Skocz do zawartości

Need for Speed (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Licznik odmierza czas do oficjalnej polskiej premiery, która była podana na 19.11.2010, lecz jak wiadomo w Polsce grę można już kupić. Nie wiadomo do końca dlaczego... Mam pytanie do tych, którzy kupili już nowego NFS'a w MM albo w innym markecie - czy Wasz egzemplarz jest po Polsku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry z polskiej dystrybucji zawierają języki polski/czeski/węgierski.

Od wczoraj gryzę draństwo i jest nieźle, aczkolwiek opadu szczeny nie zaliczyłem, niestety. Więcej wrażeń jak tylko na dobre poznam dalsze losy kariery (rozdzielonej na racera i copa), otrzymam dostęp do bardziej wyżyłowanych fur i odblokuje nowe trasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowanej fabuły na modłę okresu Underground 2 - Carbon nie ma, dostajemy jedynie początkowe info, iż jesteśmy żółtodziobem w świecie nielegalnych wyścigów / patrolowania strefy i naszym celem jest pięcie się w górę po szczeblach 'kariery' w celu osiągnięcia 20 levelu wtajemniczenia... czyli tak jakby fabuły nie było, co jest moim zdaniem trafnym zabiegiem - mam już dość pseudo aktorów stylizowanych tak, że niedobrze się robi i równie tandetnego wątku.

Następnie siedzimy cały czas nad mapą świata i wybieramy interesujące nas zawody, gdzie walka o złoto to nasz priorytet (a nie jest to zawsze proste). Szkoda, że nie wykorzystano potencjału free ride, gdzie moglibyśmy podjeżdżać pod konkretne wyścigi, przynajmniej dotychczas takiej możliwości nie zauważyłem (ale nadal mam za sobą raptem kilka godzin poznawania gry). Szkoda, bo to znacząco zachęciłoby mnie do wolnej jazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadszedł ten czas - NfS HP zagościł na moim twardzielu... Powiem tak - faktycznie, opadu szczęki może nie ma ale i tak miło, ba... bardzo miło... jest poczuć prędkość wgniatająca w fotel :smile: na razie ma za sobą tylko kilka wyscigów i niezbyt wiele przejechanych kilometrów także wrażenia opieram tylko na tej godzinie gry. Grafika ok, modele samochodów fajnie odwzorowane, trasy całkiem, całkiem, model jazdy - taaaak, to jest NfS !!! Jedyne do czego bym się przyczepił to brak jakiegoś większego miasta - miło by było z 290 km/h na liczniku wpaść między jakieś większe budynki ze wzmożonym ruchem na ulicach :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jazdy imo trochę przekombinowany, auta są zbyt podsterowne - ideałem był ten z 'Most Wanted'. Rządzi natomiast wchodzenie w zakręty kontrolowanym poślizgiem, z dodaniem nitra na wyjściu - coś pięknego, Hut w swojej recenzji miał rację.

Gram coraz więcej i z biegiem czasu na ekranie roztacza się coraz większa zadyma - oczywiście in plus. Momentami jest zbyt chaotycznie, ciężko mi ominąć blokady bez kraksy, ale i to może przyjdzie z czasem. Gra na klawiaturze delikatnie przeszkadza, zwłaszcza jak chcę użyć power-upa.

Gra nie jest absolutnie rewelacją, ale jak przysiądziesz to czas leci jak diabli. Dzisiejszej nocy przysiadłem niewinnie do kilku wyścigów 'na dobranoc', a skończyłem ledwo przed trzecią nad ranem, a to i tak z przymusu. Lepszej rekomendacji chyba nie trzeba :) Pędzić Carrerą po mokrym asfalcie, gdy jeszcze unosi się poranna mgła - bezcenne!

