Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

a jak oceniacie nowego NFSa? Hot pursuit? Warto zainwestować tą stówke z hakiem? Bo zastanawiam się jeszcze nad zakupem, tak rozglądam oglądam i się zdecydować nie mogę.

Dziwne że jeszcze nie masz nowego Hot Pursuita.

Ale skoro pytasz czy warto to mówię ci że tak. Gra jest wyśmienita. Grafika, model jazdy trasy i ścieżka dźwiękowa są po prostu wykonane perfekcyjne. A do tego jak lubisz samochodówki to jesteś w raju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wersja pudełkowa jest żenująco biedna, a te 40 zł piechotą nie chodzi, mimo to mamy w pełni funkcjonalną grę.

:blink: Jak na dzisiejsze standardy, to instrukcja jest nawet na wagę złota :P Na pewno nie jest żenująco biedna, lecz po prostu nie jest zaj... czepiście bogata :D

A ja i tak mam preorder z relacją z Gamescomu od PSX Extreme :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, ja bym na tak cienki lód jakim jest marka Need for Speed nie wchodzil bez linki... W sensie nigdy nie kupię pre-ordera, szczególnie jak są "zawirowania" z tematyką, np. jak teraz takie luksusowe autka a następny NfS np. o wyścigach ulicznych. Po prostu nie mam zaufania i gratuluje odwagi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadszedł czas, żebym skrobnął parę słów o najnowszej produkcji z serii NFS. Mowa oczywiście o Hot Pursuit. Do wypróbowania tej gry skusiły mnie pozytywne recenzje i głosy na forach, jak też to że z serią NFS jestem za pan brat od jej narodzin. Co prawda Shift mnie zawiódł na całej linii, ale po komentarzach sądziłem że HP będzie lepsze.

...niestety, nastąpiło kolejne rozczarowanie. Pomijam grafikę, bo ta jest do przyjęcia (choć brak AA zdecydowanie pogarsza wrażenia). Skaszaniony jest dokładnie ten sam element, który mnie odrzucał w Shifcie - a mianowicie TRAGICZNE sterowanie. Nie przypominam sobie samochodówki tak nieresponsywnej na wciskanie klawiszy kierunkowych, jak NFS HP (no, może poza Shiftem).

Wciskasz skręt - nic się nie dzieje; dopiero po dłuższym przytrzymaniu samochód zaczyna skręcać, ale... za mocno! Nie ma stanów pośrednich - albo nie skręcasz wcale, albo wylatujesz z trasy. Myślałem że to może być wina że gram na klawiaturze, ale gamepad przyniósł zerową poprawę (chyba nawet gorzej było). Po prostu brak mi jest słów na to jak się samochody w tej grze prowadzą. Jakby tego było mało, samochody na zakrętach są kompletnie nieprzewidywalne (nie widzę większego związku między promieniem skrętu/prędkością/czymkolwiek a przyczepnością).

Nie wspominając już o asystach prowadzenia... ktoś kto na to wpadł powinien zostać publicznie ścięty. Sam fakt bycia asyst bym przeżył, ale fakt że NIE DA SIĘ ICH WYŁĄCZYĆ woła o pomstę do nieba. Przepraszam bardzo, czy programiści mają graczy za (za przeproszeniem) idiotów którzy nie potrafią hamować i skręcać? Bo wiele razy odczułem jak gra mi w tym wbrew mojej woli pomagała. I jak tu mam czerpać przyjemność z gry, skoro jakaś niewidzialna pomocna ręka pomaga utrzymać samochód na torze. Pomijam już fakt że działanie asyst jest nieprzewidywalne i nigdy nie wiadomo, czy zadziałają czy nie. Bez komentarza. To już w Micro Machines na Pegasusa miało się większą kontrolę nad pojazdami, a model jazdy był o niebo lepszy.

Wg mnie HP nie zasługuje na więcej niż 3-4/10. Co z tego że gra ładnie wygląda i jest wiele samochodów, skoro jeździć się nie da? Nie będę przecież stał i oglądał obrazków. Eh, no trudno... zobaczymy co DiRT3 przyniesie.

Cały powyższy post jest w 100% subiektywny i macie prawo się z nim nie zgodzić. Ot, to po prostu moje zdanie.

