Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

Te wstawki chodzone/biegane wyglądają, jakby koleś nie sterował postacią, a tylko wciskał odpowiedni knefel na padzie w czasie skakania.

Strasznie to to efekciarskie. Na początku trochę przypominało starego Undergrounda, a potem zrobiło się takie nie wiem... do Split/Second podobne. Ale może coś z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja byłem najbardziej zaskoczony właśnie z wyglądu nowej odsłony serii, bo wszystko było cacy do momentu kiedy bohater wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać przed heli :P Obstawiam, że to coś w rodzaju interaktywnej cut scenki gdzie heros generalnie wie gdzie biec, ale musimy wykonać QTE aby mu się udało. Cóż, chciałbym jednak aby było więcej wyścigów a nie sekwencji chodzonych ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem elementy "chodzone" w najnowszym NFSie to byłem lekko zdziwiony i zaskoczony.. Jestem tylko ciekaw jak często takie akcje biegane będą miały miejsce - czy za każdym razem, jak nastąpi kraksa na drodze podczas wyścigu z naszym udziałem, czy będą tylko jakieś "specjalne" wyścigi, w których trzeba będzie wysiadać i przesiadać się do innego wozu :rolleyes:

A odnośnie gameplay'a: trochę dziwne jest to, że w samochodzie policyjnym byli dwaj policjanci, a jak bohater gry walczył z jednym - to ja się pytam: co w tym czasie robił drugi? Czyżby się aż tak oddalił od radiowozu, czyżby nie słyszał, że jego kolega ma problemy z poszukiwanym? Trochę to dziwi, albo może jest jakieś wyjaśnienie tej akcji..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie The Run będzie crapem, który wbije ostatni gwóźdź do trumny arcade'owych NFS'ów. Jedynie podseria Shift prezentuje jakiś tam poziom.

Odnośnie trailera The Run'a: te skoki gł. bohatera: co to ma być? NFS czy Ninja Blade?! I to jeszcze w QTE... Jeśli gra ukaże się w mniej więcej takiej postaci, jak na filmiku, to SHIFT 2 był moją ostatnią kupioną grą z serii NFS.

PS: pamiętacie, jak donosiły niektóre serwisy o NFS Undercoverze? Jakoś przed wakacjami pisano, że będziemy mogli wysiadać z aut i strzelać do ludzi. Widocznie wtedy byłby to zbyt odważny krok i Black Box postanowili odwlec tą chwilę o parę lat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Treser

Jestem niemal pewien, że są to w całości skryptowane momenty, które będą działy się w konkretnych wyścigach kiedy zażyczą sobie tego autorzy ;] Za dużo pracy by ich kosztowało gdyby każda kraksa miała by się kończyć efektowną ucieczką a poza tym, jak pisałem wcześniej, przegięcie z elementami chodzonymi, nawet dobrze zrobionymi, może odpić się solidną czkawką na grze :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zaskoczony faktem iż w The Run będą wyścigi bez aut... xD

Nie żeby przeszkadzało mi te kilka scen QTE ale seria z czasem przemieni się w GTA... W odsłonie The Run troszki poskaczemy, a w następnej części możemy dostać gnata.

Co do samego modelu jazdy to szału nie ma, coś ala Most Wanted, może tu wygląda to wszystko efektowniej dzięki lepszemu silnikowi graficznemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - modelu jazdy raczej nie ocenisz po filmiku. Można stwierdzić na przykład to, że fury lekko się uślizgują, co widać na każdym zakręcie, chyba, że autor filmiku za każdym razem "podcinał" furę ręcznym, w co jednak wątpię, bo ostatnio NFSy-arcade'ówki stawiają na drift - pierwszy raz w Undercoverze model jazdy nastawiony na lekki drift, później lekkie przegięcie w HP :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO sekwencje QTE będą jedynie w wyścigach fabularnych. Jak wiadomo 'The Run' stawia na historię, a EA / Black Box chce zrobić wokół tego jak największe efekciarstwo. IMO jeśli te wstawki będą wplecione w grę w odpowiednich proporcjach to nie będą tak uwierać.