Brakuje mi powtórek powyścigowych, chciałoby się odsapnąć i delektować się chaosem panującym na drogach... jestem rozczarowany tym faktem jak diabli. Duże niedopatrzenie ze strony Criterionu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz mi w końcu dostarczył paczkę z NFS'em i wcale nie jestem zaskoczony, ba - myślałem, że jeśli za tego Need For Speeda wzięli się chłopaki z Criterionu, to wyjdzie absolutny majstersztyk. Nie mówię, że jest źle, lecz spodziewałem się większego łał. Nowy HP rzeczywiście do złudzenia przypomina stare HP, gdzie też nie było tuningu, fabuły, a model jazdy był sztywny jak drut. Grafika jest piękna, a przy tym gra chodzi na moim wysłużonym GF 8800 przy 60 klatkach na wysokich detalach. Nawet lepiej niż Shift, który zamulał mi na najwyższych. Ogólnie to gra jest poprawna, lecz tak bardzo przyzwyczaiłem się do jeżdżenia po zatłoczonych miastach w innych NFS'ach, że trudno mi będzie znów zacząć ścigać się na wąskich drogach zdala od miejskiego ruchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rządzi natomiast wchodzenie w zakręty kontrolowanym poślizgiem, z dodaniem nitra na wyjściu - coś pięknego, Hut w swojej recenzji miał rację.

Mam to samo - jak zakręt to delikatny (!) hamulec, gaz do oporu i nitro :smile: a wtedy przeciwnikom ukazuje się moja tylna tablica :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam swój egzemplarz. A jakże. Co to za fan NFS bez najnowszej odsłony ;)

Gra zaserwowała mi mały opad szczęki. Od razu mówię, że jeszcze to nie stary, dobry Most Wanted. Plusem jest to, że nie trzeba przechodzić całej gry żeby pojeździć superfurą. Po pół godziny pykania śmigałem już McLarenem F1 czy Porshe 911. No i ten pisk opon... Mistrzostwo świata. Grafika bardzo ładna. To trzeba przyznać. Gra śmiga na full na około 45 fps, więc ogromny plus za optymalizację. Co denerwuje? Brak tuningu. Toż to skandal. To tak po krótce. Jak na razie 9/10 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dopiero w drugim sklepie,w pierwszym wszystko wyprzedane.

Ja się nie zawiodłem, fajnie się jeździ tylko przy pierwszych próbach driftu kręciłem bączka, ale już mi to wychodzi.

Muzyka jakaś taka nijaka ale odgłosy silników są dobre.

Grafika bardzo ładna ale troszkę mi ścina,trzeba będzie pobawić się ustawieniami. Jaka jest różnica po włączeniu tekstur wysokiej rozdzielczości?

multi... pograłem trochę ale co chwila mnie wywala bo momentami lecą mi fpsy. Wie ktoś jak to wyłączyć/ jak ustawić grafikę by gra nie była szpetna jak noc,a było więcej fpsów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam i nie znalazłem, może Wy wiecie gdzie i czy w ogóle zmienia się wszystkie pierdółki dotyczące ustawień grafiki w nowym HP, typu vsync, AA itd? I jeszcze jedno - nie wiem dlaczego za każdym razem muszę ustawiać sterowanie na padzie - tylko na analogach i na suwakach się resetuje. Trochę to dziwne, bo w każdej innej grze mój Speedlink X360 sprawuje się wyśmienicie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Mowa o HP)Szczerze wam powiem, że troszke sie zawiodłem. Brak fabuły czyni moim zdaniem grę monotonną. Tuning(a raczej jego brak) można przeżyć, chociaż zacytuję luq'a: "Toż to skandal". EA powinno przestać bawić się w kopie "Barnałtów", oraz legalnych wyścigów, i stworzyć grę na wzór, moim zdaniem najlepszej cześci,- Most Wanted. Zagrywam się w nią od dnia premiery, a czar i tak nadal nie prysnął. Gra ogólnie dobra, zasługuje na mocną 9-wiątkę, choć mogło być lepiej, nie ukrywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce swoje 3 grosze.

Niedawno zaopatrzylem sie w G27 i z niecierpliwoscia wyczekuje wszelkich scigalek.