Edytowano przez yojo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jesteśmy zobowiązani do dostarczania jak najlepszych wrażeń z gry i wspierania społeczności PC, mamy ograniczone zasoby, nie jesteśmy więc w stanie dostarczyć nowej zawartości na wszystkie platformy. Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności, z drugiej strony jednak w drodze jest więcej łatek i rzeczy dla PC-towców ? więcej informacji wkrótce.

Powyżej cytat z dzisiejszego newsa o tym, jak Criterion wspólnie z EA Games wy!@#%&! graczy grających na PC w... no, mniejsza o to. Ważne, że znów ktoś sobie z nas robi jaja i pluje nam w twarz. Najpierw incydent z limitowaną wersją, teraz DLC, które na dobrą sprawę nie powinno się w ogóle pojawić, bo nie obejrzeliśmy tego śmisznego filmiku tyle razy, ile trzeba. Ciekawe, czy też by nas tak spławili, gdyby na liczniku pojawiło się więcej niż milion oglądnieć?! Nawet nie chodzi o te auta, tylko o to, jak nas traktują. Nie zależało mi na furach, którymi pewnie przejechałbym się ze dwa razy, lecz niestety okazuje się, że przez rzesze piratów, PC-ty skazane są na wieczne potępienie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz bywa. Ale cala otoczka tej gry (nie mowię o gameplayu) jest do kitu. Wszedzie gadają że gra slaba, w CD-A ma dobrą ocenę, nie wiadomo komu ufać. I te cale zamieszania, ignoracja PC... Ehhh... Chcialoby się powiedzieć: nie kupujmy gier od EA! Tylko że oni robią/wydają najczęsciej gry conajmniej dobre...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK

:laugh: Jeśli ci panowie myślą, że mogą po raz kolejny nabrać uczciwych nabywców, którzy postanowili kupić pre-ordera za 30 zł więcej tylko po to, aby gra leżała na półkach marketów jako ta sama ed. limitowana, lecz o wiele taniej, grubo się mylą! Już nigdy więcej nie wdepnę w takie *%$@&. Tak się po prostu nie robi. Nie wolno kiwać swych wiernych fanów, którzy bardzo cenią sobie serię NFS. Tym razem osobiście pofatyguję się do MM, albo do Tesco i będę się zapewne śmiał z tych, którzy zamówili tego śmisznego pre-ordera, bo na 100 % zostaną oni wykiwani, a gra będzie leżała sobie na półkach sklepowych za 100 zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie zdziwię się jeśli będzie powtórka z HP i edycja limitowana "dla wybrańców" będzie ogólnodostępna w wiodących marketach elektronicznych.

EA winno do tak obiecującego tytułu zrobić kolekcjonerkę z prawdziwego zdarzenia, a nie bawić się w takie "nie wiadomo co". Z pewnością znalazłoby się sporo graczy, którzy nabyliby takiego rarytaska. Marzenia... Najważniejsze żeby gra okazała się małym dziełem sztuki.

Shift 2, DiRT 3, Forza 4, F1 2011 - kolejny po 2009 rok samochodówek? Nie mam nic przeciwko. Marki mocne, oby jakość była porównywalna!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla tych, którzy mają karty ATI/AMD - na nowych sterownikach 10.12 można bez problemu odpalić AA w najnowszej części NFS - nie trzeba instalować hotfixa 10.10e, który w dodatku średnio sobie z tym radził.

Co do Nvidii - słyszałem, ze Nvidia Inspector daje sobie z tym radę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff, wystarczy w google wpisać frazę 'NFS World' i dostaniesz stronę główną projektu:

http://world.needforspeed.com/

Musiałeś chyba przespać ostatnie miesiące, bo gra śmiga już od wakacji (bodaj końcówka lipca), ale na pocieszenie dodam, iż nie jest ona najwyższych lotów i już lepiej zagrać w nadal świetnego Most Wanted, aniżeli męczyć się po serwerach tym sieciowym NFS dla ubogich. Dodam, że początkowo gra kosztowała 50 zł, ale jej słaba popularność spowodowała zniesienie opłaty i po trialowych levelach można już dalej nabijać, pytanie tylko: po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trailerach, jak i recenzjach w magazynach pojawiały się dwie gorące lasencje. Miałem nadzieję, że będzie można je spotkać również w grze, jakkolwiek przeszedłem 'ścieżkę' pirata i nawet przy napisach końcowych ich nie było :/ Czuję się oszukany.