Drugie, co wyciągnąłem w tego gameplayu to zrezygnowanie w full arcadowego modelu jazdy. Na zakrętach widać, że prezenter hamuje, a nie pruje radośnie w wyłącznym wciskaniem ręcznego. Ile z tego wszystkiego okaże się dobre? Przekonamy się dopiero w listopadzie. Osobiście nadal nie jestem przekonany, bo ani to piękne graficznie, ani nie sprawia wrażenia grywalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć 2, jest lepsza pod każdym względem

Nie wiem kto ci tak powiedział, ale chyba nawet najwięksi fani dwójki nie porywają się na takie stwierdzenia. Opinie są mocno podzielone. Jedni sądzą, że dwójka to krok w tył. Inni (w tym ja), że jest to dobra kontynuacja. Wbrew pozorom obie części to w zasadzie gry bardzo podobne i jeśli nie grałeś w żadnego Shifta to sięgnij najpierw po pierwszą część. Dwójka pewnie bliżej premiery ''The Run'' (albo jakiś miesiąc po niej) trafi do EA Classics i będziesz miał okazję do nadrobienia Unleashed.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus

Jeśli chcesz w którąś z części zagrać polecam ci Shifta 2. Jest pod wieloma względami lepszy. Bardziej dopieszczona grafika i model jazdy, nocne wyścigi, trudniejsze drifty...

Oczywiście pierwsza część też jest super, obecnie możesz ja nabyć po niższej cenie. Wybór należy do ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem antyfanem NFS-ów. Dla mnie najlepszą częścią był Most Wanted. Shift na razie najgorszą. Hot Pursita nie miałem okazji obejrzeć, ani zagrać. Jednakże The Run zrobił na mnie pewne wrażenie, będzie to pewnie taki Most Wanted większego kalibru (czego oczekiwałem).

Na Screenach The Run wyglądał naprawdę nieźle(co najmniej), na filmiku natomiast beznadziejnie. Mam nadzieję, że to przez PS3, lub po prostu jakość filmiku na JuTube.

Szkoda mi tylko tego Mustanga z filmiku ;/ Ale hijack radiowozu to było coś, czego NFS jeszcze nie widział. Tylko, żeby EA nie szło bardziej w stronę GTA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro,ElTabasco: Shifta 2, będę miał okazję nabyć po dosyć podobnej cenie co 1 (o 40 złoty droższej), zależy mi głównie na modelu jazdy, tzw. grałem w shifta 1, i niezwykle podobały mi się wszystkie efekty, których nie ma w innych "symulatorach". Kokpit, nie był statyczny, przeciążenie czy uderzenia w inny samochód były świetnie odwzorowane. Grę będę kupował na ps3. Głównie mi chodzi o to, czy wszystkie efekty, które można było dostrzec np. w demie 1, są też w 2.

PS: Jest jakieś demo 2?

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kolegów do wpólnego grania w Shift 2 Unleashed. Mój nick w autologu: Raziu_pl dodajcie mnie. Oferuję ts3 (mam sa). Samemu jeździć z obcymi nudna sprawa, a tak może i niezły fun z tego być :) Można mnie złapać najczęściej na xfire: r00sky, steam: roosky20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, co brać, shift 1, czy shift 2? Ponoć 2, jest lepsza pod każdym względem, ale chciałbym, posłuchać jeszcze czyjejś opinii.

Jeśli na konsolę to sprawa jest jasna: bez skrupułów bierz Shifta 2. Na PC sprawa byłaby dyskusyjna, bo jedynka ma o niebo lepszą optymalizację, a płynność w częściowo realistycznych ścigałkach to podstawa.

