Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

hehe swojego czasu napisalem na forum o nfsu1 ze posiada rozbudowany tuning itd. teraz gdy zglebilem sie znacznie bardziej w swiat tuningu z perspektywy czasu mozna odniesc wrazenie ze nfsu1 jest po prostu prymitywne. Malo czesci do wyboru, brak jazdy po miescie, jednak slabo rozbudowane mozliwosci tuningu itd. Z perspektywy czasu nfsu1 zasluguje IMO jedynie na 7/10. Ach, jak ten czas leci... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale muza w pierwszej części była lepsza. I jakaś taka jakby jeszcze łatwiejsza ta druga... Jedynkę skończyłam na hardzie całą a ta - taki cienias jak ja wygrywa większość wyścigów za pierwszym razem :D

heh to zupelnie jak ja muza w dwojce to juz inne klimaty :( A ja osobiscie draga bardzo lubie i zawsze konczylem na raczej wysokich miejscach (perfect shift rulez!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość :chupacabra:

Ja bez wygranej nie kończę! Ale bywa, że się nieźle namorduję, zanim wygram :) Fajnie zrobili z możliwością pojeżdżenia po mieście - można się pobawić, pooglądaćwidoczki - bo w jedynce na wyścigach raczej się na to nie zwracało uwagi...

Najlepszy jest outrun - tam przynajmniej są jakieś emocje, że możesz stracić kasę, nie możesz sobie do woli zaczynać od nowa. Podoba mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu nfsu1 zasluguje IMO jedynie na 7/10. Ach, jak ten czas leci... :wink:

Wysoką dostała ocene, bo wtedy nic nie było o tuningu (no na konsole to by sie cos pewnie znalazło) więc wszystcy się cieszyli z tego co było.

Ale jak na tamte czasy to gra była niezła (teraz jakby przy NFSU2 wydał coś takiego jak pierwsza część to by nieźle ją zjechali ;) )

Fajnie zrobili z możliwością pojeżdżenia po mieście - można się pobawić

To nieźle wykombinowali.

Widocznie podłapali że swobodna jazda a'la GTA3 and VC podoba się wszystkim, ew. system sklepów to wymuszał :P

Mi też to odpowiada, jedyny minus to ten, że jak chcemy szybko przejść kilka wyścigów to musimy nieraz całe miast zjechać kilka razy :) ale przynajmniej outrun races doszły

Marycu edytuj posty !

zepter - ten tryb to drag, a ten wskaźnik po lewej to wskaźnik obrotów silnika.

Musisz odpowiedno zmieniać biegi (default A i Z) - najlepiej kiedy strzałka zmienie kolor na zielony i oczywiście omijać przeszkody na drodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFSU wg mnie nadal zasluguje na wysoka ocene np. 8+/10. Mimo ze nie jest tak rozbudowane jak dwójka jest bardzo grywalne. Co do Mazdy RX-8 to nie przypadła mi ona do gustu. Jest ona strasznie brzydka. A jeździ się nią raczej nieprzyjemnie(przynajmniej według mnie). Moje ulubione auto to Mazda MX-5 Miata- i nie ma mocnych :)

Co do trybów to najbardziej lubię Street-X i Sprint. Drift i Drag też są fajne. Circuity są IMO o wiele za długie. A URL to nuda totalna. I w dodatku są obowiązkowe! Jedyna pociecha to kasa którą nam dają po zwycięstwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003

NFSU 2 dal bym 9+ bo nie zauwazylem u niej jakis wiekszych bledow. Ja uwielbiam Dragi i Drifty [bo sa krotkie]. Jezdze audi TT i mam pytanko kiedy sie odblokuje Mustang [bo mi sie wydajeze kiedy skoncze prace u 3 sponsora ale nie jestem pewien]???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość :chupacabra:

