demkiem. Ale właśnie musiałem, w piątek byłem u kumpla i tam trochę pograłem (a przy okazji załatwiłem sobie tą gierkę na następny weekend - nic mnie wtedy od kompa nie odciągnie :D ).

Grafika bardzo przyjemna, olbrzymie miasto (przynajmniej to co było odblokowane na 20%), olbrzymia ilość części (chyba nie da się na raz ztuningować na maxa 2 autek, żeby kasy starczyło - choć można byłoby ścigać się z tymi autkami co jeżdżą po mieście [tylko ile czasu na po byłoby potrzebne, jeśli za jedno zwycięstwo dostaje się marne 100]).

Nowe tryby są bardzo przyjemne - choć prawdę mówiąc wolę normalnego driffta ;] Ale mistrzostwa na torze wyścigowym są bardzo miłe.

A jeśli chodzi o samą radość z jazdy, to jest ona olbrzymia. Szczególnie podoba mi się, to że za efektowną jazdę odnawia się azocik, no i to, że wreszcie ręczny przydaje się do czegoś więcej, niż tylko od driffta (w jedynce, ręcznego wykorzystywałem jedynie w tym trybie - w innych wyścigach nie był potrzebny).

Ale jest też coś co mi się nie spodobało - gdzie podział się Knock Out? No, jak można było wywalić jeden z najbardziej ekscytujących trybów?

Choć i bez tego trybu gra i tak grzechu warta. Oby od piątku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twarzerr
Zauwazyłem co jeszcze zmieniono w drugiej części. Samochody są jakby bardziej podatne na nasze sterowanie i słuchają się bardziej. Teraz gdy tak zagram sobie w jedynkę to jakoś drętwo się jeździ. Pozatym czasami gdy zbyt mocno wejdę w zakręt tracę kontrolę nad samochodem i on automatycznie zaczyna kręcić się w kółko. Jeszcze uzywanie ręcznego - stał się dla mnie mało uzyteczny w Street X, bo nie wiem czemu, ale zbyt długie naciskanie sprawia utracenie prędkości i wyrąbanie w bandę. :D

Nigdy nie rozumialem inicjatywy w postaci recznego. :P Jakos wole minimalnie odpuscic gaz, a i tak potem na to samo wyjdzie.

Dziwi mnie jedna rzecz, taki maly babolek. Pierwszy raz go ujzalem na poczatku gry. Na mapce mialem obok siebie Street X i Drift, wiec spragniony nowosci wszedlem w StreetX. Po powrocie Drift juz zniknal. :/ Szkoda, ze samemu trzeba odkrywac kolejnosc w jakiej zaliczac wyscigi, aby moc wystartowac we wszystkich...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, gra na którą tyle czekałem nie rozczarowała mnie, ( w przeciwieństwie do RCT3), Świetnie chodzi, piekna graficzka, mnóstwo opcji tuningu, zabawa na długi czas (przynajmniej dla mnie, ja się grami delektuje , przechodzenie dla mnie Vice City w dwa dni nie sprawia mi radości), w CDA powinno dostać ocenę przynajmniej 9/10, a stoję mocnym murem za 10/10, no i teraz czekanie na dwie gry moichmarzeń, San Andreas i Baldurs Gate III

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu bardzo fajna sprawa - przy zmianie układu wydechowego, albo upgrade silnika - bryka całkiem inaczej brzmi Już nie moge sie doczekać jak bede miał dostępną największą rure - dam głośniki na maxa i sąsiedzi pożałują :]

Silnik brzmi w tej części bardzo groźnie, aż czuć, że rwie się do roboty. Szkoda tylko, że komputer stoi w pokoju rodziców i muszę grać na słuchawkach ale co tam... certyfikat THC mówi sam za siebie :).

gdzie podział się Knock Out?

I dobrze...dla mnei był to najbardziej nieciekawy tryb w NFS jedynce :P. Czasami baaardzo doprowadzał do szału :D i to dak, ze raz zdenerwowany wyłączyłem komputer i nie chciało mi się grać przez cały dzień. A to sie rzadko zdarzało u mnie.

szczerze mówiąc to myślałem, że będzie nieco lepiej

Nie dziw sie to engine z pierwszej częśći. Robienie nowego mogło dać kolejne pół roku roboty nad dwójką. Tak mamy zmodyfikowany i bardzo ładny , który nie rozczarowuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość laos(krzychu231)

Ekhm, no co bede pie****ł NFS: UNDG 2 poprostu wymiata.

+

-ogromne miasto po ktorym mozemy sie poruszac swobodnie bez zadnego loadingu[!!!]

-dźwięki, szczególnie takie rzeczy jak , odglosy silnika a najlepiej dzwiek podczas przejezdu pod mostem :D ziuuuuu... MIODZIO

-grafika, nie zgodze sie ze jest slaba, autorzy wcale nie zapowiadali ze bedzie super hiper giga siakaś, mowiono ze bedzie niewiele rozniaca sie od jedynki [ przeciez od premiery pierwszej czesci minelo chyba cos ok. roku (?) ]

-strasznie duzo mozliwosci tuningu i samych czesci

-nowe tryby [ choc i tak wole te stare :D ale przynajmniej sie postarali :P ]

-ogólnie wiegachna grywalnosc

-bardzo dluga starczy z pewnoscia na wiele czasu

-od cholery tych plusów zagrajcie to sami sie dowiecie :]

-

-wymagania

-trzeba przejechac pol miasta zeby dojechac do wybranego sklepu :twisted:

-hmm...nic mi nie przychodzi do glowy

Czekalem na tą gre i sie nie zawiodlem. Jest chyba pelniejsza grą od pierwszej czesci. Gra po prostu wymiata :D

PS Knock aut jednym sie spodoba a drugim nie. Ja jakos za bardzo nie odczulem jego braku [szczerze mowiąc to wogule tego nie zauwazylem :lol: ]. No ale chyba powinien byc w dwójce.