Dlaczego? Więcej wozów, więcej torów, model jazdy zauważalnie poprawiony, jazdy nocne itp. Skoku jakościowego względem obu części nie ma wielkiego, ale 'dwójka' to naturalny sequel, którego fan Shifta mieć musi i kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies porady dot. driftu w shift 2? jaki najlepszy samochód do driftu itd? Stoję na ostatnim evencie na trasie Miami Park Drift (noc) 1575 punktów muszę zdobyć na razie zdobyłem cudem max. 1559. Męczę się z tym już 4 godziny :P (wszystkie możliwe asysty mam wyłączone i gram na padzie Xbox 360 Wireless) Specjalnie sprawdzałem na YT jak sobie ludzie z tą trasą radzą i jak zobaczyłem, jak typ nabił ponad 900PKT jednym okrążeniem to mnie zatkało :(

Edytowano przez raz3r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pozbyłem się w zasadzie większości posiadanych gier. Jako że nieco z finansami lepiej, przymierzam się do przejścia kilku NFS-ów. Stąd moje pytanie: Most Wanted było wydawane w wersji zwykłej i Black Edition, o ile mnie pamięć nie myli. Może mnie ktoś naprowadzić czym się różniły? Jak sądzę, wersja sprzedawana obecnie jako "Classic" to podstawowa, więc Black Edition musiałbym poszukać używanej na serwisach aukcyjnych. Najlepiej byłoby, gdyby tą podstawową dało się upatchować do "Black", ale takiej możliwości chyba nie ma ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Black Edition to dodatkowo:

* bonusowe, niesamowite wozy: ?67 Camaro i specjalnie stuningowany BMW M3 GTR (tylko w trybie QuickRace)
* dodatkowe, stuningowane wersje takich wozów jak: Supra, Lotus Elise, Porsche 911 GT2, Mercedes-Benz SL6500, AMG, Corvette C6, Mercedes-Benz SL 500, Porsche 911 Carrera S i Corvette C6.R.
* bardziej rozbudowany tryb Exclusive Pursuit Challenge
* 3 specjalne wyścigi
* dodatkowe, ekskluzywne dla edycji Black vinyle (ozdobne wzory) dla samochodów
* bonusowa płyta DVD, a na niej: prezentacja najlepszych, wystepujących w grze samochodów, eksluzywna galeria wozów, dodatkowe filmy i dokument o tworzeniu gry przestawiany przez Josie Maran - seksowną supermodelkę.

Kilka sekund szukania w Google...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pozbyłem się w zasadzie większości posiadanych gier. Jako że nieco z finansami lepiej, przymierzam się do przejścia kilku NFS-ów. Stąd moje pytanie: Most Wanted było wydawane w wersji zwykłej i Black Edition, o ile mnie pamięć nie myli. Może mnie ktoś naprowadzić czym się różniły? Jak sądzę, wersja sprzedawana obecnie jako "Classic" to podstawowa, więc Black Edition musiałbym poszukać używanej na serwisach aukcyjnych. Najlepiej byłoby, gdyby tą podstawową dało się upatchować do "Black", ale takiej możliwości chyba nie ma ;)

Możesz kupić normalną wersję, a z internetu pobrać jeden malutki pliczek i podmienić co da Ci wersję Black Edition. ( nie mówię tu o cracku i tym podobnych )

Edytowano przez raz3r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati171992 - sekund może kilka, ale pewności żadnej nie miałem, bo poza tym co napisałeś, znalazłem jeszcze trzy inne wersje tych bonusów. Ta jest najbardziej rozbudowana i prawdopodobnie prawdziwa, dziękuję.

@raz3r - dziękuję również, dokładnie o taką możliwość mi chodziło - wolę kupić zafoliowaną podstawową wersję i ją sobie rozszerzyć, niż w tej samej cenie kupować używaną Black Edition.

Edytowano przez Maxey
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Wracam żeby pokazać ciekawy przypadek. ^^ Otóż brat wrócił do NFS PS. I przejechałem się jego Chargerem R/T w dragu na dwóch kołach. Jest to wyścig na 1/4 milli (czyli 400m) i oto wyniki:

Charger R/T. Przejechałem od startu do mety na tylnych kołach. Na samym początku postawiłem na tylne koła i do końca utrzymałem. I na dystansie 400m osiągnąłem 406 metrów stójki na tylnych kołach.

Potem na ten sam wyścig wziąłem Corollę AE86. I co? To samo, od startu do mety na tylnych kołach. I osiągnąłem tylko 400m. Teoretycznie wynik poprawny. W takim razie co się stało z Chargerem? :DCorolla

Ciekawy przypadek. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...