Kiedyś na pewno... :) Mazda RX-8 jest dobra do driftów, bo nieźle się ślizga, za to Miata jest według mnie trochę mułowata (nawet się rymuje :D). Ja jeżdżę Eclipsem, bo jeździłam nim w 1 i się przyzwyczaiłam. W miarę uniwersalny wóz, a jakie cudo... :). Acura Integra w 1 też była dobra... Za to nie lubię wyścigów tymi "czołgami" ani się to nie rozpędza, ani to ładne, ani żadnej rozrywki. Jednym słowem kupa. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFSU 2 dal bym 9+ bo nie zauwazylem u niej jakis wiekszych bledow. Ja uwielbiam Dragi i Drifty [bo sa krotkie]. Jezdze audi TT i mam pytanko kiedy sie odblokuje Mustang [bo mi sie wydajeze kiedy skoncze prace u 3 sponsora ale nie jestem pewien]???

Ja dopiero co odblokowałem Mustanga i mam ukończone ok. 40% gry. Odblokowal mi się po przejechaniu 5. lub 6. URL-a w czwartym etapie gry(Coal Harbor East). Wygraj parę URL-i to ci się powinien odblokować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koluso_mATRIXOpULA
Dla mnie najlepszy w dwójce jest drift i U.R.L

O ile z tym pierwszym zgadzam się to z tym drugim raczej w połowie.

U.R.L. do 1/3 gry są super - miłe urozmaicenie, dużo kasy sie za nie dostaje i w ogole wypas.

Ale juz po przyjściu dużej części gry one po prostu nudzą !!!

Ile to razy musiałem lampić się w ekran i tylko czekać aż się skończy jak przejeżdzałem trzeci pod rząd etap URL-a i każy mający po 3 czy 4 okrążenie -_-

Na poczatku to mi się podobało, ale jak dowalili taką liczbę okrążeń to mi sie zyć odechciało

Teraz gdy zobaczyłem 4 wyścigi po pięc okrążeń to się z tobą i z innymi użytkownikami zgadzam U.R.L to nuda gram i zasypiam. Troche szkoda że ma tyle okrązeń bo jak by miał 2-3 to by mi się nadal podobał :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy sie odblokuje Mustang ?

Przy procentach to jest róznie, ale trzeba przejść do przedostatniego (albo ostatniego) etepu gry chyba.

U.R.L. sam w sobie nie jest zły, tylko jakby było więcej tras do niego i mniej okrążeń bo po dłuższym graniu po prostu wieje nudą (halny :] )

Co wy tak nie lubicie tej Mazdy RX-8?

Jak się umiejętnie stuninguje to nawet jest ładne, i osiągi nie takie złe, napęd na tył się przydaje w drifcie.

Zresztą jakbyście zobaczyli w rzeczywitości :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość :chupacabra:

Jedna rzecz była lepsza w NFSU: neony. W sequelu są po prostu kiczowate. I winyle też nie są nowością. Ale za to spinnery są niezłe - tylko, żeby był czas je oglądać w czasie gry... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy procentach to jest róznie, ale trzeba przejść do przedostatniego (albo ostatniego) etepu gry chyba.

Z samochodami jest różnie, ale najwięcej samochodów odkrywa się w wyscigach U.R.L. :wink: A mustang to tak w połowie gry jest :).

Sorry ale nie moge przejsc trybu z tym wskaznikiem z levej strony .Ktoś mógłby objaśnić jego zasady?!

