Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

Jak dla mnie najlepszą i najbardziej klimatyczną częścią był Underground, jako pierwsza skorzystała z pomysłu nielegalnych wyścigów i pokazała, to w świetny sposób i miała świetny soundtrack :D Underground już nie podobał mi się tak bardzo, niby miał wszystkiego więcej, ale jednak mi czegoś brakowało. Świetny również był Most Wanted, przeszedłem chyba go kilka razy i jeszcze raz bym to zrobił ^^

A co do reszty części to niektóre były dobre, nie najgorsze i złe. Nie powiem, że kompletne klapy, bo jakoś dało się grac :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem serii NFS nie lubię, ale Shift przypadł mi do gustu. Wreszcie koniec z plastikowym modelem jazdy, bezstresową jazdą bez używania hamulców oraz nieudolnie spinającą wszystko do przysłowiowej "kupy" fabułą. EA wreszcie zrezygnowało z bajerów na rzecz realizmu, chwała im za to. Choć realizm wcale nie oznacza, że słabsi kierowcy nie mają tu czego szukać, bo na najłatwiejszym poziomie poradzić sobie powinien każdy szanujący się gracz. Ale żeby za słodko nie było, w wielu przypadkach (także i moim) konieczne do grania okazywało się zassanie patcha (135 mb!), bo inaczej zwiecha w każdym wyścigu. No i wymagania... gra brzydsza niż GRID, a wymagania zdecydowanie wyższe. Podsumowując, NFS:S to IMO najlepsza część tej serii od Porsche 2000, Shift jest fajny... a GRID lepszy :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka jak dla mnie okropna

Model jazdy jak pudlem kartonowym (hyh moze jestem skrzywiony przez te wszystkie gridy i dirty na kompie)

grafika mocno srednia, muzyki sie nie czepiam bo to kwestia gustu

jesli chodzi o fajna scigalke na psp to polecam motorstorm arctic edge

Edytowano przez Samozuo666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam shifta. Tylko nie należy nawet próbować grać na klawiaturze, bo można się zniechęcić. Wystarczy dobry pad i odpowiednie ustawienie gry do własnych upodobań. A co do undercovera... gra nie jest zła, jest wiele opcji tuningu auta, fajne autostrady... ale dość kiepska grafika i próby stworzenia z tego gry opartej na fabule i kiepskiej grze aktorów zniechęcają. Most Wanted najlepsza. I oczywiście wszystkie poprzednie. Ja osobiście chciałbym żeby kolejny NFS był czymś w stylu hot pursuit- piękne, lśniące autka, ciekawe trasy, może policja, a tuning ograniczony do minimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie NFS skończył się po Undergroundzie 2.

Potem gra już nie budziła we mnie takich emocji...

Grałem zarówno na padzie, klawiaturze i kierownicy.

Klawiatura/pad sprawdzają się w starszych NFSach, natomiast gry w Shifta nie wyobrażam sobie inaczej, niż siedząc za kółkiem ^^

EA zaniedbał tę serię, podobnie jak Fifę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Underground 2 jest od jedynki zupełnie inny. No może niezupełnie, ale ma masę nowych rozwiązań: otwarty świat, bardzo fajny model jazdy itp. Carbon z kolei ma tylko lepszą grafikę, znacznie gorsza muzykę, a jedna zmiana to taki wyścig "kanion" - solo z innym na wąskim, krętym torze w górach. Całkiem niezły, choć bez rewelacji ani żadnej kreatywności twórców, bo jest to totalnie zerżnięte z Szybcy i Wściekli Tokio Drift. Zaczynam się cieszyć, że nowa ekipa robi NFSy, choć chętnie bym jeszcze wrócił do klimatów Underground.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbona uważam za porażkę, głównie ze względu na skopane audio i zepsuty klimat ulicznych wyścigów.

W sumie ta część była przesz kierowana już do masy, która wyścigi uliczne uważała bardziej za rozrywkę, aniżeli część życia innych... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe.

Jeśli chodzi o audio, to generalnie kwestia gustu, ale w takich grach faktycznie ważne jest odpowiednie dobranie muzyki...

PS.Odnośnie tego cytowania -> kij moderatorom i adminowi przeszkadza, że ktoś cytuje? Tak przesz najłatwiej się odnieść do czyjejś wypowiedzi. Pisząc "nick->odpowiedź" odpowiadam ogólnikowo. Burdel się robi, jak cytatów jest więcej, ale jeden w poście to naprawdę nie jest dużo. Po to też ta funkcja została na forum wymyślona...

Skąd mam wiedzieć, czy w tym samym momencie ktoś też nie pisze posta w tym temacie i czy zaraz moja odpowiedź będzie lekko mówiąc niezrozumiała?

Po pierwsze, takie są zasady. Rejestrując się na forum jesteś zobowiązany się nimi kierować. Po drugie, cytowanie poprzedniego posta od razu w całości jest absolutnie zbędne bo nie ma żadnego konkretnego fragmentu do którego się odnosisz - a temu służy quote. Po trzecie, od tego typu pytań jest wydzielony temat we właściwym dziale. - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbona uważam za porażkę, głównie ze względu na skopane audio i zepsuty klimat ulicznych wyścigów.

Tu się trochę zgodzę :) Audio nie jest aż tak tragiczne. Co do klimatu się zgadzam. Carbon nie może równać się z Underground 2 i Most Wanted. Dla mnie prawdziwy NFS skończył się właśnie na tym ostatnim. Nawet patrząc na ostatniego Shifta, który był nawet udany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony to Underground 2. Ta gra ma taki klimat, że będę w nią grał chyba do późnej starości. :biggrin: Carbon też mi się podobał. Już nie tak, jak Underground 2, ale też był bardzo dobry. W Most Wanted nie grałem, a Pro Street i Undercover uznaję za porażkę. Shift wymiata graficznie, ale nieintuicyjne menu i praktycznie zero klimatu odpychają mnie od niego. :swiety:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shift akurat klimaciku nie ma :) Jakoś tęsknię za tą szkołą robienia NFS-ów sprzed kilku lat. Underground 2 i Most Wanted to chyba jedne z najlepszych samochodówek jakie grałem. Nawet graficznie Most Wanted się nie zestarzał zbytnio. Nawet Underground do dzisiaj mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast uważam, że zrobienie kilku naprawdę dobrych tras jest o niebo cenniejsze niż jazda po mieście. Kilka, a nawet kilkanaście, kilkadziesiąt czy kilkaset (NFS 2) przejechanych okrążeń wart jest więcej niż nudne bujanie się po mieście. A właśnie niezapomniane widoczki sprawiają, że do dziś pamiętam większość wyścigów z tamtej części, a miasto ? Po czasie nudne i tak naprawdę bez polotu ( to samo miałem w TDU, które już jest totalnie monotonne i nudne, właśnie przez kiepskie miasto) Czkam na remake NFS 2 z tymi samymi trasami w nowej oprawie graficznej, ale tego się chyba nie doczekam niestety.

http://nfsplanet.pl/news.php?extend.896 nowy nfs.. może będzie ciekawie.. ale znowu na nielegalu ? trochę nuda już :P

Edytowano przez kamiloss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą. Dlatego TDU według mnie zasługuję na 7. Co do NFSów. Te dzisiejsze nie mają już tej magii. Najchętniej powrócił bym do klimatów z trójki HP. Nowe NFSy nie są złe (Undercover przemilczę, w Shifta jeszcze nie grałem), ale mimo wszystko... Najbardziej dziwi mnie dlaczego ludzie tak jeżdżą po ProStreecie. Jak dla mnie, jeśli chodzi o te nowe, jest zaraz po MW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...