Pierwsze wrazenie z nowego NFSHP: asfalt, zwlascza mokry wyglada przepieknie, dzwiek na x-fi brzmi super, na kierownicy gra sie wysmienicie, stricte arcadowy tryb jazdy to to co lubie najbardziej.

Drugie wrazenie po ok. 10-ciu wyscigach: Kierownica nie daje mi zadnej przewagi nad padem, wrecz odwrotnie ;], slaba optymalizacja bo fraps pokazuje czasem spadki do 35 fps - na 2xATI5870 CrossFireX !!! gdzie nawet Crysis nie spada ponizej 50 !!! I cos jakos gra mnie nudzi, wylaczam ja i ide da pubu bo jakos nie mam ochoty na kolejny nic nie wnoszacy wyscig.

Wrazenie trzewcie po ok 20-tu wyscigach: zaczynam sie zastanawiac ktorego ze starszych need for speedow zainstalowac by sprawdzic czy na kierownicy nie bedzie sie grac rownie dobrze, a przynajmniej przy miodnosci ktora wiem ze niektore NFSy maja o niebo lepsza od najnowszego.

Konkluzja: Gra jest nieskonczona!!! jeden z przypadkow gdy zostala wydana za szybko pod naciskiem, badz byla to specjalna zagrywka marketingowa gdzie wiadomym bylo ze x tys. ludzi kupi ja dla samego tytulu, a kolejne x kupi ja i najnowsze wydane za miesiac DLC(juz pewnie gotowe) podnoszace grywalnosc o kilkaset %.

Edytowano przez Samaelvonhell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Samaelvonhell:

Sprawdzałeś może tego Logitech'a G27 w Test Drive Unlimited? Jestem bardzo ciekawy, jak ta kierownica sprawuje się podczas przejażdżek po hawajskich szosach ;) .

Do kraven2000:

Dzięki za odpowiedź (jednak moje przeczucia się sprawdziły ;) ).

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: po co kupowałeś kierownicę do symulacji, skoro preferujesz tryb arcade? Pieniądze wydane bez sensu. Jak się jeździ w TDU? Genialnie, choć oczywiście i tak nic nie przebije rfactor z modami ;) Kończę offa...

PS. Jedyny Needem w którego jest sens grać na kierownicy to Shift, reszta albo klawa albo pad bo kierownica nic w nich nie da a nawet utrudni.

Edytowano przez kraven2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem i o to mój komentarz :)

Pierwsze uruchomienie i wrażenia.

Grafika śliczna, to drżenie obrazu przy ruszaniu super. Po prostu pięknie.

Styl jazdy wygląda jednak trochę inaczej niż w Burnout Paradise, rzeczywiście w HP wychodzenie z zakrętów z przyspieszeniem bardzo fajne, ale sterowanie i obijanie się od przeszkód było dla mnie trochę przyjemniejsze w BP. Kwestia przyzwyczajenia.

I same togalne kolizje nie są już tak piękne jak w BP, czuje się jednak że to NFS a nie BP. Grałem więcej w BP a NFS pamiętam z czasów 1 i 2 w latach 90-tych, może to dlatego :)

Moim zdaniem optymalizacja bardzo dobra. Testowałem na dosyć słabym GT 240 z Phenomem x3 (podkręconym do 3,45) i chodziło płynnie w 1920x1080, przy standardowych ustawieniach po instalacji (czyli medium itd). Sprawdziłem jak z obsługą wielu rdzeni. Jeden chodził cały czas na 100 proc. dwa pozostałe tak po 30 (przez cały czas bez skoków pomiędzy rdzeniami).

Mokre ulice, rzeczywiście bardzo ładnie zrobione.

Podłączyłem komputer pod 40" telewizor LCD, szczęka opada :)

Niestety nie wiem jak z "imput lagami" bo nie mogłem grać (komputer mam w innym pokoju) ale obserwowałem jak sobie inni radzili gdy już odpadłem.

Fajnie, że gra działa bez płyty w napędzie.