Był to jedynie trick reklamowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście chcieli? To tylko kampania reklamowa... Zresztą w najnowszym NfS nie mam żadnej fabuły więc z jakiej paki miały by się tam znaleźć te laski.

A mam takie pytanko na czym graliście w Hot Pursuit (2010) na kierownicy, padzie czy klawiaturze? Ja grałem na wszystkim po trochu i ostatecznie zostałem przy kierownicy, poziom trudności drastycznie wzrasta ale za to jaka frajda z ukończonego wyścigu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na klawiaturze i koniec końców nie jestem usatysfakcjonowany miodnością rozgrywki. Za bardzo przywykłem do xboxowego pada, którym gra w samochodówki to czysta przyjemność (kombinacja grzybek i masywne triggery daje diabelnie radę i przebija pod tym względem pada od PlayStation, który do tego jest mniejszy i lżejszy, a to również ma znaczenie w ergonomii użytkowania). Muszę kiedyś odżałować i kupić adapter PC-pad xboxa, a z tego co widzę to bez pada nie sprzedają (a samych padów mam 4 zatem piąty mi zbywa i to wybitnie) :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście chcieli? To tylko kampania reklamowa... Zresztą w najnowszym NfS nie mam żadnej fabuły więc z jakiej paki miały by się tam znaleźć te laski.

Gdy zacząłem grać i spostrzegłem że tak jest miałem nadzieję że chociaż w napisach końcowych ... a tu lipa. Przed napisaniem powyższego postu zastanawiałem się że może taką 'nagrodę' przewidziano dla kierowcy osiągającego 20 lvl - .-

Odpowiadając na Twoje pytanie: latam na klawiaturze. Miłe w odczuciach zmiany w sterowaniu (w stosunku do poprzednich części).

Według mnie gra ma zbyt zręcznościowy charakter, dlatego nie ciągnie mnie podpinać kierownice (z którą wciąż dobrze się nie dogaduję :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdaction.pl/news-16741/ale-urwa...nie-jednej.html

Dzięki wielkie za pobicie leżącego :/ Nie dość, że kupiłem zakichany pre-order HP, za który srogo przepłaciłem, to jeszcze po dwóch miechach od premiery mogłem mieć i NFS HP i Medala za cenę jednej gry :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde cóż z miła wiadomość ^^ Mój kumpel ma 7 stycznia urodziny, a nie grał w żadną z tych gier (a chciałby :smile: ), może mu je sprawie jako prezent urodzinowy :wink:

Trochę szkoda mi tych wszystkich osób, które kupiły pre-ordera, ale nie ma niestety tak dobrze, żeby wszyscy byli zadowoleni :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Ja ukończyłem karierę ściganta bez zbędnego pośpiechu w ok.14h. Zrobiłem to właśnie teraz. Przede mną jeszcze kariera policjanta. Przejechałem Seacrest Tour, a że wszędzie miałem złoto, to już nie muszę ścigantem grać. Ale ten ostatni wyścig mnie wkurzył. Czemu ten zakichany Veyron jest zawsze tak faworyzowany. Tak bardzo nienawidzę tego auta i wiedziałem, że na koniec będą z nim problemy. Gdy go wyprzedziłem, odstawiłem na 14 sekund, a potem niechcący wpakowałem się na cywila, to od razu odrobił 10 sekund przed zakończeniem filmiku prezentującego kraksę. A przed tym, gdy tylko mnie wyprzedził momentalnie robiła się przewaga 7 sekund lub więcej, gdy ja go wyprzedziłem to mój CCXR miał problemy z taką przewagą. Ale moim celem nie było wygranie wyścigu tylko rozwalenie znienawidzonego samochodu. I przez to wygrałem z przewagą ok. 4 sekund tylko. Veyronem jechałem tylko tam, gdzie musiałem- chyba było jedno takie wyzwanie, gdzie trzeba było wypróbować Bugatti. Na szczęście.

Z tymi 14h to tak jak mówię- nigdzie mi się nie spieszyło i testowałem niektóre auta w jeździe dowolnej, czerpiąc przyjemność z gry. Nie robiłem speedrunu. :P

Edytowano przez Altair1404
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...