PPS Street X chyba polega na walenie innymi samochodami i bande toru [ nie wiem jak to wytlumaczyc] trzeba po prostu strzelic "bodika" w inny samochod a ten sie zatrzyma na bandzie. Krótkie trasy po kilka okrązen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka jazdy jest swietna,

Tak jak i moje oceny z owego przedmiotu :evil:

w Undergroundzie wiele tras można pokonać prawie bez hamowania

Wszystkie, a przynajmniej ja sie nie spotkalem z takimi, gdzie bym to musial uzywac hamulca.

speed speed speed !!!!!! to jest najważniejsze w każdym nsf.poza tym to nie colin nie?zaciągnij ręczny przy 100 km/h w seryjnym aucie...wiesz co sie stanie ?a nic sie nie stanie kompletnie!!!oprócz prawdopodobnie zjaranego hampla lub wytarcia okładzin czy klocków.auto bedzie jechało dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, powiem wam co ja wiem na temat pixelków w tej grze

Wejdźcie w opcje - przesuncie pasek z detalami (ten pod rozdziałką) na maksa w prawo, a potem możecie edytować w menu Configure (żeby na przykład zjechać z full anti-aliasingiem).

Działa nawet na GeForce 4MX 420 (wiem bo sprawdzałem).

Hej Soull czy ty przypadkiem nie majstrujesz juz recki Underground 2 do GC?! Jesli tak i mnie wyprzedzisz, to... :)

Spoko, jak Ci tak zależy to się wstrzymam :P Poza tym wole postawić na jakość a nie na szybkość - nie mam zamiaru popełnić takiego błędu jak przy "Redline" :P... A jak wykrece w karierze 100% ("na szybko" udało mi się przejść przy troszkę ponad 60% procentach, a finałowy pojedynek z Calebem zakończył się prawie 8-mio sekundową przewagą z mojej strony) - to zarzuce 'sejwem' :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh my tu gadamy o "dwójce", a tu jakieś texty o jedynce włażą :P

Nie uiweżycie, miałem Format i mi ZJADŁO save'y i teraz całą grę na nowo :(, No cóż lubię jeździć, ale nie tak wolno :/

A wam wszytkim polecam pojeździć trochę Mazdą RX8 bez włączonego systemu kontroli trakcji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na poziomie Hard z wyłączoną kontrolą trakcji i manualną skrzynią biegów i muszę Ci powiedzieć, że bardzo się zawiodłem na RX-8... zresztą podobnie się sprawa ma z 3000GT i Audi TT... chociaż ten ostatni pozytywnie zaskoczył mnie prowadzeniem, ale co z tego skoro wszystko inne kuleje? Najlepsze wozy w NFS:U2 to Mitsubishi Lancer Evo VIII, Subaru Impreza WRX STi (dźwięk tego boksera jest wyje-zaje-fajny :P ) nio i oczywiście Civic Si Coupe :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czemu zawiodłeś się na RX8, bo ja z jedynki wyniosłem takie wrażenie po RX7, że jest to samochód ciężki w prowadzeniu i trzeba uważać na używanie hamulca, no i tu jest taq samo (tym bardziej z wyłączoną kontrolą trakcji :))

Poza tym samochód prowadzi się świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jakie są jeszcze samochody po tym jak dostaje sie jeszcze Audi TT ?

Bo niewiem czy kupować AudiA3 i TT czy czekać jeszcze na inne.

I po ilu procentach przejścia dostępne są wszystkie bryki?

Mam juz coś ok 35% i mam ostatnią brykę w Car Locie - TT

Gram nałogowo - tylko teraz zaczyna sie szkoła i nie mam jak :(

Ale sobie odbiję w weekend

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_J :arrow: ja tez jezdze TT`ka a mam juz prawie 60%.

Po niej pojawily sie u mnie Ford Mustang GT i Mazda RX8. Moim zdaniem jednak ten pierwszy jest troche za wolny a Mazda znowu za trudna w prowadzeniu zeby sie nia sciagac (zbyt nadsterowna). Tak wiec zostalem przy Audi TT, ktore tak dopiescilem ze mam juz ranking 10.0 a w dodatku jest baaaardzo szybka i swietna do driftu.

Nie wiem dlaczego (pewnie wygral jakis dodatkowy wyscig) ale koles, bedacy mniej wiecej na tym samym etapie gry co ja, ma juz Subaru Impreza (i jezdzi nim juz chyba gdzies do 50% ukonczenia gry) - byc moze u ciebie tez niedlugo sie pojawi... Mam nadzieje, ze rowniez u mnie ;)

EDIT

Wlasnie przejewchalem URL na lotnisku (te 3 zolte kolka) i mam nowe car`y :) m.in. Nissan Skyline i wspomniany przez ciebie Paweł_J Lancer!! - tak wiec kieruj sie na lotnisko :)

Co do tej mazdy to pomylilem sie - chodzilo mi o RX7 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...