To jest Drag. Wskaźnik jak zwykle pokazuje obrot silnika. Kiedy strzałka jest niebieska zmień bieg, kiedy jest zielona jesteś na najlepszym momencie zmiany biegu i dostaniesz większego kopa, kiedy jest czerwona po zmianie biegu zwolnisz lekko. Przycisk "A" to zmiana biegu w przód, "S" w tył. Najlepiej używaj zamiennie z nitro :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mazdy RX-8 to nie przypadła mi ona do gustu. Jest ona strasznie brzydka. A jeździ się nią raczej nieprzyjemnie(przynajmniej według mnie). Moje ulubione auto to Mazda MX-5 Miata- i nie ma mocnych :)

phehe ja miaty nienawidze jest strasznie ochydna-wyglada jak kozie wymiono a co do rx-8 to jest przynajmniej ladniejsza niz miata(ochyda)

ja osobiscie jestem fanatykiem Toyoty Supry MkIV, IMO najlepsza bryka na Ziemi, ponadto uwielbiam Mitsubishi Eclipse, Miata sie nie umywa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem po nowym roku od bratanka (któremu już się znudziła na szczęście hehe) i zginął mi tydzień z życiorysu, a i skonfliktowany z rodziną jestem. Piekielna gra - przyciąga jak magnes - grasz nawet jak już masz dość. :?

Coś słyszałem że o Celice mówicie, miodna bryka - może nie jest najszybsza (nie jeżdze nią to nie wiem, ale jak czytałem na forach to najszybsze sa Skyline i inne) ale jej największą zaletą jest wygląd po tuningu.

Ja czały czas śmigam Celicą. Co prawda mam już dostęp do lepszych (ostatni odblokowany to 3000GT - gra na około 40%) i szybszych, ale nic się tak dobrze nie prowadzi jak. NO i mam bardzo ładnie zrobionego Nissana 240 :). Skusiłem się na RX8 ale nie jestem pewien czy warta była slotu i kasy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter666

No ta, skyline, rx8...Ale nic do driftów nie nadaje się lepiej niż peżotka 206 :). Jakież to wspaniałe uczucie, gdy się robi 100'000 combo na ulicy...ex... ;)

A poza tym nie ma to jak hummer z hydraulicznym zawieszeniem! :D (ktoś ma wogóle takiego???)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koluso_mATRIXOpULA

Najlepszym samochodem w jedynce do driftu była mazda mixta ( miata ), a w dwójce najlepiej ślizgałem się nie peżotem nie focusem nie mixtą tylko celicą niezły wóz, nieźle się ślizga. Ogólnie to celica najładniej wygląda po tuningu i bardzo dobrze się nią jeździ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość :chupacabra:

Celica - macie rację, ładna i w sumie uniwersalna. Ale i tak kocham Mitsubishi Eclipse :) Nie wiem tylko, jaki wóz jest najlepszy do street x-ów. A może po prostu nie umiem jeździć... :? Nie lubię ich prawie tak samo jak url-i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym samochodem w jedynce do driftu była mazda mixta ( miata ), a w dwójce najlepiej ślizgałem się nie peżotem nie focusem nie mixtą tylko celicą niezły wóz, nieźle się ślizga. Ogólnie to celica najładniej wygląda po tuningu i bardzo dobrze się nią jeździ...

Ja mam teraz Forda Supre i też nie narzekam :) może tylko troche nie najlepiej skręca ale jak sie umie to też jest dobrze :)

A moim zdaniem druga część gry jest o wiele lepsza od pierwszej pod każdym względem może oprucz muzyki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter666

Hm? Muzyka w dwójce jest IMo o wiele lepsza niż w jedynce. Jest mniej...prymitywna. I wreszcie jest troszkę metalu ;) (fakt e raczej to jest shitny black, ale zawsze lepiej to niż Hop Hip)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm? Muzyka w dwójce jest IMo o wiele lepsza niż w jedynce. Jest mniej...prymitywna. I wreszcie jest troszkę metalu ;) (fakt e raczej to jest shitny black, ale zawsze lepiej to niż Hop Hip)

W sumie jest tylko jeden kawalek ktory od biedy mozna podciagnac pod prawdziwy metal. :( Reszta to taka kiszka, ze sie nie dobrze robi. Prawda, fajnie sie przy tym jezdzi, ale po kilku dniach gry wywlaczylem muzyke i wlaczylem niezawodnego WinAmpa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...