Trochę przedobrzyłem (nie chciałem aby EA decydowało, że nie mogę odsprzedać gry choć nie zamierzałem odsprzedawać) i zainstalowałem grę na nowym koncie. Niestety w grze jest opcja dodatków, które można dostać mając inne gry zarejestrowane na tym samym koncie. BP i Shifta mam razem i teraz jestem ciekaw co mogli mi dać.

Będę wdzięczny jak ktoś powie co dostał. :)

Dużo gram w Bad Company 2 i fajnie wygląda na starcie w napisach Criterion a po chwili współpraca DICE :)

A teraz wracam do gry... :)

Edytowano przez Jacekxyz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I same togalne kolizje nie są już tak piękne jak w BP, czuje się jednak że to NFS a nie BP. Grałem więcej w BP a NFS pamiętam z czasów 1 i 2 w latach 90-tych, może to dlatego :)

Bo mimo tego, że nowego HP zorbili twórcy Burnouta, to sam model jazdy jest całkiem inny, a gra bardziej przypomina właśnie te NFS'y z lat 90-tych i pierwsze wydane po 2000 (P2000, i bliźniaczo podobny do HP z 2010 - NFS Hot Pursuit 2).

Moim zdaniem optymalizacja bardzo dobra. Testowałem na dosyć słabym GT 240 z Phenomem x3 (podkręconym do 3,45) i chodziło płynnie w 1920x1080, przy standardowych ustawieniach po instalacji (czyli medium itd). Sprawdziłem jak z obsługą wielu rdzeni. Jeden chodził cały czas na 100 proc. dwa pozostałe tak po 30 (przez cały czas bez skoków pomiędzy rdzeniami).

Mógłbym nawet stwierdzić, że najlepsza od czasów Carbona, bo później: ProS przycinał w niektórych momentach nawet na super sprzęcie, Undercover to już sami wiecie, a Shift mimo gorszej grafiki od HP nie chodził na moim kompie tak płynnie jak chodzi Hot Pursuit.

Fajnie, że gra działa bez płyty w napędzie.

No patrz - myślałem, że z płytką :) To przyzwyczajenie - po instalacji nie wykładasz płytki dopóki przejdziesz grę, a tu sytuacja podobna do Undercovera. Muszę przyznać, że trochę zdziwiła mnie aktywacja kodu jeszcze przed instalacją...

Niestety w grze jest opcja dodatków, które można dostać mając inne gry zarejestrowane na tym samym koncie. BP i Shifta mam razem i teraz jestem ciekaw co mogli mi dać.

Będę wdzięczny jak ktoś powie co dostał. :)

A właśnie - muszę sobie porejestrować moje wszystkie NFS'y :) Jak to zrobię, zdam raport ;)

I jeszcze jedno - zdziwł mnie trochę ten trailer Shifta 2 przy pierwszym uruchomieniu gry. Czy to nie za wcześnie? Jeśli już na tym etapie promują następnego 'Speeda, to nie wiem co będzie później...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W związku z tym, że dziś jest premiera NFS HP. Postanowiłem założyć ten temat.

Gram w tą grę od wczoraj (Pre-order) i zauważyłem, że jest sporo korzyści z posiadania przyjaciół w Autologu (dodatkowe punkty, bonusy, wyzwania, możliwość dołączenia się do kogoś itp.). Jednym słowem im masz więcej przyjaciół tym więcej masz wyzwań a co za tym idzie? Oczywiście więcej punktów i szybsze nabijanie poziomów.

Jeżeli ktoś chce zostać dodany przez inne osoby Niech napisze swoje id, nick, login dzięki któremu będzie łatwiej go znaleźć.

ID na PS3:

DragonheartX666

Dopisujcie się, jeśli chcecie skorzystać z bonusów jakie płyną z posiadania przyjaciół w Autologu.

Piszcie z jakiej platformy nick jest np.

ID Xbox 360:

lub

ID na PS3

Pozdrawiam i zachęcam do wspólnej zabawy i rywalizacji smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...